Jedynie prawda jest ciekawa


Jest reakcja Wałęsy na zatrzymanie Frasyniuka. Przesadził?

14.02.2018
Walesatwitter
Jest reakcja Wałęsy na zatrzymanie Frasyniuka. Przesadził?

- Musimy znaleźć pałę na tego karakana - napisał na twitterze Lech Wałęsa, czym kolejny raz udowodnił, że zdecydowanie lepiej byłoby, gdyby po prostu postanowił się w tej sprawie nie wypowiadać.

Były prezydent od rana tweetuje w obronie Władysława Frasyniuka. - Władku trzymaj się jestem z Tobą.Spróbuję przyjść po Ciebie, jeśli to się będzie przedłużało. Apeluję jednocześnie do wszystkich naszych zwolenników o zdecydowany opór. Musimy znaleźć pałę na tego karakana. Niszcza nasz dorobek z takim trudem osiągnięty. Dzielą i kłócą Naród. - napisał rano Wałęsa. Te słowa spotkały się z szybką reakcją innego opozycjonisty z czasów "Solidarności" Krzysztofa Wyszkowskiego. - Aurora nie zdąży wystrzelić, gdy Władek znajdzie się w studiu TVN, ale na dopisanie nazwiska do listy aktorów opery mydlanej zdążył - napisał Wyszkowski.

Chwilę później Wałęsa zaapelował do "Patriotycznych sił Narodu". - Czym szybciej tych ludzi odsuniemy tym mniejsze straty poniesiemy - przekonywał, dodając że od zawsze ostrzegał mówiąc że "Kaczyńscy to nieszczęście gdziekolwiek się pojawią."

Były prezydent poczuł chyba wiatr w żaglach, bo postanowił zwrócić się - sądząc po kolejnych tweetach - do Jarosława Kaczyńskiego. - Wypuść mi Władka bo nie ręczę za siebie - napisał. - Kota se zamknij a nie SOLIDARNOSC - dodał Wałęsa. 

Lech Wałęsa prowadzi swoje konto na Twitterze od czerwca 2016 roku. W tym czasie opublikował niemal 900 tweetów. Byłego prezydenta obserwuje na tym portalu 26 tysięcy osób.kh
Fot: wikicommons/Twitter

Warto poczytać

 1. kacperplazynski22042018 22.04.2018

  Nieoficjalnie: Wiadomo, kto będzie kandydatem PiS-u na prezydenta Gdańska!

  Według informacji ujawnionych w Radiu Gdańsk przez Janusza Śniadka, Prawo i Sprawiedliwość podjęło decyzję dotyczącą wyboru kandydata na prezydenta Gdańska.

 2. 1270szydlo 21.04.2018

  Szydło: nasz rząd bezwzględnie walczy z korupcją i oszustami

  - Bardzo często słyszymy o problemach obywateli, którzy zostali oszukani przez instytucje finansowe, nasz rząd bezwzględnie walczy z korupcją i oszustami - mówiła wicepremier Beata Szydło w sobotę w Szymbarku w Małopolsce.

 3. 1270prezydentmieszkaniowiec 21.04.2018

  Wyborcza ustawka Pawła Adamowicza - protest przeciwko faszyzmowi. Przyszło niewielu

  W Gdańsku manifestowano przeciwko nacjonalizmowi i faszyzmowi

 4. 1270mateuszmorawieckie 21.04.2018

  PiS pierwszym rządem, który spełni wszystkie swoje obietnice?

  Wąsik: rząd PiS jest na dobrej drodze, by zrealizować cały swój program

 5. Szydlo21042018 21.04.2018

  Piękne słowa Premier Szydło: polskie rodziny są kolebką polskości

  Polska rodzi się w polskich rodzinach, które są ostoją najważniejszych wartości; polskie rodziny są kolebką polskości - mówiła w sobotę w Przemyślu wicepremier Beata Szydło

 6. Niepelnosprawni21042018 21.04.2018

  Kuchciński podsumował propozycje Premiera ws niepełnosprawnych: Odważne

  Zapowiedziane przez premiera ustawowe propozycje wsparcia osób niepełnosprawnych są odważne, ale wymagają pracy - ocenił marszałek Sejmu Marek Kuchciński, który w sobotę odwiedził Żywiec (Śląskie). Dodał, że należy w tej sprawie działać roztropnie, ale bez zbędnej zwłoki

 7. TuskFlickr 21.04.2018

  Tusk trafi do sądu

  W poniedziałek od godz. 10 były premier Donald Tusk ma zeznawać jako świadek w warszawskim sądzie w procesie b. szefa KPRM Tomasza Arabskiego oraz czterech innych urzędników, w sprawie organizacji wizyty prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Katyniu 10 kwietnia 2010 r

 8. LubnauerSchetyna21042018 21.04.2018

  Nawet Zjednoczona Opozycja nie jest w stanie pokonać PiS! Co zrobią teraz Lubnauer i Schetyna?

  Jeszcze niedawno buńczucznie stwierdzali, że z połączenia PO i Nowoczesnej wyrośnie siła, która obali rząd PiS. Dziś już wiadomo że te zapowiedzi były przedwczesne, a Zjednoczona Opozycja może liczyć zaledwie na 29,6 procent głosów - wynika z sondażu IBRiS dla "Faktu" i "Onetu"

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook