Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Jaruzelski? Jednak prezydent, a nie zbrodniarz

27.05.2014

Pogrzeb Wojciecha Jaruzelskiego, dyktatora, zbrodniarza i zdrajcy, będzie miał charakter państwowy. Rozpocznie się mszą, w której uczestniczyć zamierza Bronisław Komorowski...

Doradca prezydenta Tomasz Nałęcz poinformował, że „pogrzeb gen. Wojciecha Jaruzelskiego będzie miał charakter państwowy”. Oznacza to, że czerwony generał będzie żegnany z pełnymi honorami, jak głowa państwa.

„Znamy już wolę rodziny, jeśli chodzi o organizację pogrzebu gen. Jaruzelskiego. Zgodnie z decyzją prezydenta - zrozumiałą, bo będziemy żegnali b. prezydenta Polski z lat 1989-1990” - powiedział prof. Nałęcz.

I dodał, że „Kancelaria będzie służyła rodzinie pomocą”. „Pogrzeb będzie miał charakter państwowy, bo trudno, żeby miał inny w przypadku pochówku b. prezydenta. Wszystkie elementy tej uroczystości będą wyłącznie zgodne z wolą rodziny. Jest wolą rodziny, by zaczęły się mszą świętą” - podkreślił Nałęcz.

Jak widać Pałac Prezydencki zamierza przekonywać, że Jaruzelski jest po prostu byłym polskim prezydentem. Nie dziwi więc, że Bronisław Komorowski zamierza być obecny na pogrzebie. „Nie wyobrażam sobie, by prezydent nie uczestniczył w tej państwowej ceremonii” - powiedział Nałęcz. I dodał, że Jaruzelski „spocznie obok swoich towarzyszy broni, a nad ich grobami też było słychać strzały…”

Jaruzelski dla obecnego prezydenta jest po prostu prezydentem, a nie zbrodniarzem...

Wcześniej stołeczny ratusz potwierdził informację dotyczącą pochówku zmarłego generała Wojciecha Jaruzelskiego. Zgodnie z wolą rodziny trumna z ciałem dyktatora spocznie w piątek na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach. 

Wniosek z prośbą o pochówek właśnie w tym miejscu złożył Związek Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych, co może stanowić lekkie kuriozum. Jak informuje RMF FM inicjatywę poparła rodzina zmarłego dyktatora.

W tej sprawie ostateczną decyzję w tej sprawie podjęła prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz.

lz,TK,wPolityce.pl
[Fot. PAP/Jacek Turczyk]


Słowa kluczowe:

pogrzeb

,

rodzina

,

dyktat

,

dyktator

Warto poczytać

 1. mid-17328128 28.03.2017

  Ważny głos parlamentów za bezpieczeństwem

  Największą troską dla parlamentów Polski, Litwy i Ukrainy - podkreślił marszałek Senatu - jest "troska o bezpieczeństwo Ukrainy".

 2. 7845f3cacc48434ea3131094d058fdee 28.03.2017

  Makabryczne odkrycie przy ciele ofiary Smoleńska

  „Przy ciele jednego z mężczyzn znajdowała się noga kobiety z przywieszką z nazwiskiem... tegoż mężczyzny".

 3. saslsa 28.03.2017

  Sellin: Ustawa o dekoncentracji mediów w połowie roku

  Przyśpieszyliśmy prace nad ustawą o dekoncentracji mediów; przepisy powinny być gotowe w połowie 2017 r. - powiedział we wtorek wiceminister kultury Jarosław Sellin.

 4. smig111 27.03.2017

  MON analizuje oferty dostawców śmigłowców

  W postępowania na dostawy śmigłowców wpłynęły oferty zaproszonych do negocjacji dostawców - poinformowało w poniedziałek MON.

 5. sasxc 27.03.2017

  Sasin o ustawie metropolitalnej: Trwają konsultacje

  Sasin był pytany w poniedziałek przez dziennikarzy, co dalej z propozycją PiS w sprawie metropolii warszawskiej, w kontekście wyników referendum w Legionowie.

 6. hossnowySI 27.03.2017

  Hoss pozostanie w areszcie

  O kolejne trzy miesiące, do czerwca, przedłużył warszawski sąd areszt Arkadiuszowi Ł. ps. Hoss, który według śledczych jest liderem jednej z największych i najprężniej działających grup zajmujących się wyłudzaniem pieniędzy tzw. metodą na wnuczka.

 7. smoelr 27.03.2017

  Światowe laboratoria zbadają sprawę 10/04

  Sprawdź, co zmieni się w śledztwie smoleńskim. Czy będzie to przełom i poznamy prawdę, która nie będzie budzić wątpliwości?

 8. karczewskiPAP 27.03.2017

  PiS uwzględni referendum w Legionowie?

  - Na pewno jako poważni politycy weźmiemy pod uwagę wyniki referendum w Legionowie - zapowiedział w poniedziałek marszałek Senatu Stanisław Karczewski.

CS141fotMINI

Czas Stefczyka 141/2017

PDF (4,89 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook