Jedynie prawda jest ciekawa


Kaczyńska: Sikorski "przykrył" aferę szpiegowską

27.10.2014

"Hierarchię w państwie ustala nie Konstytucja RP, lecz statut Platformy" - pisze Marta Kaczyńska w tygodniku "wSieci".

Felietonistka przypomina, że marszałek Sejmu Radosław Sikorski w rozmowie z amerykańskim dziennikarzem powiedział, że w 2008 r. Putin proponował Tuskowi rozbiór Ukrainy. 

"Widać, że prezydent Federacji Rosyjskiej musiał darzyć premiera RP wyjątkowym zaufaniem." - zauważa. Przypomina, że po ujawnieniu tej wypowiedzi były szef polskiej dyplomacji stwierdził, że spotkania, na którym miała paść wymieniona oferta, jednak nie było. Przeczą temu  jednak w sposób oczywisty informacje zamieszczone na oficjalnych stronach RP i FR, przeczą także świadkowie. 

"Pan marszałek nie chciał o tym rozmawiać z dziennikarzami w Sejmie, za co pani premier zbeształa go, twierdząc, że „takich zachowań” tolerować nie będzie. W jakiej roli tym razem wystąpiła Ewa Kopacz? - zastanawia się córka prezydenta. I zauważa, że z konstytucyjnego punktu widzenia wymowne oburzenie szefowej rządu nie może skutkować żadnymi bezpośrednimi konsekwencjami wobec drugiej osoby w państwie. 

Jej zdaniem oburzenie Ewy Kopacz miało tyleż polityczny, co teatralny charaktyer. " W związku z zaistniałym zamieszaniem trzeba było zareagować jakkolwiek, byle zademonstrować w mediach swą rangę, nie zważając nawet na pewny zarzut wykraczania poza swoje kompetencje. Być może chodziło o partyjne porachunki. Należało to jednak wyraźnie zaznaczyć. W przeciwnym razie można uznać, że jak za głębokiej PRL za rządów PO zacierają się różnice między tym, co państwowe, a tym, co partyjne. Hierarchię w państwie ustala zaś nie Konstytucja RP, lecz statut Platformy." - pisze felietonistka. Jej zdaniem mamy tu do czynienia z zakulisową próbą sił. 
"Niepodważalnym efektem wypowiedzi Radosława Sikorskiego jest szum informacyjny, który przysłonił newsy o kolejnych postępach w sprawie zdemaskowania rosyjskich agentów. Te zaś przyćmiły wiadomości o rosyjskim konsulu honorowym, który zajmował się informatyzacją najważniejszych instytucji państwowych - pisze Marta Kaczyńska.

Cały felieton w najnowszym, setnym tygodniku "wSieci".

ansa/ wSieci

[fot.ansa]

Warto poczytać

 1. kaczynski23012018 23.01.2018

  Jarosław Kaczyński apeluje: "Niech futra przejdą do historii"

  - Niech futra przejdą do historii, by na świecie było o wiele mniej cierpienia zwierząt niż dziś - przekonywał prezes PiS Jarosław Kaczyński w nagraniu wideo do uczestników konferencji na ten temat, zorganizowanej we wtorek w Parlamencie Europejskim w Brukseli.

 2. duda23012018 23.01.2018

  Prezydent Duda przyleciał do Szwajcarii. Weźmie udział w Forum w Davos

  - Prezydent Andrzej Duda we wtorek po południu przyleciał do Szwajcarii, gdzie weźmie udział w Światowym Forum Ekonomicznym w Davos. Będzie uczestniczył w debatach na temat Europy Środkowej oraz Bliskiego Wschodu; spotka się m.in. z prezesem Google'a i królem Jordanii.

 3. 1270premiermateuszmorawiecki 23.01.2018

  Premier: w Davos chcę pokazać, że polski model gospodarczy działa

  Premier Mateusz Morawiecki powiedział, że w Davos podczas Światowego Forum Ekonomicznego będzie promował politykę solidarnościową

 4. 1270dudaprezydent01 23.01.2018

  Dera: Polska jest bardzo ważnym parterem na arenie światowej

  Polska jako niestały członek Rady Bezpieczeństwa ONZ jest bardzo ważnym parterem na arenie światowej - ocenił we wtorek prezydencki minister Andrzej Dera

 5. nitek22012018 22.01.2018

  Niemiecki pracodawca chciał rozstrzelać Polaków. „Świadkowie potwierdzają”

  Według słów Polki, które przed sądem potwierdzili liczni świadkowie, Hans G. miał nazywać się „hitlerowcem”, który „nienawidzi Polaków”.

 6. Schetynawiki 22.01.2018

  To nie jest dobry dzień dla Grzegorza Schetyny. Ministerstwo odpowiada na jego fake newsa

  Lider Platformy Obywatelskiej próbował punktować na Twitterze polski rząd, ale jego strzał okazał się wyjątkowo niecelny

 7. RuchNarodowy22012018 22.01.2018

  Narodowcy: Ktokolwiek zakłada nazistowski mundur, wypisuje się z polskiej wspólnoty narodowej

  Jako polscy narodowcy, jako spadkobiercy idei, która najbardziej ucierpiała w czasie II wojny światowej całkowicie potępiamy i zawsze potępialiśmy wszelkie odwołania do ruchów totalitarnych, do nazizmu, do komunizmu - oświadczył Lider Ruchu Narodowego Robert Winnicki

 8. miasto22012018 22.01.2018

  Nie zabierajcie nam domu. Kulisy dzikiej prywatyzacji w Gdańsku

  W tygodniku Sieci ujawniamy kulisy transakcji, w której położoną w niezwykle atrakcyjnym miejscu działkę i kamienicę oddano za bezcen.

Wiadomości ze świata

więcej
CS151fotMINI

Czas Stefczyka 151/2018

PDF (5,47 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook