Jedynie prawda jest ciekawa


Kaczyński jedzie na Ukrainę

30.11.2013

Jesteśmy przekonani, że potrzebna jest reakcja całej Unii Europejskiej, ale także Polski - wszystkich znaczących sił politycznych w Polsce - jako, że Ukraina stanęła dzisiaj na rozdrożu - powiedział Jarosław Kaczyński.

Prezes PiS na zwołanej specjalne konferencji prasowej, podkreślił dramat rozgrywający się za naszą wschodnią granicą.

Podkreślił, ze nie chodzi tu tylko o kwestie związane z UE, ale że to problem znacznie głębszy. Stanowisko PiS jest tutaj całkowicie jednoznaczne. Jesteśmy całkowicie zdecydowani popierać to wszystko, co prowadzi Ukrainę ku Europie, co prowadzi do podtrzymywania i umacniania demokracji na Ukrainie. Już w tej chwili na Ukrainie przebywa wiceprezes naszej partii,, w drodze jest jeden z eurodeputowanych - mówię o Ryszardzie Czarneckim. Jutro także ja i nasza większa delegacja udajemy się do Kijowa. Chcemy po prostu tam być - powiedział prezes PiS.

Uważamy, że na Ukrainie jak najszybciej powinni się zjawić panowie Kwaśniewski i Cocks, ale także Sikorski i Bildt, czyli polityce, którzy w tych wszystkich przedsięwzięciach zmierzających do podpisania porozumienie o stowarzyszeniu odgrywali szczególną rolę. Jestem głęboko przekonany, że ich miejsce - a tutaj w szczególności zwracam się do moich rodaków czyli pana Kwaśniewskiego i Sikorskiego - aby jak najszybciej udali się do Kijowa - zaapelował Jarosław Kaczyński i dodał: Naprawdę mamy do czynienia z bardzo, bardzo ważnym momentem. Świadomość tego momentu powinna prowadzić nas wszystkich i UE do wniosków dalej idących, niż do tych, które do tej pory zostały sformułowane. Ukraina naprawdę potrzebuje wielkiego planu. To nie może być jakieś drobne wsparcie, to musi być przedsięwzięcie wielkiej skali. UE jest do takich przedsięwzięć zdolna i potrafi je podejmować kiedy trzeba - podkreślił Kaczyński, wyrażając przekonanie, że właśnie w tej chwili należy uruchomić tego rodzaju pomoc.

To jest także apel do tych, którzy w tej chwili w UE decydują, o tym, by tę sytuację potraktowali bardzo, bardzo poważnie i żeby ten prawdziwie wielki plan dla Ukrainy został jak najszybciej sformułowany - dodał.

Zapytany o to, co konkretnie powinna zrobić Unia w tej sytuacji, odpowiedział:

Przede wszystkim powinna bardzo zdecydowanie poprzeć tych wszystkich, którzy w Ukrainie są po stronie demokracji i chcą z niej korzystać, ale przede wszystkim zastanowić się też, czy to, co zostało zaproponowane to jest oferta wystarczająca, stąd mówiłem o wielkim planie.

Dodał, że ma świadomość, iż nie da się tego załatwić z dnia na dzień, ale należy podjąć działania, ponieważ "kwestia Ukrainy jest niesłychanie ważna dla całej Europy".

Mamy do czynienia ze szczególnym punktem, w którym trzeba odrzucić te zwykła ograniczenia i myśleć naprawdę perspektywicznie i bardzo odważnie - podkreślił.

Ukraina musi mieć przed przed sobą perspektywę, w której wejście do UE da jej możliwość szybkiego nadrabiania różnic i przekonanie, że jest to perspektywa trwała, na którą naprawdę warto postawić - dodał.

Zainteresował Cię artykuł? Dołącz do nas na Facebooku!

mall, lz

[fot:PAP/Jakub Kamiński]

Warto poczytać

 1. 1270policjaprow 24.04.2018

  Policyjna prowokacja - przechodnie pomagali pijanym kierowcom

  Dwie na cztery osoby zdecydowały się pomóc pijanemu kierowcy wyjechać z parkingu podczas policyjnej prowokacji, przeprowadzonej we wtorek w Katowicach. W jednym przypadku reakcja była bierna, a tylko w jednym - prawidłowa.

 2. 1270popieluszko50 24.04.2018

  Prezydent wręczył bratu bł. ks. Popiełuszki i jego żonie medal za 50 lat pożycia małżeńskiego

  Brat błogosławionego ks. Jerzego Popiełuszki, Józef i jego żona Alfreda, odebrali we wtorek w Pałacu Prezydenckim z rąk prezydenta Andrzeja Dudy i pierwszej damy Agaty Kornhauser-Dudy medale za długoletnie pożycie małżeńskie.

 3. 1270rafalskaaaa 24.04.2018

  Podpisano porozumienie ws. wsparcia osób niepełnosprawnych

  To sukces środowisk osób niepełnosprawnych; widzę tu dobrą wolę, że rząd chce spełnić niektóre postulaty - oceniła podpisanie porozumienia rządu i części środowisk osób niepełnosprawnych Ewa Krawczyk z Fundacji Pomóż Innym.

 4. Chrzanowskawiki 24.04.2018

  Polska będzie miała kolejną błogosławioną. Była współpracowniczką Karola Wojtyły

  W sobotę w Krakowie-Łagiewnikach odbędzie się beatyfikacja Hanny Chrzanowskiej. To postać, która wspaniale wpisuje się w obchody stulecia odzyskania niepodległości i czterdziestolecia wyboru kard. Karola Wojtyły na papieża - podkreśla metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski

 5. Lichocka22042018 24.04.2018

  Lichocka o Terlikowskim: Pajac zupełny

  - Zachował się jak hałaśliwy pajac w tej sprawie i nie będę wobec niego używać taryfy ulgowej po tym co napisał - tak posłanka PiS skomentowała słowa Terlikowskiego na temat jej wypowiedzi dotyczącej aborcji

 6. sejm22042018 24.04.2018

  Masażyści wejdą do Sejmu

  Do dyspozycji protestujących osób niepełnosprawnych na czas wizyty masażystów w Sejmie zostanie udostępniony pokój dziennikarski na pierwszym piętrze, nieopodal miejsca protestu - poinformował dyrektor Centrum Informacyjnego Sejmu Andrzej Grzegrzółka

 7. RafalskaFlickr 24.04.2018

  PO chce dymisji Rafalskiej. Za 500+, leki dla seniorów, czy spadek bezrobocia?

  Absolutnie powinno dojść do dymisji minister Elżbiety Rafalskiej, to byłby gest rządu, który przyznałby się, że przez 2,5 roku sprawę opiekunów niepełnosprawnych zostawił nierozwiązaną - ocenił szef klubu PO Sławomir Neumann. Będziemy rozmawiać o wniosku ws. wotum nieufności dla Rafalskiej - dodał

 8. HGWPOFlickr 24.04.2018

  Kolejne zatrzymania w sprawie afery reprywatyzacyjnej. A HGW przez lata nie widziała problemu

  Przez lata władze Warszawy udawały że nic się nie dzieje. Tymczasem na polecenie prokuratora policja zatrzymała we wtorek rano dwie osoby w związku z nieprawidłowościami przy reprywatyzacji nieruchomości przy ul. Skaryszewskiej 11 w Warszawie

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook