Jedynie prawda jest ciekawa


Joanna Scheuring-Wielgus błysnęła w programie Polsatu. Naprawdę to powiedziała, posłuchajcie

15.04.2018
joanna15042018
Joanna Scheuring-Wielgus błysnęła w programie Polsatu. Naprawdę to powiedziała, posłuchajcie

Poranne pasmo śniadaniowe w telewizji Polsat. Politycy siedzą nad zastawionym stołem, dziennikarze zadają pytania. Wyselekcjonowani na trudny odcinek medialny przedstawiciele partii politycznych odpowiadają i wygłaszają tezy zgodne z programem swojego ugrupowania. Wśród nich jest Joanna Scheuring-Wielgus, dumnie reprezentująca Nowoczesną.

Jeśli ktoś miał wątpliwości, to posłanka w trakcie rozmowy udowodniła, iż jest idealnie wpasowana w partyjne kadry. W chórze tworzonym przez przesympatycznego posła Piotra Misiło, byłego przewodniczącego Ryszarda Petru i aktualną liderkę partii Katarzynę Lubnauer odnajduje się doskonale. 

Wystarczyło jedno proste zdanie: – I proszę mi nie wciskać tutaj dziecka z kąpielą do brzucha – powiedziała posłanka Scheuring-Wielgus dokonując zgrabnej dekonstrukcji kilku powiedzeń, które od dawna występują w polszczyźnie i zdążyły się już wszystkim znudzić.

Urocze, prawda?

Dodajmy, iż rozmowy w programie dotyczyły głównie ofensywy PiS wobec słabszych wyników sondażowych. Dziennikarze i politycy opozycji zastanawiali się jak to możliwe, że kiedy słupki zaczęły spadać, premier Morawiecki przeszedł do ofensywy, której zwieńczeniem była konwencja Prawa i Sprawiedliwości. Zapowiedziano na niej m. in. to, iż każde dziecko w wieku szkolnym dostanie 300 złotych wyprawki, za szybkie urodzenie drugiego dziecka - premia, a do tego niższy podatek CIT i zmniejszony ZUS dla małych i średnich firm.

Na szczęście PO i Nowoczesna przygotowały już odpowiedź i rozpoczęły kontrofensywę, której głównym celem jest to, na co czekają Polacy, czyli straszenie Jarosławem Kaczyńskim. 

ac

fot. screen z PolsatNews

Warto poczytać

 1. 1270policjaprow 24.04.2018

  Policyjna prowokacja - przechodnie pomagali pijanym kierowcom

  Dwie na cztery osoby zdecydowały się pomóc pijanemu kierowcy wyjechać z parkingu podczas policyjnej prowokacji, przeprowadzonej we wtorek w Katowicach. W jednym przypadku reakcja była bierna, a tylko w jednym - prawidłowa.

 2. 1270popieluszko50 24.04.2018

  Prezydent wręczył bratu bł. ks. Popiełuszki i jego żonie medal za 50 lat pożycia małżeńskiego

  Brat błogosławionego ks. Jerzego Popiełuszki, Józef i jego żona Alfreda, odebrali we wtorek w Pałacu Prezydenckim z rąk prezydenta Andrzeja Dudy i pierwszej damy Agaty Kornhauser-Dudy medale za długoletnie pożycie małżeńskie.

 3. 1270rafalskaaaa 24.04.2018

  Podpisano porozumienie ws. wsparcia osób niepełnosprawnych

  To sukces środowisk osób niepełnosprawnych; widzę tu dobrą wolę, że rząd chce spełnić niektóre postulaty - oceniła podpisanie porozumienia rządu i części środowisk osób niepełnosprawnych Ewa Krawczyk z Fundacji Pomóż Innym.

 4. Chrzanowskawiki 24.04.2018

  Polska będzie miała kolejną błogosławioną. Była współpracowniczką Karola Wojtyły

  W sobotę w Krakowie-Łagiewnikach odbędzie się beatyfikacja Hanny Chrzanowskiej. To postać, która wspaniale wpisuje się w obchody stulecia odzyskania niepodległości i czterdziestolecia wyboru kard. Karola Wojtyły na papieża - podkreśla metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski

 5. Lichocka22042018 24.04.2018

  Lichocka o Terlikowskim: Pajac zupełny

  - Zachował się jak hałaśliwy pajac w tej sprawie i nie będę wobec niego używać taryfy ulgowej po tym co napisał - tak posłanka PiS skomentowała słowa Terlikowskiego na temat jej wypowiedzi dotyczącej aborcji

 6. sejm22042018 24.04.2018

  Masażyści wejdą do Sejmu

  Do dyspozycji protestujących osób niepełnosprawnych na czas wizyty masażystów w Sejmie zostanie udostępniony pokój dziennikarski na pierwszym piętrze, nieopodal miejsca protestu - poinformował dyrektor Centrum Informacyjnego Sejmu Andrzej Grzegrzółka

 7. RafalskaFlickr 24.04.2018

  PO chce dymisji Rafalskiej. Za 500+, leki dla seniorów, czy spadek bezrobocia?

  Absolutnie powinno dojść do dymisji minister Elżbiety Rafalskiej, to byłby gest rządu, który przyznałby się, że przez 2,5 roku sprawę opiekunów niepełnosprawnych zostawił nierozwiązaną - ocenił szef klubu PO Sławomir Neumann. Będziemy rozmawiać o wniosku ws. wotum nieufności dla Rafalskiej - dodał

 8. HGWPOFlickr 24.04.2018

  Kolejne zatrzymania w sprawie afery reprywatyzacyjnej. A HGW przez lata nie widziała problemu

  Przez lata władze Warszawy udawały że nic się nie dzieje. Tymczasem na polecenie prokuratora policja zatrzymała we wtorek rano dwie osoby w związku z nieprawidłowościami przy reprywatyzacji nieruchomości przy ul. Skaryszewskiej 11 w Warszawie

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook