Jedynie prawda jest ciekawa


NIK: bezprawne grodzenie dostępu do jezior

25.10.2011

Inspektorzy NIK sprawdzili brzegi 18 jezior i natknęli się na 125 przypadków bezprawnego zagrodzenia dostępu do wody.

Jacek Jezierski, prezes NIK powiedział, że wokół jezior dochodzi też do samowoli budowlanej w miejscach, gdzie teoretycznie znajduje się woda. Jak podkreślił - zajmowane są atrakcyjne działki należące do Skarbu Państwa, a to oznacza działanie na szkodę państwa i wymaga natychmiastowego uporządkowania.

NIK stwierdził, że krajowe i regionalne zarządy gospodarki wodnej nie pilnują przestrzegania prawa, co sprzyja jego łamaniu.

Jacek Jezierski wyjaśnia, że bezprawnie zajęte tereny należące do Skarbu Państwa powinny być zwrócone, a postawione budynki należy rozebrać i od ich właścicieli pobrać opłaty za bezumowne korzystanie z cudzej własności.

Przypomnijmy - polskie prawo zabrania grodzenia plaż i brzegów - wszelkie ogrodzenia muszą się kończyć półtora metra od wody. W wyniku kontroli NIK skierował osiem zawiadomień do prokuratury i siedem do policji.

IAR
fot. sxc.hu

Warto poczytać

 1. Westerplatte 25.04.2018

  Wojna o Westerplatte. Kto odpowiada za bałagan w miejscu uświęconym krwią Polaków?

  Zaczęło się niespełna tydzień temu od wpisu Pawła Adamowicza na Facebooku: – Urząd Miejski w Gdańsku odwiedził protegowany ministra w asyście kamer TVP - napisał prezydent Gdańska

 2. Tarczynskiwpolsce 25.04.2018

  Tarczyński nie wytrzymał: kiedy twój pan Michnik przeprosi za brata?

  Rosyjska propaganda odkryła potencjał pana Tarczyńskiego - napisał na Twitterze redaktor Gazety Wyborczej Bartosz Wieliński. Poseł udzielił szybkiej repliki

 3. lichocka25042018 25.04.2018

  Lichocka dla wPolsce.pl: Projekt „Zatrzymaj aborcję” ma rozbić prawicę

  Ten projekt jest zły, jest źle napisany również dlatego, że jedne dzieci - te chore - ma chronić, a inne dzieci - zupełnie zdrowe - pozwala zabijać - powiedziała w środę o projekcie "Zatrzymaj aborcję" posłanka PiS Joanna Lichocka.

 4. 1270migalskis12 25.04.2018

  Gdzie ten człowiek ma serce? Popis bezduszności w wykonaniu Marka Migalskiego.

  Gdy cały świat emocjonuje się dramatyczną walką o życie małego Alfi’ego Evansa, są ludzie, na których bezduszność maszyny urzędniczej nie robi wrażenia. Godną politologa wrażliwością społeczną zabłysnął były europoseł Marek Migalski.

 5. 1270andrzejdudaalfie 25.04.2018

  Prezydent Duda: Musimy ocalić Alfiego Evansa!

  Prezydent Andrzej Duda zabrał głos w sprawie małego Alfie'go Evansa

 6. 1270andrzejdudaetiop 25.04.2018

  Johann: konstytucja RP wymaga korekty lub całkowitej zmiany

  Konstytucja RP wymaga korekty lub całkowitej zmiany - ocenił w środę przedstawiciel prezydenta w KRS Wiesław Johann. Jego zdaniem należy jasno określić relacje pomiędzy władzą wykonawczą, sądowniczą a ustawodawczą.

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook