Jedynie prawda jest ciekawa


Jaruzelski? Jednak prezydent, a nie zbrodniarz

27.05.2014

Pogrzeb Wojciecha Jaruzelskiego, dyktatora, zbrodniarza i zdrajcy, będzie miał charakter państwowy. Rozpocznie się mszą, w której uczestniczyć zamierza Bronisław Komorowski...

Doradca prezydenta Tomasz Nałęcz poinformował, że „pogrzeb gen. Wojciecha Jaruzelskiego będzie miał charakter państwowy”. Oznacza to, że czerwony generał będzie żegnany z pełnymi honorami, jak głowa państwa.

„Znamy już wolę rodziny, jeśli chodzi o organizację pogrzebu gen. Jaruzelskiego. Zgodnie z decyzją prezydenta - zrozumiałą, bo będziemy żegnali b. prezydenta Polski z lat 1989-1990” - powiedział prof. Nałęcz.

I dodał, że „Kancelaria będzie służyła rodzinie pomocą”. „Pogrzeb będzie miał charakter państwowy, bo trudno, żeby miał inny w przypadku pochówku b. prezydenta. Wszystkie elementy tej uroczystości będą wyłącznie zgodne z wolą rodziny. Jest wolą rodziny, by zaczęły się mszą świętą” - podkreślił Nałęcz.

Jak widać Pałac Prezydencki zamierza przekonywać, że Jaruzelski jest po prostu byłym polskim prezydentem. Nie dziwi więc, że Bronisław Komorowski zamierza być obecny na pogrzebie. „Nie wyobrażam sobie, by prezydent nie uczestniczył w tej państwowej ceremonii” - powiedział Nałęcz. I dodał, że Jaruzelski „spocznie obok swoich towarzyszy broni, a nad ich grobami też było słychać strzały…”

Jaruzelski dla obecnego prezydenta jest po prostu prezydentem, a nie zbrodniarzem...

Wcześniej stołeczny ratusz potwierdził informację dotyczącą pochówku zmarłego generała Wojciecha Jaruzelskiego. Zgodnie z wolą rodziny trumna z ciałem dyktatora spocznie w piątek na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach. 

Wniosek z prośbą o pochówek właśnie w tym miejscu złożył Związek Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych, co może stanowić lekkie kuriozum. Jak informuje RMF FM inicjatywę poparła rodzina zmarłego dyktatora.

W tej sprawie ostateczną decyzję w tej sprawie podjęła prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz.

lz,TK,wPolityce.pl
[Fot. PAP/Jacek Turczyk]


CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook