Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Jarosław Kaczyński ogłasza zwycięstwo!

07.03.2016

Mamy naprawdę wielkie zwycięstwo, bo pokonaliśmy wielką koalicję antypisowską. Rzecz w tym, że oni uważają, że też wygrali. Życzę wam Panie i Panowie żebyście tak samo wygrali w 2019 roku. Życzę Wam takich zwycięstw - mówił prezes Jarosław Kaczyński w Łomży, podsumowując podlaskie wyniki uzupełniające do Senatu, w których wygrała kandydatka PiS Anna Maria Anders.

To ważne zwycięstwo nad wielką koalicją. Serdeczne dzięki pani minister Annie Anders — dodał Kaczyński. Jak podkreślił, jej decyzja była trudna, ponieważ była w tamtym terenie dosyć specyficzną kandydatką, a jednak wygrała.

Przybyła, zobaczyła, zwyciężyła! Veni, vidi, vici! — mówił prezes PiS.

To jest podstawa do tego, by iść dalej, by zmieniać Polskę, a Polska naprawdę potrzebuje zmian — podkreślił, zapewniając że PiS ma projekty w odniesieniu do wszystkich dziedzin życia.

Będziemy szli ku temu, by były to nie tylko plany, ale by były zrealizowane. Jestem przekonany, że Polska będzie inna. Będzie dużo bardziej sprawiedliwa, lepiej się rozwijająca, podmiotowa w polityce zagranicznej i godna – godnością wszystkich Polaków — podkreślił, dodając że „musimy zabiegać o godność także naszej wspólnoty, którą należy skonsolidować by szła w jednym kierunku”.

Wiem jakie to trudne, ale cel musi być osiągnięty nawet wbrew tym, którzy nigdy nie pójdą na współpracę dla dobra Polski. Ale wiem też są tacy, którzy zostali oszukani – do nich się zwracam - apelował, prosząc by przyłączyli się do projektu naprawy Polski.

Dziś ci, którzy z nami walczą przybierają barwy ochronne: biało-czerwone. Próbują być biało-czerwoni. A przecież to są ci sami, którzy mówili że Polska to anachronizm. To ludzie od Palikota. To ci, którzy chodzili na skargę do rosyjskiej ambasady. To ci sami którzy uprawiają pedagogikę wstydu. To ci sami, którzy ograniczali lekcje historii, by młodzi Polacy nie znali historii. To ci którzy złamali wszelkie reguły przyzwoitości poSsmoleńsku, którzy lżyli tych, którzy zginęli, deptali wszystko co w naszej kulturze jest święte. Podobno to są KOD-owcy. Niech się pokażą — mówił, namawiając do ujawnienia prawdziwych intencji.

Oni Polską gardzą. Chcą być kimś innym. Mówią że są Europejczykami, tak jakby byli jacyś Europejczycy bez narodowości. Oni chcą odrzucić Polskę — dodał Kaczyński.

Dalszy ciąg na następnej stronie

Ale nie działają bezinteresownie. Za tym ruchem stoją siły, które chcą utrzymać Polskę jak najniżej, by służyła innym, by była kolonią. Nie będziemy kolonią i niech nikt nie spodziewa się od PiS że się na taki status zgodzi. (…) Polska pod naszymi rządami na to się nie zgodzi. Nie zgodzimy się na upokarzanie Polaków. Sami będziemy rozwiązywali polskie sprawy, ale bez obcej interwencji. Niech nikt nie powołuje się na przyjaźń
— mówił dodając że Breżniew na każdym posiedzeniu PZPR doradzał nam „prawem przyjaciół”.

Niech nikt nie liczy na to, że się cofniemy. Będziemy Polskę zmieniać. Chcemy, by Polacy mogli być Europejczykami. (…) Będziemy bronili polskiej historii przed pomówieniami, przed antypolonizmem, przed fdzieleniem Polaków. Tylko wtedy będziemy mogli realizować cel : Polska silna, dostatnia, godna. Polska licząca się w świecie. Do takiej Polski dojdziemy! — podkreślił Jarosław Kaczyński. Na koniec skierował swoje podziękowania do wyborców Anny Marii Anders.

Chciałbym podziękować mieszkańcom ziemi łomżyńskiej za tę decyzję — dodał, podkreślając że zrobili coś bardzo wielkiego dla Polski.

Jestem przekonany że pani Anna Anders będzie świetnie służyła Polsce i tej ziemi. Jestem przekonany, że człowiekiem honoru, tak jak jej ojciec i te zobowiązania wykona — zakończył prezes PiS. Następnie głos zabrała zwyciężczyni podlaskich wyborów uzupełniających do Senatu – Senator Anna Maria Anders.

mall

[fot. TVN24/stefczyk.info]

Warto poczytać

 1. ec183c522d0244a28910420090869fe7 20.10.2016

  Rafalska o pracy zespołu „Za życiem”

  "Zespół 'Za życiem' pracuje bardzo intensywnie, ale nie chcemy mówić o wypracowanych rozwiązaniach, zanim nie zostaną one zaakceptowane przez panią premier".

 2. tr-st-st 20.10.2016

  Tusk o karaniu Polski za TK: To mało prawdopodobne

  Były premier z dystansem wyraził się o ewentualnym przeniesieniu procedury praworządności na poziom Rady Europejskiej.

 3. mid-16a20063 20.10.2016

  Sejmowa awantura o Caracale

  "Powtarzanie, że mamy do czynienia wyłącznie z zamówieniem w Mielcu i wyłącznie z zamówieniem helikopterów Black Hawk jest nieprawdą" - podkreślił minister Antoni Macierewicz.

 4. dudusonieplnoSI 20.10.2016

  Prezydent o tworzeniu szans niepełnosprawnym

  "Jestem wdzięczny wszystkim tym, którzy myślą o innych, którzy myślą o tym, jak uczynić Polskę dostępną, jak uczynić Polskę nowoczesną".

 5. put-sts 20.10.2016

  Ta taśma podważa ustalenia komisji Millera i MAK

  Rozmowa 10 kwietnia 2010 r. w Smoleńsku b. premierów Polski i Rosji -Donalda Tuska i Wladimira Putina - przedstawia przebieg katastrofy smoleńskiej w sposób sprzeczny z konkluzjami MAK i komisji Millera - oświadczył w czwartek resort obrony narodowej.

 6. was-st 20.10.2016

  W listopadzie ruszą przesłuchania świadków ws. Amber Gold

  -Pierwszym bardzo istotnym świadkiem jest prok. Kijanko. Moja determinacja, aby ten świadek był przesłuchany pierwszy jest daleko posunięta- mówiła podczas czwartkowego posiedzenia szefowa komisji śledczej Małgorzata Wassermann (PiS).

 7. maciereiwczocaracalachwsejmieSI 20.10.2016

  Szef MON: ws. Caracali nie było gwarancji 6 tys. miejsc pracy

  "Grupa posłów w pełni świadomych, cynicznych i bezwstydnych działa na rzecz międzynarodowych koncernów przeciw państwu polskiemu”.

 8. gronkowiecipisSI 20.10.2016

  PiS: Skandaliczna postawa prezydent Warszawy

  "Na posiedzenie komisji samorządu terytorialnego została zaproszona Hanna Gronkiewicz-Waltz, niestety pani prezydent zignorowała to zaproszenie, zlekceważyła posłów".

CS136MINIfoto

Czas Stefczyka 136/2016

PDF (7,14 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook