Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Jedno z największych nieszczęść

13.12.2011

Szef gdańskiej "Solidarności" Krzysztof Dośla powiedział w poniedziałek przed północą przed Pomnikiem Poległych Stoczniowców w Gdańsku, że stan wojenny był jednym z największych nieszczęść w historii Polski w ostatnich kilkuset latach.

Przewodniczący Zarządu Regionu Gdańskiego NSZZ "Solidarność" podkreślił, że stan wojenny ogłosiła 30 lat temu grupa komunistycznych aparatczyków poprzebieranych w polskie mundury. Zbrodniarze ci nie zawahali się użyć broni - dodał.

Przed Pomnikiem Poległych Stoczniowców w Gdańsku dla oddania hołdu ofiarom stanu wojennego zebrało się ok. 50 osób. Zgromadzeni odśpiewali "Mazurka Dąbrowskiego" oraz złożyli kwiaty i zapalone znicze pod pomnikiem.

Domagamy się, aby sprawcy tych nieszczęść, którzy wytoczyli wojnę własnemu narodowi, zostali osądzeni. Nie chcemy zemsty, ale tylko sprawiedliwości. Bez tej sprawiedliwości nie da się funkcjonować w demokratycznym państwie - powiedział lider gdańskiej "S".

O potrzebie ukarania sprawców stanu wojennego mówił też pod pomnikiem Stanisław Fudakowski ze Stowarzyszenia Godność, zrzeszającego więźniów politycznych i osoby represjonowane w latach 80. Polski wymiar sprawiedliwości kompromituje się przy bezczynności polityków wywodzących się w dużej części z pnia "Solidarności". Chcemy żyć w kraju, gdzie zbrodnia popełniona na narodzie będzie nazwana zbrodnią - apelował.

PAP

[fot.wikipedia.pl]

Warto poczytać

 1. tr-st-st 20.10.2016

  Tusk o karaniu Polski za TK: To mało prawdopodobne

  Były premier z dystansem wyraził się o ewentualnym przeniesieniu procedury praworządności na poziom Rady Europejskiej.

 2. mid-16a20063 20.10.2016

  Sejmowa awantura o Caracale

  "Powtarzanie, że mamy do czynienia wyłącznie z zamówieniem w Mielcu i wyłącznie z zamówieniem helikopterów Black Hawk jest nieprawdą" - podkreślił minister Antoni Macierewicz.

 3. dudusonieplnoSI 20.10.2016

  Prezydent o tworzeniu szans niepełnosprawnym

  "Jestem wdzięczny wszystkim tym, którzy myślą o innych, którzy myślą o tym, jak uczynić Polskę dostępną, jak uczynić Polskę nowoczesną".

 4. put-sts 20.10.2016

  Ta taśma podważa ustalenia komisji Millera i MAK

  Rozmowa 10 kwietnia 2010 r. w Smoleńsku b. premierów Polski i Rosji -Donalda Tuska i Wladimira Putina - przedstawia przebieg katastrofy smoleńskiej w sposób sprzeczny z konkluzjami MAK i komisji Millera - oświadczył w czwartek resort obrony narodowej.

 5. was-st 20.10.2016

  W listopadzie ruszą przesłuchania świadków ws. Amber Gold

  -Pierwszym bardzo istotnym świadkiem jest prok. Kijanko. Moja determinacja, aby ten świadek był przesłuchany pierwszy jest daleko posunięta- mówiła podczas czwartkowego posiedzenia szefowa komisji śledczej Małgorzata Wassermann (PiS).

 6. maciereiwczocaracalachwsejmieSI 20.10.2016

  Szef MON: ws. Caracali nie było gwarancji 6 tys. miejsc pracy

  "Grupa posłów w pełni świadomych, cynicznych i bezwstydnych działa na rzecz międzynarodowych koncernów przeciw państwu polskiemu”.

 7. gronkowiecipisSI 20.10.2016

  PiS: Skandaliczna postawa prezydent Warszawy

  "Na posiedzenie komisji samorządu terytorialnego została zaproszona Hanna Gronkiewicz-Waltz, niestety pani prezydent zignorowała to zaproszenie, zlekceważyła posłów".

CS136MINIfoto

Czas Stefczyka 136/2016

PDF (7,14 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook