Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Kaczyńska: Sikorski "przykrył" aferę szpiegowską

27.10.2014

"Hierarchię w państwie ustala nie Konstytucja RP, lecz statut Platformy" - pisze Marta Kaczyńska w tygodniku "wSieci".

Felietonistka przypomina, że marszałek Sejmu Radosław Sikorski w rozmowie z amerykańskim dziennikarzem powiedział, że w 2008 r. Putin proponował Tuskowi rozbiór Ukrainy. 

"Widać, że prezydent Federacji Rosyjskiej musiał darzyć premiera RP wyjątkowym zaufaniem." - zauważa. Przypomina, że po ujawnieniu tej wypowiedzi były szef polskiej dyplomacji stwierdził, że spotkania, na którym miała paść wymieniona oferta, jednak nie było. Przeczą temu  jednak w sposób oczywisty informacje zamieszczone na oficjalnych stronach RP i FR, przeczą także świadkowie. 

"Pan marszałek nie chciał o tym rozmawiać z dziennikarzami w Sejmie, za co pani premier zbeształa go, twierdząc, że „takich zachowań” tolerować nie będzie. W jakiej roli tym razem wystąpiła Ewa Kopacz? - zastanawia się córka prezydenta. I zauważa, że z konstytucyjnego punktu widzenia wymowne oburzenie szefowej rządu nie może skutkować żadnymi bezpośrednimi konsekwencjami wobec drugiej osoby w państwie. 

Jej zdaniem oburzenie Ewy Kopacz miało tyleż polityczny, co teatralny charaktyer. " W związku z zaistniałym zamieszaniem trzeba było zareagować jakkolwiek, byle zademonstrować w mediach swą rangę, nie zważając nawet na pewny zarzut wykraczania poza swoje kompetencje. Być może chodziło o partyjne porachunki. Należało to jednak wyraźnie zaznaczyć. W przeciwnym razie można uznać, że jak za głębokiej PRL za rządów PO zacierają się różnice między tym, co państwowe, a tym, co partyjne. Hierarchię w państwie ustala zaś nie Konstytucja RP, lecz statut Platformy." - pisze felietonistka. Jej zdaniem mamy tu do czynienia z zakulisową próbą sił. 
"Niepodważalnym efektem wypowiedzi Radosława Sikorskiego jest szum informacyjny, który przysłonił newsy o kolejnych postępach w sprawie zdemaskowania rosyjskich agentów. Te zaś przyćmiły wiadomości o rosyjskim konsulu honorowym, który zajmował się informatyzacją najważniejszych instytucji państwowych - pisze Marta Kaczyńska.

Cały felieton w najnowszym, setnym tygodniku "wSieci".

ansa/ wSieci

[fot.ansa]

Warto poczytać

 1. warsaw-8821121280 22.03.2017

  Spotkanie Duda-Macierewicz 31 marca

  "22 marca br. szef BBN minister Paweł Soloch w imieniu Prezydenta RP Andrzeja Dudy zaprosił na spotkanie ministra obrony narodowej Antoniego Macierewicza”.

 2. mid-17321059 22.03.2017

  Prezydent: Ważna rola demokracji lokalnej

  „Decentralizacja państwa, przekazanie części władzy publicznej „w dół”, w ręce samorządowych wspólnot, stanowi jeden z istotniejszych elementów polskich przemian”.

 3. mid-17322030 22.03.2017

  IPN wznowił pracę na Cmentarzu Rakowickim

  Na Cmentarzu Rakowickim w Krakowie specjaliści z IPN i Instytutu Ekspertyz Sądowych prowadzą w środę oględziny szczątków odnalezionych przez badaczy z Fundacji Niezłomni. Dopiero po dalszych badaniach będzie wiadomo, czy udało się odnaleźć miejsce pochówku żołnierzy antykomunistycznego podziemia.

 4. pretty 22.03.2017

  B. doradca Tuska nt. 10/04: Nie można mówić o rozdzieleniu wizyt

  Wojciech D. - ówczesny doradca premiera Donalda Tuska, dziś pracownik gabinetu prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza - zeznał, że zajmował się polityką historyczną rządu, której częścią były m.in. obchody 70-lecia Zbrodni Katyńskiej.

 5. mid-17320129 22.03.2017

  Bochenek: Nie ma konfliktu w obozie władzy

  Rzecznik rządu stwierdził, że gdy obserwuje, co się dzieje w mediach i przestrzeni publicznej, to widzi "burzę w szklance wody".

 6. smol88 22.03.2017

  PK bada zawiadomienie ministra obrony

  Zawiadomienie ministra obrony narodowej ws. podejrzenia zdrady dyplomatycznej przy wyjaśnianiu okoliczności katastrofy smoleńskiej trafiło do zespołu Prokuratury Krajowej, który bada okoliczności katastrofy - poinformowała PK.

 7. CHAD211216054t586be242m800x6f60d4d2 22.03.2017

  Prezydent chce prowadzić dialog z szefem MON

  Prezydent Andrzej Duda nie ma przekonania, że minister obrony narodowej Antoni Macierewicz powinien odejść - powiedział dyrektor prezydenckiego biura prasowego Marek Magierowski, odnosząc się do korespondencji prezydenta do szefa MON m.in. w sprawie braku obsady ataszatów wojskowych.

CS141fotMINI

Czas Stefczyka 141/2017

PDF (4,89 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook