Jedynie prawda jest ciekawa


Armia trolli broni Gronkiewicz-Waltz? To może wstrząsnąć Warszawą

28.09.2017

Czy warszawski ratusz opłaca z pieniędzy podatników fałszywe konta wychwalające na Twitterze Hannę Gronkiewicz-Waltz? To pytanie można sobie zadać widząc zalew fałszywych kont, które - dość nieudolnie - próbują bronić HGW.

Nie mają praktycznie żadnych obserwujących na Twitterze, mają za to zdjęcia ze stocków oraz jeden cel - ocalić tonącą Prezydent Warszawy, Hannę Gronkiewicz-Waltz. Ich istnienie ujawnili niedawno internauci.

 


 

"I to się nazywa prawdziwy Prezydent przez duże P!!""Przez takie rzeczy Warszawa staje się coraz piękniejsza! Brawo Pani Prezydent!!""Ogromne brawo! I to wszystko zasługa naszej Pani Prezydent!" - tak "komentujący" wychwalają na Twitterze Gronkiewicz-Waltz. Bardzo łatwo ich rozpoznać - konta takich osób zazwyczaj pozbawione są opisu, a ich zdjęcia profilowe są pobrane z banków zdjęć, bądź wycięte z fotografii w internetowych artykułach. Nie mogą oni narzekać na zbyt wielką ilość obserwujących - zazwyczaj jest to maksymalnie kilkanaście osób.

Podobnie jest z ich tweetami, których również na kontach nie jest zbyt wiele, a które publikowane są zazwyczaj pod profilami miasta, Hanny Gronkiewicz-Waltz, czy... profilami członków Komisji Weryfikacyjnej. "przynajmniej prezydent nie marnotrawi pieniedzy podatników jak robi to komisja #KomisjaWeryfikacyjna #twarda" (pisownia oryginalna) - piszą. Tymczasem internauci odkrywają coraz to nowsze konta.

 


 

Niektórzy zwracają też uwagę na podobieństwo do kampanii prezydenckiej w 2015 roku i równie dużej ilości "trollkont" broniących poprzedniej władzy. Wówczas jednak całość wyglądała mniej "profesjonalnie", ponieważ nazwy kont były... japońskie.

 


 

Czy fejk-konta opłacane są z pieniędzy warszawskiego ratusza, jak sugerują internauci? Tego za pewne zbyt szybko się nie dowiemy. Jeśli jednak faktycznie to stołeczni urzędnicy stoją za nieudolną akcją "oczyszczenia" Hanny Gronkiewicz-Waltz, to ich akcja może stać się przysłowiowym "gwoździem do trumny" polityk PO.

Twitter/KH

Warto poczytać

 1. Westerplatte 25.04.2018

  Wojna o Westerplatte. Kto odpowiada za bałagan w miejscu uświęconym krwią Polaków?

  Zaczęło się niespełna tydzień temu od wpisu Pawła Adamowicza na Facebooku: – Urząd Miejski w Gdańsku odwiedził protegowany ministra w asyście kamer TVP - napisał prezydent Gdańska

 2. MagdalenaZukFB 25.04.2018

  Jej śmierć wstrząsnęła Polską. Jest raport śledczych z Egiptu

  Prokuratura prowadząca śledztwo ws. śmierci w Egipcie 27-letniej Magdaleny Żuk otrzymała od tamtejszych organów ścigania odpowiedź w ramach pomocy prawnej - poinformowała PAP w środę Prokuratura Krajowa. W związku z tym polskie śledztwo będzie przedłużone

 3. Kijowskiwiki 25.04.2018

  On wrócił! Kijowski protestuje pod Sejmem

  - Gdyby przeciwko obecnej władzy protestowało Stowarzyszenie Łysych (o ile takie istnieje), Kijowski ogoliłby się na glacę i na pewno dołączyłby do protestu. Tak bardzo kocha demokrację i praworządność. I cudzą kasę - skomentował obecność byłego lidera KOD pod Sejmem jeden z internautów

 4. Tarczynskiwpolsce 25.04.2018

  Tarczyński nie wytrzymał: kiedy twój pan Michnik przeprosi za brata?

  Rosyjska propaganda odkryła potencjał pana Tarczyńskiego - napisał na Twitterze redaktor Gazety Wyborczej Bartosz Wieliński. Poseł udzielił szybkiej repliki

 5. lichocka25042018 25.04.2018

  Lichocka dla wPolsce.pl: Projekt „Zatrzymaj aborcję” ma rozbić prawicę

  Ten projekt jest zły, jest źle napisany również dlatego, że jedne dzieci - te chore - ma chronić, a inne dzieci - zupełnie zdrowe - pozwala zabijać - powiedziała w środę o projekcie "Zatrzymaj aborcję" posłanka PiS Joanna Lichocka.

 6. 1270migalskis12 25.04.2018

  Gdzie ten człowiek ma serce? Popis bezduszności w wykonaniu Marka Migalskiego.

  Gdy cały świat emocjonuje się dramatyczną walką o życie małego Alfi’ego Evansa, są ludzie, na których bezduszność maszyny urzędniczej nie robi wrażenia. Godną politologa wrażliwością społeczną zabłysnął były europoseł Marek Migalski.

 7. 1270andrzejdudaalfie 25.04.2018

  Prezydent Duda: Musimy ocalić Alfiego Evansa!

  Prezydent Andrzej Duda zabrał głos w sprawie małego Alfie'go Evansa

 8. 1270andrzejdudaetiop 25.04.2018

  Johann: konstytucja RP wymaga korekty lub całkowitej zmiany

  Konstytucja RP wymaga korekty lub całkowitej zmiany - ocenił w środę przedstawiciel prezydenta w KRS Wiesław Johann. Jego zdaniem należy jasno określić relacje pomiędzy władzą wykonawczą, sądowniczą a ustawodawczą.

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook