Jedynie prawda jest ciekawa


Joanna Scheuring-Wielgus błysnęła w programie Polsatu. Naprawdę to powiedziała, posłuchajcie

15.04.2018
joanna15042018
Joanna Scheuring-Wielgus błysnęła w programie Polsatu. Naprawdę to powiedziała, posłuchajcie

Poranne pasmo śniadaniowe w telewizji Polsat. Politycy siedzą nad zastawionym stołem, dziennikarze zadają pytania. Wyselekcjonowani na trudny odcinek medialny przedstawiciele partii politycznych odpowiadają i wygłaszają tezy zgodne z programem swojego ugrupowania. Wśród nich jest Joanna Scheuring-Wielgus, dumnie reprezentująca Nowoczesną.

Jeśli ktoś miał wątpliwości, to posłanka w trakcie rozmowy udowodniła, iż jest idealnie wpasowana w partyjne kadry. W chórze tworzonym przez przesympatycznego posła Piotra Misiło, byłego przewodniczącego Ryszarda Petru i aktualną liderkę partii Katarzynę Lubnauer odnajduje się doskonale. 

Wystarczyło jedno proste zdanie: – I proszę mi nie wciskać tutaj dziecka z kąpielą do brzucha – powiedziała posłanka Scheuring-Wielgus dokonując zgrabnej dekonstrukcji kilku powiedzeń, które od dawna występują w polszczyźnie i zdążyły się już wszystkim znudzić.

Urocze, prawda?

Dodajmy, iż rozmowy w programie dotyczyły głównie ofensywy PiS wobec słabszych wyników sondażowych. Dziennikarze i politycy opozycji zastanawiali się jak to możliwe, że kiedy słupki zaczęły spadać, premier Morawiecki przeszedł do ofensywy, której zwieńczeniem była konwencja Prawa i Sprawiedliwości. Zapowiedziano na niej m. in. to, iż każde dziecko w wieku szkolnym dostanie 300 złotych wyprawki, za szybkie urodzenie drugiego dziecka - premia, a do tego niższy podatek CIT i zmniejszony ZUS dla małych i średnich firm.

Na szczęście PO i Nowoczesna przygotowały już odpowiedź i rozpoczęły kontrofensywę, której głównym celem jest to, na co czekają Polacy, czyli straszenie Jarosławem Kaczyńskim. 

ac

fot. screen z PolsatNews

Warto poczytać

 1. orlik170702018 17.07.2018

  „Orliki” się rozpadają. Nawet Wyborcza przyznaje, że sztandarowy projekt rządu PO-PSL okazał się klapą

  Ten pomysł miał być jednym z największych osiągnięć rządu Donalda Tuska

 2. konstanty-rokicki17072018 17.07.2018

  Uratował ogromną liczbę istnień w czasie Zagłady. Po wojnie o nim zapomniano, choć jego postawa zasługuje na nieśmiertelną chwałę

  60 lat temu, tj. 18 lipca 1958 roku, zmarł w Lucernie były polski wicekonsul w Szwajcarii, którego okres sprawowania funkcji dyplomatycznej w europejskim państwie przypadł na czas II wojny światowej.

 3. akta17072018 17.07.2018

  Wiadomo już kto palił karty do głosowania i akta sądowe. Sprawę wyjaśnia straż pożarna

  Strażak z OSP w Ożarowie Mazowieckim stwierdził w rozmowie z PAP, że ujawnione w Gołaszewie spalone akta i karty do głosowania to nie efekt przestępstwa. Leszek Stachlewski poinformował, że w pustostanie prowadzone były... badania naukowe dotyczące gaszenia pożarów w archiwach sądowych.

 4. pozarstocznia17072018 17.07.2018

  Pożar w centrum Gdańska. Płonie magazyn stoczniowy

  13 zastępów straży gasi pożar, który wybuchł we wtorek około południa w hali zlokalizowanej w centrum Gdańska - na terenach stoczniowych. W płonącym magazynie składowane są m.in. farby. Gdański magistrat zaapelował do mieszkańców o prewencyjne zamknięcie okien.

 5. tk17072018 17.07.2018

  Jest wyrok TK w sprawie prawa łaski. "Prezydent skorzystał ze swoich uprawnień"

  Wtorkowy wyrok TK w sprawie prawa łaski nie jest zaskoczeniem; prezydent Andrzej Duda skorzystał ze swoich konstytucyjnych uprawnień - oceniła rzeczniczka PiS Beata Mazurek.

 6. parafianowicz17072018 17.07.2018

  Kolejne przesłuchanie w sprawie Amber Gold. Przed komisją były wiceminister finansów Andrzej Parafianowicz

  We wtorek po godz. 10 zebrała się sejmowa komisja śledcza ds. Amber Gold; jedynym punktem posiedzenia jest przesłuchanie b. wiceministra finansów i Generalnego Inspektora Informacji Finansowej Andrzeja Parafianowicza.

 7. Gersdorf06032018 17.07.2018

  Małgorzata Gersdorf podjęła decyzję w sprawie swojego powrotu do pracy

  Spór o ustawę o Sądzie Najwyższym oraz o odwołanie dotychczasowej Pierwszej Prezes SN Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska podzielił polską społeczność. Zapewne będzie dzielił dalej, a cała sprawa nie przycichnie. Sędzia Gersdorf zamierza wrócić do pracy w poniedziałek

Wiadomości ze świata

więcej
CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook