Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Jaruzelski? Jednak prezydent, a nie zbrodniarz

27.05.2014

Pogrzeb Wojciecha Jaruzelskiego, dyktatora, zbrodniarza i zdrajcy, będzie miał charakter państwowy. Rozpocznie się mszą, w której uczestniczyć zamierza Bronisław Komorowski...

Doradca prezydenta Tomasz Nałęcz poinformował, że „pogrzeb gen. Wojciecha Jaruzelskiego będzie miał charakter państwowy”. Oznacza to, że czerwony generał będzie żegnany z pełnymi honorami, jak głowa państwa.

„Znamy już wolę rodziny, jeśli chodzi o organizację pogrzebu gen. Jaruzelskiego. Zgodnie z decyzją prezydenta - zrozumiałą, bo będziemy żegnali b. prezydenta Polski z lat 1989-1990” - powiedział prof. Nałęcz.

I dodał, że „Kancelaria będzie służyła rodzinie pomocą”. „Pogrzeb będzie miał charakter państwowy, bo trudno, żeby miał inny w przypadku pochówku b. prezydenta. Wszystkie elementy tej uroczystości będą wyłącznie zgodne z wolą rodziny. Jest wolą rodziny, by zaczęły się mszą świętą” - podkreślił Nałęcz.

Jak widać Pałac Prezydencki zamierza przekonywać, że Jaruzelski jest po prostu byłym polskim prezydentem. Nie dziwi więc, że Bronisław Komorowski zamierza być obecny na pogrzebie. „Nie wyobrażam sobie, by prezydent nie uczestniczył w tej państwowej ceremonii” - powiedział Nałęcz. I dodał, że Jaruzelski „spocznie obok swoich towarzyszy broni, a nad ich grobami też było słychać strzały…”

Jaruzelski dla obecnego prezydenta jest po prostu prezydentem, a nie zbrodniarzem...

Wcześniej stołeczny ratusz potwierdził informację dotyczącą pochówku zmarłego generała Wojciecha Jaruzelskiego. Zgodnie z wolą rodziny trumna z ciałem dyktatora spocznie w piątek na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach. 

Wniosek z prośbą o pochówek właśnie w tym miejscu złożył Związek Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych, co może stanowić lekkie kuriozum. Jak informuje RMF FM inicjatywę poparła rodzina zmarłego dyktatora.

W tej sprawie ostateczną decyzję w tej sprawie podjęła prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz.

lz,TK,wPolityce.pl
[Fot. PAP/Jacek Turczyk]


Słowa kluczowe:

pogrzeb

,

rodzina

,

dyktat

,

dyktator

Warto poczytać

 1. Zgromadzenieposlowisenatorow22grudnia201501 23.05.2017

  Sondaż: PiS nadal liderem z 35 proc. poparciem

  - 35 proc. osób deklarujących w maju gotowość wzięcia udziału w wyborach do Sejmu zamierza głosować na PiS - wynika z sondażu Kantar Public.

 2. mid-17523129 23.05.2017

  Prezydent potępił zamach w Manchesterze

  Jestem przekonany, że wobec terroryzmu cała wspólnota uczciwego i wolnego świata będzie stała razem - powiedział we wtorek prezydent Andrzej Duda. Zwrócił uwagę, że poniedziałkowy zamach w Manchesterze to coś, co nigdy nie powinno się zdarzyć, ale co stało się europejską rzeczywistością.

 3. abw 23.05.2017

  ABW uspokaja po zamachu w Manchesterze

  Agencja nie rekomenduje wprowadzenia stopnia alarmowego w Polsce.

 4. aa2 23.05.2017

  Niebawem decyzja ws. zbioru zastrzeżonego

  Procedura związana z ujawnianiem materiałów jest na ukończeniu.

 5. Sad-Okregowy-gfgdf 23.05.2017

  Pijana sędzia odsunięta od obowiązków

  Prezes Sądu Okręgowego w Katowicach wystąpił też o podjęcie wobec niej czynności dyscyplinarnych.

 6. mid-17523030 23.05.2017

  Sławomir Nowak zeznaje przed komisją ds. Amber Gold

  Jeden z najważniejszych polityków Donalda Tuska będzie pytany o to, dlaczego podległe mu w latach 2011 - 2013 instytucje pozwoliły na wielki przekręt związany z liniami lotniczymi OLT Express - kontrolowanymi przez piramidę finansową Amber Gold.

 7. mid-17523057 23.05.2017

  MON zaprezentowało koncepcję obronną kraju

  Członkostwo w NATO i UE pozostaje kluczowe dla bezpieczeństwa Polski; głównym źródłem niestabilności w regionie jest Rosja - stwierdza Koncepcja Obronna RP. Przewiduje ona zwiększenie zdolności do obrony terytorium RP i do odstraszania oraz zmianę systemu dowodzenia.

 8. listweet 23.05.2017

  Tomasz Lis kpi z ofiar zamachu?

  Tomasz Lis powinien nauczyć się korzystać z Internetu

CS143fotMINI

Czas Stefczyka 143/2017

PDF (5,50 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook