Jedynie prawda jest ciekawa


Jaruzelski? Jednak prezydent, a nie zbrodniarz

27.05.2014

Pogrzeb Wojciecha Jaruzelskiego, dyktatora, zbrodniarza i zdrajcy, będzie miał charakter państwowy. Rozpocznie się mszą, w której uczestniczyć zamierza Bronisław Komorowski...

Doradca prezydenta Tomasz Nałęcz poinformował, że „pogrzeb gen. Wojciecha Jaruzelskiego będzie miał charakter państwowy”. Oznacza to, że czerwony generał będzie żegnany z pełnymi honorami, jak głowa państwa.

„Znamy już wolę rodziny, jeśli chodzi o organizację pogrzebu gen. Jaruzelskiego. Zgodnie z decyzją prezydenta - zrozumiałą, bo będziemy żegnali b. prezydenta Polski z lat 1989-1990” - powiedział prof. Nałęcz.

I dodał, że „Kancelaria będzie służyła rodzinie pomocą”. „Pogrzeb będzie miał charakter państwowy, bo trudno, żeby miał inny w przypadku pochówku b. prezydenta. Wszystkie elementy tej uroczystości będą wyłącznie zgodne z wolą rodziny. Jest wolą rodziny, by zaczęły się mszą świętą” - podkreślił Nałęcz.

Jak widać Pałac Prezydencki zamierza przekonywać, że Jaruzelski jest po prostu byłym polskim prezydentem. Nie dziwi więc, że Bronisław Komorowski zamierza być obecny na pogrzebie. „Nie wyobrażam sobie, by prezydent nie uczestniczył w tej państwowej ceremonii” - powiedział Nałęcz. I dodał, że Jaruzelski „spocznie obok swoich towarzyszy broni, a nad ich grobami też było słychać strzały…”

Jaruzelski dla obecnego prezydenta jest po prostu prezydentem, a nie zbrodniarzem...

Wcześniej stołeczny ratusz potwierdził informację dotyczącą pochówku zmarłego generała Wojciecha Jaruzelskiego. Zgodnie z wolą rodziny trumna z ciałem dyktatora spocznie w piątek na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach. 

Wniosek z prośbą o pochówek właśnie w tym miejscu złożył Związek Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych, co może stanowić lekkie kuriozum. Jak informuje RMF FM inicjatywę poparła rodzina zmarłego dyktatora.

W tej sprawie ostateczną decyzję w tej sprawie podjęła prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz.

lz,TK,wPolityce.pl
[Fot. PAP/Jacek Turczyk]


Warto poczytać

 1. czaputowicz20012018 20.01.2018

  Czaputowicz spotka się Timmermansem. "Chcę pokazać dobrą wolę i nawiązać osobiste kontakty"

  Poprosiłem o spotkanie z Fransem Timmermansem (wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej), by pokazać dobrą wolę i nawiązać osobiste kontakty.

 2. Kogut190120181 19.01.2018

  Fala krytyki po głosowaniu w sprawie senatora Koguta "To więcej niż zbrodnia, to błąd"

  "Jeśli PiS przegra, to właśnie przez pychę. Wstyd", "Izba kolesiów" - tak internauci komentują decyzję Senatu o niewyrażeniu zgody na zatrzymanie i tymczasowe aresztowanie senatora Stanisława Koguta

 3. Petruflickr 19.01.2018

  Spisek? Petru ujawnia kulisy jego odwołania z przewodniczącego Nowoczesnej

  - Wtedy każdy gdzieś leciał, z innych partii też lecieli - tak o słynnym locie podczas puczu grudniowego mówi dziś Ryszard Petru. W rozmowie z tvn24 były lider Nowoczesnej przekonywał, że padł ofiarą spisku wewnątrz partii

 4. Kogut19012018 19.01.2018

  Jest decyzja Senatu w sprawie senatora Koguta. Miał przyjmować łapówki

  Senat nie zgodził się w piątek na zatrzymanie i tymczasowe aresztowanie senatora Stanisława Koguta, o co wnioskowała do izby prokuratura. Za wyrażeniem zgody głosowało 32 senatorów, przeciw było 37, a 19 wstrzymało się od głosu

 5. 1270europesjkademokraci 19.01.2018

  Stefan Niesiołowski w PSL? Będzie ratował kolegów

  Koło Unii Europejskich Demokratów chce wesprzeć PSL w przypadku, gdyby Stronnictwo utraciło wymaganą liczbę posłów do tworzenia klubu parlamentarnego - dowiedziała się PAP od polityków tego koła.

 6. 1270ludziesacase 19.01.2018

  Bielan: decyzja polityczna ws. reparacji - po zakończeniu prac zespołu parlamentarnego

  - Kwestia odszkodowań wojennych nie była jeszcze poruszana w oficjalnych relacjach z Niemcami; decyzja polityczna w tej sprawie będzie podejmowana po zakończeniu prac parlamentarnego zespołu ds. reparacji - powiedział w piątek wicemarszałek Senatu Adam Bielan.

 7. macierewicz25112017 18.01.2018

  Mocna wypowiedź Antoniego Macierewicza w sprawie aneksu WSI. Wszyscy na to czekamy!

  - Aneks do raportu z weryfikacji Wojskowych Służb Informacyjnych powinien zostać ujawniony przez prezydenta Andrzeja Dudę.

 8. duda180102018 18.01.2018

  Historyczne przemówienie. Andrzej Duda wystąpił przed Radą Bezpieczeństwa ONZ

  - Nie tylko agresja, ale próby budowania agresywnych zdolności stanowią naruszenie międzynarodowych norm - powiedział prezydent Andrzej Duda w Nowym Jorku.

CS151fotMINI

Czas Stefczyka 151/2018

PDF (5,47 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook