Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Kaczyńska: Sikorski "przykrył" aferę szpiegowską

27.10.2014

"Hierarchię w państwie ustala nie Konstytucja RP, lecz statut Platformy" - pisze Marta Kaczyńska w tygodniku "wSieci".

Felietonistka przypomina, że marszałek Sejmu Radosław Sikorski w rozmowie z amerykańskim dziennikarzem powiedział, że w 2008 r. Putin proponował Tuskowi rozbiór Ukrainy. 

"Widać, że prezydent Federacji Rosyjskiej musiał darzyć premiera RP wyjątkowym zaufaniem." - zauważa. Przypomina, że po ujawnieniu tej wypowiedzi były szef polskiej dyplomacji stwierdził, że spotkania, na którym miała paść wymieniona oferta, jednak nie było. Przeczą temu  jednak w sposób oczywisty informacje zamieszczone na oficjalnych stronach RP i FR, przeczą także świadkowie. 

"Pan marszałek nie chciał o tym rozmawiać z dziennikarzami w Sejmie, za co pani premier zbeształa go, twierdząc, że „takich zachowań” tolerować nie będzie. W jakiej roli tym razem wystąpiła Ewa Kopacz? - zastanawia się córka prezydenta. I zauważa, że z konstytucyjnego punktu widzenia wymowne oburzenie szefowej rządu nie może skutkować żadnymi bezpośrednimi konsekwencjami wobec drugiej osoby w państwie. 

Jej zdaniem oburzenie Ewy Kopacz miało tyleż polityczny, co teatralny charaktyer. " W związku z zaistniałym zamieszaniem trzeba było zareagować jakkolwiek, byle zademonstrować w mediach swą rangę, nie zważając nawet na pewny zarzut wykraczania poza swoje kompetencje. Być może chodziło o partyjne porachunki. Należało to jednak wyraźnie zaznaczyć. W przeciwnym razie można uznać, że jak za głębokiej PRL za rządów PO zacierają się różnice między tym, co państwowe, a tym, co partyjne. Hierarchię w państwie ustala zaś nie Konstytucja RP, lecz statut Platformy." - pisze felietonistka. Jej zdaniem mamy tu do czynienia z zakulisową próbą sił. 
"Niepodważalnym efektem wypowiedzi Radosława Sikorskiego jest szum informacyjny, który przysłonił newsy o kolejnych postępach w sprawie zdemaskowania rosyjskich agentów. Te zaś przyćmiły wiadomości o rosyjskim konsulu honorowym, który zajmował się informatyzacją najważniejszych instytucji państwowych - pisze Marta Kaczyńska.

Cały felieton w najnowszym, setnym tygodniku "wSieci".

ansa/ wSieci

[fot.ansa]

Warto poczytać

 1. b446fe58f6ba4879a9dd308ecd99db25 26.10.2016

  Terlecki: PO chce zatuszować swoje kłamstwa

  Zespół parlamentarny PO ds. katastrofy smoleńskiej to zasłona dymna dla kłamstw, które słyszeliśmy przez lata - powiedział w środę szef klubu PiS Ryszard Terlecki.

 2. smiglowceil 26.10.2016

  MON: 7 mld zł na zbrojenia

  „Po raz pierwszy od wielu lat polska armia otrzyma nowoczesne uzbrojenie”.

 3. beatapap 26.10.2016

  Beata Szydło na posterunku

  Symboliczne przekazanie kluczy do sześciu posterunków policji, to bardzo ważny dzień dla mieszkańców Wielkopolski -– powiedziała premier Beata Szydło podczas otwarcia jednego z wielkopolskich posterunków w Godzieszach Wielkich.

 4. police-378255960720 26.10.2016

  Zatrzymano osobę prowadzącą Dom Schronienia w Zgierzu

  Łódzka policja - na polecenie Prokuratury Okręgowej w Łodzi - zatrzymała w środę rano Marka N., który prowadził Dom Schronienia w Zgierzu. Ostatnio zmarło pięć osób, które wcześniej przebywały w tej placówce, a kilkadziesiąt trafiło do szpitali.

 5. mid-16a25131 25.10.2016

  Szydło zapowiada program dla niepełnosprawnych

  Do końca roku zostanie przyjęty kompleksowy program dla niepełnosprawnych, w najbliższych dniach zaprezentowana zostanie pierwsza ustawa tego dotycząca - zadeklarowała na konferencji prasowej premier Beata Szydło.

 6. komorowski-ste 25.10.2016

  Komorowski: PiS ściga wrogów politycznych

  Były prezydent ocenia sytuację w rok po wyborach parlamentarnych.

 7. a7ee927633f2492cbe9bc3f5465d3f0b 25.10.2016

  Kukiz’15: Rządy PiS to drobna zmiana

  Rządy PiS, to nie jest dobra zmiana, ale drobna zmiana, to rządy kontynuacji - ocenili we wtorek posłowie Kukiz'15.

 8. st-st-st 25.10.2016

  Będą zarzuty dla kobiety z "czarnego protestu"

  Zarzuty mają dotyczyć naruszenia nietykalności i znieważenia policjanta" - powiedział PAP we wtorek oficer prasowy śródmiejskiej policji Robert Szumiata

CS136MINIfoto

Czas Stefczyka 136/2016

PDF (7,14 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook