Jedynie prawda jest ciekawa


Armia trolli broni Gronkiewicz-Waltz? To może wstrząsnąć Warszawą

28.09.2017

Czy warszawski ratusz opłaca z pieniędzy podatników fałszywe konta wychwalające na Twitterze Hannę Gronkiewicz-Waltz? To pytanie można sobie zadać widząc zalew fałszywych kont, które - dość nieudolnie - próbują bronić HGW.

Nie mają praktycznie żadnych obserwujących na Twitterze, mają za to zdjęcia ze stocków oraz jeden cel - ocalić tonącą Prezydent Warszawy, Hannę Gronkiewicz-Waltz. Ich istnienie ujawnili niedawno internauci.

 


 

"I to się nazywa prawdziwy Prezydent przez duże P!!""Przez takie rzeczy Warszawa staje się coraz piękniejsza! Brawo Pani Prezydent!!""Ogromne brawo! I to wszystko zasługa naszej Pani Prezydent!" - tak "komentujący" wychwalają na Twitterze Gronkiewicz-Waltz. Bardzo łatwo ich rozpoznać - konta takich osób zazwyczaj pozbawione są opisu, a ich zdjęcia profilowe są pobrane z banków zdjęć, bądź wycięte z fotografii w internetowych artykułach. Nie mogą oni narzekać na zbyt wielką ilość obserwujących - zazwyczaj jest to maksymalnie kilkanaście osób.

Podobnie jest z ich tweetami, których również na kontach nie jest zbyt wiele, a które publikowane są zazwyczaj pod profilami miasta, Hanny Gronkiewicz-Waltz, czy... profilami członków Komisji Weryfikacyjnej. "przynajmniej prezydent nie marnotrawi pieniedzy podatników jak robi to komisja #KomisjaWeryfikacyjna #twarda" (pisownia oryginalna) - piszą. Tymczasem internauci odkrywają coraz to nowsze konta.

 


 

Niektórzy zwracają też uwagę na podobieństwo do kampanii prezydenckiej w 2015 roku i równie dużej ilości "trollkont" broniących poprzedniej władzy. Wówczas jednak całość wyglądała mniej "profesjonalnie", ponieważ nazwy kont były... japońskie.

 


 

Czy fejk-konta opłacane są z pieniędzy warszawskiego ratusza, jak sugerują internauci? Tego za pewne zbyt szybko się nie dowiemy. Jeśli jednak faktycznie to stołeczni urzędnicy stoją za nieudolną akcją "oczyszczenia" Hanny Gronkiewicz-Waltz, to ich akcja może stać się przysłowiowym "gwoździem do trumny" polityk PO.

Twitter/KH

Warto poczytać

 1. parafianowicz17072018 17.07.2018

  Kolejne przesłuchanie w sprawie Amber Gold. Przed komisją były wiceminister finansów Andrzej Parafianowicz

  We wtorek po godz. 10 zebrała się sejmowa komisja śledcza ds. Amber Gold; jedynym punktem posiedzenia jest przesłuchanie b. wiceministra finansów i Generalnego Inspektora Informacji Finansowej Andrzeja Parafianowicza.

 2. 1270sejmsenate 16.07.2018

  Spalone karty do głosowania i akta sądowe we wsi pod Warszawą

  W opuszczonej szopie w podwarszawskiej wsi Gołaszew znaleziono tysiące nadpalonych dokumentów. Były to akta sądowe i karty do głosowania w wyborach do Sejmu i Senatu. Trwa zabezpieczanie i wywożenie dokumentów przez policję

 3. strazgraniczna16072018 16.07.2018

  Straż Graniczna zatrzymała trzech imigrantów z Afryki. Dokąd zmierzali?

  Troje młodych imigrantów z Erytrei, którzy pieszo przekroczyli tzw. zieloną granicę z Ukrainy do Polski, zatrzymali funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej. Cudzoziemcy mieli być w podróży od kilku tygodni. Ich celem były Niemcy.

 4. 1270jezykias 16.07.2018

  Co trzeba mieć w głowie, żeby robić coś takiego. Sadysta z Zielonej Góry podpalił jeże

  Jak podają lokalne media, zielonogórska policja szuka sadysty, który morduje jeże. Tylko w zeszłym tygodniu zwyrodnialec zabił 9 małych jeżyków. Dziś znaleziono kolejne 4 martwe jeże. Ich spopielone zwłoki morderca podrzuca pod urząd miasta

 5. ziobro16072018 16.07.2018

  "Życiorys sędziego Iwulskiego jest symbolem, który pokazuje jeden z motywów reformy sądownictwa"

  Życiorys Józefa Iwulskiego, człowieka, który został wyznaczony przez Małgorzatę Gersdorf do pełnienia obowiązków Pierwszego Prezesa SN, jest symbolem, który pokazuje jeden z motywów, które legły u podstaw naszej reformy wymiaru sprawiedliwości.

 6. sondaztuskduda16072018 16.07.2018

  Sondaż: Duda wygrałby z Tuskiem w wyborach prezydenckich

  Z sondażu Pollster wykonanego na zlecenie „Super Expressu” wynika, że gdyby wybory prezydenckie odbyły się w najbliższą niedzielę, to stanowisko utrzymałby Andrzej Duda. Wygrałby on z Donaldem Tuskiem, który zająłby drugie miejsce.

 7. pogotowie12062018 16.07.2018

  Samochód wjechał w grupę pieszych. Nie żyje 13-letnia dziewczynka

  13-letnia dziewczynka zginęła, a jej rówieśniczka została ranna w wyniku wypadku, do którego doszło w nocy z niedzieli na poniedziałek w miejscowości Koryczany w powiecie zawierciańskim (Śląskie). Kierowane przez 19-latka auto wjechało tam w grupę idących poboczem pieszych.

Wiadomości ze świata

więcej
CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook