Jedynie prawda jest ciekawa


Kaczyński i Tusk dostali najwięcej głosów

10.10.2011

Donald Tusk (PO) z ponad 361 tys. głosów i Jarosław Kaczyński (PiS) z ponad 196 tys. głosów - to najwyższe wyniki kandydatów w niedzielnych wyborach do Sejmu. Z danych PKW z 99,48 proc. obwodów wynika, że na 10 kandydatów do Sejmu nie oddano nawet jednego głosu.

Wyniki Tuska i Kaczyńskiego mogą się jeszcze zmienić, ponieważ w okręgu warszawskim PKW zebrała dane z 96,48 proc. obwodów głosowania.

Trzeci w rankingu liczby uzyskanych głosów jest Bogdan Zdrojewski (PO) z wynikiem ponad 148 tys. Również w okręgu wrocławskim, gdzie kandydował Zdrojewski nie są to pełne wyniki - policzono głosy z 99,4 proc. obwodów.

Na czwartym miejscu listy - z ponad 101 tys. głosów - jest Bartosz Arłukowicz (PO), który taki wynik uzyskał w Szczecinie.

Tylko te cztery osoby w kraju przekroczyły 100 tys. głosów w wyborach do Sejmu.

Piąte miejsce według obecnych wyników uzyskał w Bydgoszczy Radosław Sikorski (PO), który ma 91 720 głosów; szóste - Janusz Palikot (Ruch Palikota) - 74 tys. głosów, który kandydował w warszawskim okręgu z Tuskiem i Kaczyńskim.

Na siódmym miejscu jest Beata Kempa (PiS) z prawie 70 tys. głosów w okręgu kieleckim - tam również policzono wyniki z 99,8 proc. obwodów.

Ósme miejsce przypadło Krzysztofowi Kwiatkowskiemu (PO), który w Łodzi zebrał ponad 68 tys. głosów.

Grzegorz Schetyna (PO), który kandydował z okręgu legnickiego, ma dziewiąte miejsce i ponad 67 tys. głosów.

Dziesiątkę zamyka, według obecnych danych, Marek Biernacki (PO) kandydujący w Gdyni z ponad 66 tys. głosów.

Ponad 60 tys. głosów uzyskali jeszcze Sławomir Nowak (PO) i Jarosław Gowin (PO). W grupie z ponad 50 tys. głosów są Dariusz Rosati (lista PO), Tomasz Tomczykiewicz (PO), Waldy Dzikowski (PO) i Ryszard Kalisz (SLD). Ponad 40 tys. głosów ma 6 innych kandydatów, a wynik 12 kolejnych jest powyżej 30 tys.

Wysoki wynik wyborczy nie gwarantuje jeszcze mandatu - będzie to zależało od rozkładu głosów w danym okręgu.

W swoich okręgach procentowo najwięcej ważnych głosów dostali w kolejności: Tusk (36,61 proc. z możliwością zmiany), Zdrojewski (30,17 proc. - tu również wynik może się zmienić), Arłukowicz (26,7 proc.) i Sikorski (24,95 proc.).

Piąty w tym rankingu jest obecnie Kaczyński (19,93 proc. - jego wynik również może ulec zmianie), szósty Schetyna (19,66 proc.), a dalej Kwiatkowski (19 proc.), Adam Szejnfeld (PO) (17,6 proc. - ponad 45,7 tys. głosów w okręgu pilskim), Kempa (16,2 proc.), Nowak (15,8 proc.) i Paweł Graś (15,45 proc. - prawie 37 tys. głosów w Krakowie I).

PAP

[fot.PAP/Bartłomiej Zborowski]Warto poczytać

 1. Westerplatte 25.04.2018

  Wojna o Westerplatte. Kto odpowiada za bałagan w miejscu uświęconym krwią Polaków?

  Zaczęło się niespełna tydzień temu od wpisu Pawła Adamowicza na Facebooku: – Urząd Miejski w Gdańsku odwiedził protegowany ministra w asyście kamer TVP - napisał prezydent Gdańska

 2. MagdalenaZukFB 25.04.2018

  Jej śmierć wstrząsnęła Polską. Jest raport śledczych z Egiptu

  Prokuratura prowadząca śledztwo ws. śmierci w Egipcie 27-letniej Magdaleny Żuk otrzymała od tamtejszych organów ścigania odpowiedź w ramach pomocy prawnej - poinformowała PAP w środę Prokuratura Krajowa. W związku z tym polskie śledztwo będzie przedłużone

 3. Kijowskiwiki 25.04.2018

  On wrócił! Kijowski protestuje pod Sejmem

  - Gdyby przeciwko obecnej władzy protestowało Stowarzyszenie Łysych (o ile takie istnieje), Kijowski ogoliłby się na glacę i na pewno dołączyłby do protestu. Tak bardzo kocha demokrację i praworządność. I cudzą kasę - skomentował obecność byłego lidera KOD pod Sejmem jeden z internautów

 4. Tarczynskiwpolsce 25.04.2018

  Tarczyński nie wytrzymał: kiedy twój pan Michnik przeprosi za brata?

  Rosyjska propaganda odkryła potencjał pana Tarczyńskiego - napisał na Twitterze redaktor Gazety Wyborczej Bartosz Wieliński. Poseł udzielił szybkiej repliki

 5. 1270migalskis12 25.04.2018

  Gdzie ten człowiek ma serce? Popis bezduszności w wykonaniu Marka Migalskiego.

  Gdy cały świat emocjonuje się dramatyczną walką o życie małego Alfi’ego Evansa, są ludzie, na których bezduszność maszyny urzędniczej nie robi wrażenia. Godną politologa wrażliwością społeczną zabłysnął były europoseł Marek Migalski.

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook