Jedynie prawda jest ciekawa


Jurek: bardzo dobrze, że prezydent interweniuje w kwestii sądownictwa

08.09.2017

Jeżeli dochodzi do poważnych kontrowersji politycznych, to prezydent interweniuje, i to bardzo dobrze - ocenił lider Prawicy Rzeczypospolitej Marek Jurek, odnosząc się do prezydenckiej inicjatywy przygotowania projektów ustaw o Krajowej Radzie Sądownictwa i Sądzie Najwyższym.

31 lipca prezydent Andrzej Duda skierował do ponownego rozpatrzenia przez Sejm ustawy o Krajowej Radzie Sądownictwa i Sądzie Najwyższym. Zapowiedział również, że w ciągu dwóch miesięcy przedstawi własne projekty ustaw o KRS i SN.

- Jeżeli dochodzi do poważnych kontrowersji politycznych, jeżeli mamy tak szeroką krytykę w łonie tego obozu, który wybierał rząd, ustaw źle przygotowanych, budzących poważne zastrzeżenia (...), to prezydent interweniuje, i to bardzo dobrze - powiedział Marek Jurek w piątek na antenie RMF FM. - Prezydent zapowiadał, że przywróci życiu publicznemu w Polsce poczucie wspólnoty i szacunek. To, co robi w tej chwili, do tego zmierza - dodał poseł do PE.

Według Jurka, prezydent przez pierwsze dwa lata bardzo mocno wspierał obecny rząd. - W tym była nie tylko kwestia poczucia związku ze środowiskiem, z którego się wywodzi (...), ale też przekonanie, że jako głowa państwa musi też wspierać ten rząd - mówił. - Tylko wtedy, kiedy prezydent chciał wpływać na te decyzje, np. w sprawach zarządzania armią czy w sprawach reformy wymiaru sprawiedliwości, (...) to tak naprawdę nie spotkał się z jakąkolwiek chęcią współpracy - ocenił Jurek. - Co z tego będzie, to sprawa zupełnie otwarta - dodał.

Jurek ocenił również, że "klimat polaryzowania opinii publicznej po to, by koncentrować poparcie wokół PiS-u, jest generowany przez kierownictwo tej partii". Dodał, że nie ułatwia to pracy rządowi. - Czemu służą takie soczyste, mocne wypowiedzi o sortowaniu Polaków? (...) Dla państwa to często bywa destrukcyjne, choćby dlatego, że odwraca uwagę od rzeczy istotnych - stwierdził lider Prawicy Rzeczypospolitej.

PAP/wikicommons

Warto poczytać

 1. rydzyk20062018 20.06.2018

  Ktoś chce śmierci o. Rydzyka? Prokuratura prowadzi śledztwo

  Prokuratura Rejonowa Toruń Centrum-Zachód wszczęła postępowanie ws. nawoływania do zabójstwa założyciela Radia Maryja i TV Trwam o. Tadeusza Rydzyka - poinformowała w środę PAP szefowa toruńskiej prokuratury Judyta Głowacka.

 2. Trzaskowski20062018 20.06.2018

  O co chodzi Rafałowi Trzaskowskiemu? Dziwna niekonsekwencja kandydata PO na prezydenta Warszawy

  Wygląda na to, że Platforma Obywatelska próbuje różnymi sposobami przykryć kryzys wizerunkowy wywołany niezbyt przemyślaną wypowiedzią Rafała Trzaskowskiego o „zamrożeniu funduszy” unijnych na czas rządów PiS.

 3. cba-20062018 20.06.2018

  Zatrzymano 5 osób związanych z ustawianiem przetargów na wielomilionowe inwestycje

  Funkcjonariusze CBA z Bydgoszczy zatrzymali 5 osób związanych z ustawianiem przetargów. Grupa próbowała wpłynąć na inwestycje budowy dworca głównego w Olsztynie oraz modernizację Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Toruniu.

 4. 1270jarrekk 20.06.2018

  Jarosław Kaczyński wycofuje się z polityki? Rzeczniczka PiS komentuje

  Jarosław Kaczyński zamierza zrezygnować z funkcji prezesa partii Prawo i Sprawiedliwość i wycofać się z czynnego udziału w polityce?

 5. sylwester-chruszcz-20062018 20.06.2018

  Sylwester Chruszcz nie wierzy w samobójstwo brata "To był człowiek spełniony"

  Nikt z rodziny i znajomych nie wierzy w samobójstwo mojego brata - mówił w środę poseł Sylwester Chruszcz, brat zmarłego w maju głogowskiego radnego Pawła Chruszcza. "To był człowiek mocno zbudowany wewnętrznie" - podkreślił polityk koła poselskiego Wolni i Solidarni

 6. sejm-20062018 20.06.2018

  Kantar Public: PiS zyskuje, PO traci, Nowoczesna poza sejmem

  Gdyby wybory do Sejmu odbyły się w czerwcu, 41 proc. badanych wyrażających gotowość udziału w nich zagłosowałoby na PiS, a 20 proc. na PO; próg wyborczy przekroczyłyby też SLD (6 proc.) i Kukiz'15 (6 proc.) - wynika z sondażu Kantar Public

 7. szpital-lozka 20.06.2018

  "Ruchy antyszczepionkowe działają jak sekty, manipulując ludźmi i oszukując ich". Lekarze przestrzegają: "Rośnie liczba odmów szczepień”

  "Ruchy antyszczepionkowe działają jak sekty, manipulując ludźmi i oszukując ich"

 8. polacy19062018 19.06.2018

  "Te nasze stopery ze zdrowiem gorsze niż Glik bez barku". Ostre komentarze po porażce Polaków

  Reakcje znanych sportowców na Twitterze są bardzo krytyczne po porażce Polaków z Senegalem 1:2 w pierwszym meczu piłkarskich mistrzostw świata w Rosji.

CS156fotoMINI

Czas Stefczyka 156/2018

PDF (8,87 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook