Jedynie prawda jest ciekawa


Julia Przyłębska prezesem TK

21.12.2016

Julia Przyłębska została nowym prezesem Trybunału Konstytucyjnego K. Nominacje odebrała z rąk prezydenta Andrzeja Dudy.

 Wręczając jej nominację prezydent Andrzej Duda powiedział: 
Powierzam pani dziś niezwykle odpowiedzialne zadanie. Dziękuję za wybór na kandydatów na prezesa w możliwie najszybszym terminie. To istotne, by organ państwa taki jak Trybunał Konstytucyjny odzyskał zdolność do normalnej pracy. Dziękuję za przyjęcie tej nominacji – oświadczył i dodał: "Mam kilka próśb do pani prezes. Chciałbym, żeby pani prezes uporządkowała sprawy wokół TK, żeby zakończyły się te gorszące spory, które na ten temat trwały. Chciałbym, i to jest najważniejsze, żeby TK zabrał się do normalnej pracy.Jest sporo zaległości, przede wszystkim skargi konstytucyjne. To są zwyczajne ludzkie sprawy. Nie ma nic gorszego niż gdy ludzie czekają latami na ich załatwienie. TK traci wiarygodność."

"Proszę, by rozpoznawanie odbywało się w sposób sprawny. Liczę na to, że dzięki doświadczeniu pani prezes ta praca będzie posuwała się w sposób, który spowoduje, że za jakiś czas obywatele będą mogli mówić z satysfakcją, że Trybunał załatwia sprawy wnikliwie ale szybko. Życzę pani powodzenia."

Jak dodał Andrzej Duda „odbiór TK bardzo się pogorszył”. Mam nadzieję, że przywróci pani należną mu pozycję. Dziękuje i jeszcze raz gratuluję -– zakończył prezydent.

ansa

[fot. PAP/ Paweł Supernak]

Warto poczytać

 1. 1270lupaszko 24.05.2018

  Młodzież Wszechpolska chce organizować patrole na ul. im. Szendzielarza "Łupaszki"

  Młodzież Wszechpolska chce organizować patrole, aby na ulicy im. Zygmunta Szendzielarza "Łupaszki" w Białymstoku nie pojawiły się ponownie napisy dotyczące patrona ulicy.

 2. 1270dudasrem 24.05.2018

  Prezydent Andrzej Duda: w tym regionie germanizacja się nie udała

  Śrem to miasto bohaterów niepodległości - powiedział prezydent Andrzej Duda w czwartek na spotkaniu w wielkopolskim Śremie. Prezydent podziękował mieszkańcom za ich wkład w odzyskanie przez Polskę niepodległości. Podkreślił, że w tym regionie "germanizacja się nie udała".

 3. 1270joachim 24.05.2018

  "Będziemy dokładać starań, żeby wszyscy obywatele mieli takie samo poczucie bezpieczeństwa"

  Będziemy dokładać wszelkich starań, żeby wszyscy obywatele mieli takie samo poczucie bezpieczeństwa, a funkcjonariusze mieli godne warunki, żeby o to bezpieczeństwo dbać - powiedział w czwartek w Gdyni minister spraw wewnętrznych i administracji Joachim Brudziński.

 4. walesa24052018 24.05.2018

  Jak SB opisywała Lecha Wałęsę? Znany historyk udostępnił notatkę służb

  Sławomir Cenckiewicz ujawnił na Twitterze fragment notatki przygotowanej przez Służby Bezpieczeństwa, które opracowały portret psychologiczny Lecha Wałęsy.

 5. 1270menty01 24.05.2018

  Rosjanin napisał prawdę o pakcie Ribbentrop-Mołotow – został skazany

  Rosja skutecznie walczy z nieprawomyślnością. Od kilku lat eliminuje z internetu i przestrzeni publicznej treści, które mogą godzić w jedyną słuszną wizję świata i historii proponowaną przez Kreml

 6. 1270duda01 24.05.2018

  Trzy lata temu Andrzej Duda wygrał wybory prezydenckie

  Mijają trzy lata od wygranej Andrzeja Dudy w wyborach prezydenckich. Pełniąc funkcję głowy państwa Andrzej Duda odwiedził 176 miejscowości w Polsce, złożył 67 wizyt zagranicznych, przyjął 97 szefów państwa, rządów i następców tronu

 7. 1270morawieckirozwoj 23.05.2018

  Morawiecki: postawiliśmy przed sobą zadanie równomiernego rozwoju Polski

  Inaczej niż nasi poprzednicy postawiliśmy przed sobą takie zadanie, żeby Polska rozwijała się równomiernie - powiedział w środę w Bystrzycy Kłodzkiej premier Mateusz Morawiecki. Apelował o wsparcie dla obozu rządzącego tak, aby mógł "przez najbliższe 5-10 lat zmieniać Polskę".

CS155fotMINI

Czas Stefczyka 155/2018

PDF (11,86 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook