Jedynie prawda jest ciekawa


Kaczyńska: Sikorski "przykrył" aferę szpiegowską

27.10.2014

"Hierarchię w państwie ustala nie Konstytucja RP, lecz statut Platformy" - pisze Marta Kaczyńska w tygodniku "wSieci".

Felietonistka przypomina, że marszałek Sejmu Radosław Sikorski w rozmowie z amerykańskim dziennikarzem powiedział, że w 2008 r. Putin proponował Tuskowi rozbiór Ukrainy. 

"Widać, że prezydent Federacji Rosyjskiej musiał darzyć premiera RP wyjątkowym zaufaniem." - zauważa. Przypomina, że po ujawnieniu tej wypowiedzi były szef polskiej dyplomacji stwierdził, że spotkania, na którym miała paść wymieniona oferta, jednak nie było. Przeczą temu  jednak w sposób oczywisty informacje zamieszczone na oficjalnych stronach RP i FR, przeczą także świadkowie. 

"Pan marszałek nie chciał o tym rozmawiać z dziennikarzami w Sejmie, za co pani premier zbeształa go, twierdząc, że „takich zachowań” tolerować nie będzie. W jakiej roli tym razem wystąpiła Ewa Kopacz? - zastanawia się córka prezydenta. I zauważa, że z konstytucyjnego punktu widzenia wymowne oburzenie szefowej rządu nie może skutkować żadnymi bezpośrednimi konsekwencjami wobec drugiej osoby w państwie. 

Jej zdaniem oburzenie Ewy Kopacz miało tyleż polityczny, co teatralny charaktyer. " W związku z zaistniałym zamieszaniem trzeba było zareagować jakkolwiek, byle zademonstrować w mediach swą rangę, nie zważając nawet na pewny zarzut wykraczania poza swoje kompetencje. Być może chodziło o partyjne porachunki. Należało to jednak wyraźnie zaznaczyć. W przeciwnym razie można uznać, że jak za głębokiej PRL za rządów PO zacierają się różnice między tym, co państwowe, a tym, co partyjne. Hierarchię w państwie ustala zaś nie Konstytucja RP, lecz statut Platformy." - pisze felietonistka. Jej zdaniem mamy tu do czynienia z zakulisową próbą sił. 
"Niepodważalnym efektem wypowiedzi Radosława Sikorskiego jest szum informacyjny, który przysłonił newsy o kolejnych postępach w sprawie zdemaskowania rosyjskich agentów. Te zaś przyćmiły wiadomości o rosyjskim konsulu honorowym, który zajmował się informatyzacją najważniejszych instytucji państwowych - pisze Marta Kaczyńska.

Cały felieton w najnowszym, setnym tygodniku "wSieci".

ansa/ wSieci

[fot.ansa]

Warto poczytać

 1. Westerplatte 25.04.2018

  Wojna o Westerplatte. Kto odpowiada za bałagan w miejscu uświęconym krwią Polaków?

  Zaczęło się niespełna tydzień temu od wpisu Pawła Adamowicza na Facebooku: – Urząd Miejski w Gdańsku odwiedził protegowany ministra w asyście kamer TVP - napisał prezydent Gdańska

 2. MagdalenaZukFB 25.04.2018

  Jej śmierć wstrząsnęła Polską. Jest raport śledczych z Egiptu

  Prokuratura prowadząca śledztwo ws. śmierci w Egipcie 27-letniej Magdaleny Żuk otrzymała od tamtejszych organów ścigania odpowiedź w ramach pomocy prawnej - poinformowała PAP w środę Prokuratura Krajowa. W związku z tym polskie śledztwo będzie przedłużone

 3. Kijowskiwiki 25.04.2018

  On wrócił! Kijowski protestuje pod Sejmem

  - Gdyby przeciwko obecnej władzy protestowało Stowarzyszenie Łysych (o ile takie istnieje), Kijowski ogoliłby się na glacę i na pewno dołączyłby do protestu. Tak bardzo kocha demokrację i praworządność. I cudzą kasę - skomentował obecność byłego lidera KOD pod Sejmem jeden z internautów

 4. Tarczynskiwpolsce 25.04.2018

  Tarczyński nie wytrzymał: kiedy twój pan Michnik przeprosi za brata?

  Rosyjska propaganda odkryła potencjał pana Tarczyńskiego - napisał na Twitterze redaktor Gazety Wyborczej Bartosz Wieliński. Poseł udzielił szybkiej repliki

 5. lichocka25042018 25.04.2018

  Lichocka dla wPolsce.pl: Projekt „Zatrzymaj aborcję” ma rozbić prawicę

  Ten projekt jest zły, jest źle napisany również dlatego, że jedne dzieci - te chore - ma chronić, a inne dzieci - zupełnie zdrowe - pozwala zabijać - powiedziała w środę o projekcie "Zatrzymaj aborcję" posłanka PiS Joanna Lichocka.

 6. 1270migalskis12 25.04.2018

  Gdzie ten człowiek ma serce? Popis bezduszności w wykonaniu Marka Migalskiego.

  Gdy cały świat emocjonuje się dramatyczną walką o życie małego Alfi’ego Evansa, są ludzie, na których bezduszność maszyny urzędniczej nie robi wrażenia. Godną politologa wrażliwością społeczną zabłysnął były europoseł Marek Migalski.

 7. 1270andrzejdudaetiop 25.04.2018

  Johann: konstytucja RP wymaga korekty lub całkowitej zmiany

  Konstytucja RP wymaga korekty lub całkowitej zmiany - ocenił w środę przedstawiciel prezydenta w KRS Wiesław Johann. Jego zdaniem należy jasno określić relacje pomiędzy władzą wykonawczą, sądowniczą a ustawodawczą.

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook