Jedynie prawda jest ciekawa


Jest reakcja Wałęsy na zatrzymanie Frasyniuka. Przesadził?

14.02.2018
Walesatwitter
Jest reakcja Wałęsy na zatrzymanie Frasyniuka. Przesadził?

- Musimy znaleźć pałę na tego karakana - napisał na twitterze Lech Wałęsa, czym kolejny raz udowodnił, że zdecydowanie lepiej byłoby, gdyby po prostu postanowił się w tej sprawie nie wypowiadać.

Były prezydent od rana tweetuje w obronie Władysława Frasyniuka. - Władku trzymaj się jestem z Tobą.Spróbuję przyjść po Ciebie, jeśli to się będzie przedłużało. Apeluję jednocześnie do wszystkich naszych zwolenników o zdecydowany opór. Musimy znaleźć pałę na tego karakana. Niszcza nasz dorobek z takim trudem osiągnięty. Dzielą i kłócą Naród. - napisał rano Wałęsa. Te słowa spotkały się z szybką reakcją innego opozycjonisty z czasów "Solidarności" Krzysztofa Wyszkowskiego. - Aurora nie zdąży wystrzelić, gdy Władek znajdzie się w studiu TVN, ale na dopisanie nazwiska do listy aktorów opery mydlanej zdążył - napisał Wyszkowski.

Chwilę później Wałęsa zaapelował do "Patriotycznych sił Narodu". - Czym szybciej tych ludzi odsuniemy tym mniejsze straty poniesiemy - przekonywał, dodając że od zawsze ostrzegał mówiąc że "Kaczyńscy to nieszczęście gdziekolwiek się pojawią."

Były prezydent poczuł chyba wiatr w żaglach, bo postanowił zwrócić się - sądząc po kolejnych tweetach - do Jarosława Kaczyńskiego. - Wypuść mi Władka bo nie ręczę za siebie - napisał. - Kota se zamknij a nie SOLIDARNOSC - dodał Wałęsa. 

Lech Wałęsa prowadzi swoje konto na Twitterze od czerwca 2016 roku. W tym czasie opublikował niemal 900 tweetów. Byłego prezydenta obserwuje na tym portalu 26 tysięcy osób.kh
Fot: wikicommons/Twitter

Warto poczytać

 1. 1270IZRAELWOJNA 25.02.2018

  "Polityka nie zmieni dialogu Żydów i chrześcijan"

  Polityka nie zmieni dialogu Żydów i chrześcijan - powiedział rabin Abraham Skórka podczas wizyty w Łodzi, gdzie w niedzielę spotkał się z metropolitą łódzkim abp. Grzegorzem Rysiem. Łódzki hierarcha podkreślił, że "nie zrozumiemy siebie, odcinając się od Izraela"

 2. Adamowicz19022018 25.02.2018

  Adamowicz w ogniu krytyki, jednak nie ze strony PiS a... PO i Nowoczesnej

  Poseł PO Bartosz Arłukowicz i liderka Nowoczesnej Katarzyna Lubnauer krytycznie ocenili ogłoszenie przez obecnego prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza startu w nadchodzących wyborach samorządowych. Według nich to "solowa gra" i "egoizm", które nie są korzystne dla Gdańska

 3. Nowoczesnawiki 25.02.2018

  Nowoczesna się sypie? Kolejny polityk opuszcza partię

  Adam Kądziela zrezygnował z członkostwa w Nowoczesnej i funkcji przewodniczącego Forum Młodych Nowoczesnych. Jak poinformował w niedzielę PAP, na razie nie chce angażować się politycznie, lecz będzie odpowiadał za zarządzenie biurem poselskim byłego szefa partii Ryszarda Petru

 4. IPNwiki 25.02.2018

  Gigantyczna skala ataków na Polskę. "Monitorujemy tę sytuację"

  - Obecna krytyka Polaków dotycząca okresu niemieckiej okupacji i ich stosunku do Żydów jest głęboko niesprawiedliwa - ocenił wiceprezes IPN Mateusz Szpytma. "Liczba i skala ataków na Polskę stały się gigantyczne" - zaznaczył.

 5. k2norty25022018 25.02.2018

  "Nie mamy żadnego kontaktu z Denisem Urubką. Odmówił wzięcia ze sobą radiotelefonu"

  Dramatyczne wypowiedzi z wyprawy na K2. Jak poinformował kierownik narodowej wyprawy na niezdobyty zimą szczyt w Karakorum K2 Krzysztof Wielicki.

 6. 1270oppos 24.02.2018

  Beata Mazurek: gdyby nie PiS i J. Kaczyński, opozycja by nie istniała

  Gdyby nie PiS i Jarosław Kaczyński opozycja - szczególnie PO - by nie istniała - oceniła w sobotę rzeczniczka PiS Beata Mazurek, po posiedzeniu Rady Krajowej Platformy. Jak podkreśliła, Polacy są dumnym narodem, a "czas klepania Polski po plecach" się skończył.

 7. nil23022018 24.02.2018

  Premier w 65. rocznicę śmierci "Nila": całe życie poświęcił walce o niepodległość Polski

  Premier Mateusz Morawiecki w 65. rocznicę zamordowania przez komunistów gen. Augusta Emila Fieldorfa "Nila" podkreślił, że był to człowiek, który całe życie poświęcił walce o niepodległość i suwerenność Polski. "Cześć Jego Pamięci" - napisał premier na Twitterze.

 8. 1270konwencja 24.02.2018

  "PO proponuje Polakom dojrzały patriotyzm"

  Podstawowe wartości nowoczesnego konserwatyzmu: poszanowanie dla prawa, instytucji państwowych, tradycji są dziś obecne w PO, a nie w PiS - uważa lider PO Grzegorz Schetyna.

CS152fotMIni

Czas Stefczyka 152/2018

PDF (5,75 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook