Jedynie prawda jest ciekawa


Jedno z największych nieszczęść

13.12.2011

Szef gdańskiej "Solidarności" Krzysztof Dośla powiedział w poniedziałek przed północą przed Pomnikiem Poległych Stoczniowców w Gdańsku, że stan wojenny był jednym z największych nieszczęść w historii Polski w ostatnich kilkuset latach.

Przewodniczący Zarządu Regionu Gdańskiego NSZZ "Solidarność" podkreślił, że stan wojenny ogłosiła 30 lat temu grupa komunistycznych aparatczyków poprzebieranych w polskie mundury. Zbrodniarze ci nie zawahali się użyć broni - dodał.

Przed Pomnikiem Poległych Stoczniowców w Gdańsku dla oddania hołdu ofiarom stanu wojennego zebrało się ok. 50 osób. Zgromadzeni odśpiewali "Mazurka Dąbrowskiego" oraz złożyli kwiaty i zapalone znicze pod pomnikiem.

Domagamy się, aby sprawcy tych nieszczęść, którzy wytoczyli wojnę własnemu narodowi, zostali osądzeni. Nie chcemy zemsty, ale tylko sprawiedliwości. Bez tej sprawiedliwości nie da się funkcjonować w demokratycznym państwie - powiedział lider gdańskiej "S".

O potrzebie ukarania sprawców stanu wojennego mówił też pod pomnikiem Stanisław Fudakowski ze Stowarzyszenia Godność, zrzeszającego więźniów politycznych i osoby represjonowane w latach 80. Polski wymiar sprawiedliwości kompromituje się przy bezczynności polityków wywodzących się w dużej części z pnia "Solidarności". Chcemy żyć w kraju, gdzie zbrodnia popełniona na narodzie będzie nazwana zbrodnią - apelował.

PAP

[fot.wikipedia.pl]
CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook