Jedynie prawda jest ciekawa


Kaczyński: Interesem PO jest obrona patologii w samorządach

29.01.2017

Według naszej propozycji kadencyjność w samorządach będzie działała od razu. To znaczy, że jeżeli ktoś już ma za sobą dwie lub więcej kadencji, to nie będzie mógł kandydować. Jestem pewien, że ostateczną decyzję w tej sprawie podejmie Trybunał Konstytucyjny i ja nie potrafię przewidzieć, jaka ta decyzja będzie - powiedział na antenie Radia Kielce Jarosław Kaczyński.

Zapytany o kwestię możliwości kandydowania przez przedstawicieli partii politycznych Jarosław Kaczyński podkreślił, że nie ma tego rodzaju propozycji.


"Rzeczywiście spotykam się z takimi propozycjami bardzo często. Polacy są przyzwyczajeni, że grupa obywateli może stworzyć komitet. Uważają to za swoje prawo i nikt nie będzie im tego prawa odbierał" — mówił Kaczyński.

Rozmowa dotyczyła także wczorajszego zebrania Rady Krajowej PO, na którym Grzegorz Schetyna mówił, że PO jest opozycją totalną. Były premier stwierdził, że taka postawa nie przyniosła opozycji dobrego efektu.

"Mimo wszystko pan Schetyna ma jakieś powody, żeby się przy tym upierać.W gruncie rzeczy to postawa antykonstytucyjna, antypaństwowa. Opozycja jest czymś, co musi istnieć w państwie demokratycznym i odgrywa rolę pozytywną, jeśli działa w ramach prawa i jeżeli jest merytoryczna. Tutaj mamy do czynienia z łamaniem prawa, łamaniem konstytucji i regulaminu Sejmu, ustawy o prawach i obowiązkach posłów i senatorów i wreszcie – w pewnych wypadkach – Kodeksu Karnego. Platforma uznała, że obrona patologicznych układów w samorządach jest w jej interesie" — podkreślił polityk.

Kaczyński zwrócił także uwagę, że jest zdecydowanie za późno na mówienie przez PO o referendum ws. reformy edukacji.

"To jest reforma, która wchodzi już w życie. Ustawy są podpisane. To po prostu próba znalezienia jakiegoś pomysłu na dynamizację oporu wobec władzy w sytuacji, kiedy ten dynamizm związany z twierdzeniami o dyktaturze i podobnymi bzdurami wyraźnie się wyczerpał. Ludzie nie dali sobie wmówić, że mamy w Polsce dyktaturę. Każdy normalny człowiek, widzący naszą rzeczywistość społeczną musi zdawać sobie sprawę, że w Polsce zakres swobód jest ogromny, a opozycja jest traktowana wyjątkowo wyrozumiale" — zwrócił uwagę Kaczyński.

Odnosząc się do nieoficjalnej informacji dot. potwierdzenia przez grafologów pisma Lecha Wałęsy podkreślił, że trzeba poczekać, aż pojawi się oficjalne stanowisko.

"Wobec tego, nie będę tego komentował. Dla mnie nie jest to nowa wiadomość. To wiadomość, która jest mi znana w bardzo konkretny sposób, bo informacje na ten temat krążyły w opozycji już nawet przed 80. rokiem. Przynajmniej od 26 lat" — powiedział Jarosław Kaczyński na antenie Radia Kielce.

wkt/wPolityce.pl

[fot. fratria]

Warto poczytać

 1. Brudzinski20042018 20.04.2018

  "Wynik wyborów w rękach Polaków, a nie ulicy i zagranicy"

  O wygranej lub przegranej PiS zdecydują przy urnach wyborczych Polacy, a nie ulica i zagranica - podkreślał w piątek w Wałczu (Zachodniopomorskie) wiceprezes tej partii Joachim Brudziński

 2. Kukizwiki 20.04.2018

  "Tu ma Pan swoją daninę". Kukiz atakuje Morawieckiego

  Politycy Kukiz'15 krytykują zapowiadaną przez premiera Mateusza Morawieckiego "daninę solidarnościową", którą mają zostać opodatkowani najbogatsi. Pieniądze z daniny zasiliłyby utworzony fundusz wsparcia osób niepełnosprawnych

 3. PomnikACwiki 20.04.2018

  Postkomuna w praktyce. Represjonowani w PRL skazani za zamalowanie sierpa i młota!

  Byli olsztyńscy opozycjoniści muszą zapłacić za usunięcie z Pomnika Wdzięczności farby, którą pomalowali symbole sierpa i młota - uznał w piątek sąd rejonowy w Olsztynie. O zwrot kosztów oczyszczenia monumentu pozostającego w rejestrze zabytków wystąpiła gmina

 4. Cieleckasmolensk 20.04.2018

  Cielecka śmieszkuje pod pomnikiem smoleńskim. Jak nisko trzeba upaść, by coś takiego robić?

  - Mnie się przede wszystkim podobało, że to nie jest Polak. To mógł być Francuz albo Amerykanin, ale nie Polak - tak mówiła niedawno o swoim mężu Magdalena Cielecka. Teraz aktorka drwi z ofiar poległych w katastrofie smoleńskiej. Krótko mówiąc, dno i metry mułu

 5. 1270komunisci 20.04.2018

  Nie będzie zjednoczenia polskich komunistów

  Czarzasty: nie wystartujemy z Partią Razem w wyborach

 6. respectus19042018 19.04.2018

  Kolejny spot kampanii #RespectUs. Nie trzeba milionów, żeby pokazywać polską historię!

  W ostatnich miesiącach na temat mojej ojczyzny wypowiedzianych zostało wiele kłamstw. Teraz oczekują od nas przeprosin.

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook