Jedynie prawda jest ciekawa

Jarosław Kaczyński ogłasza zwycięstwo!

07.03.2016

Mamy naprawdę wielkie zwycięstwo, bo pokonaliśmy wielką koalicję antypisowską. Rzecz w tym, że oni uważają, że też wygrali. Życzę wam Panie i Panowie żebyście tak samo wygrali w 2019 roku. Życzę Wam takich zwycięstw - mówił prezes Jarosław Kaczyński w Łomży, podsumowując podlaskie wyniki uzupełniające do Senatu, w których wygrała kandydatka PiS Anna Maria Anders.

To ważne zwycięstwo nad wielką koalicją. Serdeczne dzięki pani minister Annie Anders — dodał Kaczyński. Jak podkreślił, jej decyzja była trudna, ponieważ była w tamtym terenie dosyć specyficzną kandydatką, a jednak wygrała.

Przybyła, zobaczyła, zwyciężyła! Veni, vidi, vici! — mówił prezes PiS.

To jest podstawa do tego, by iść dalej, by zmieniać Polskę, a Polska naprawdę potrzebuje zmian — podkreślił, zapewniając że PiS ma projekty w odniesieniu do wszystkich dziedzin życia.

Będziemy szli ku temu, by były to nie tylko plany, ale by były zrealizowane. Jestem przekonany, że Polska będzie inna. Będzie dużo bardziej sprawiedliwa, lepiej się rozwijająca, podmiotowa w polityce zagranicznej i godna – godnością wszystkich Polaków — podkreślił, dodając że „musimy zabiegać o godność także naszej wspólnoty, którą należy skonsolidować by szła w jednym kierunku”.

Wiem jakie to trudne, ale cel musi być osiągnięty nawet wbrew tym, którzy nigdy nie pójdą na współpracę dla dobra Polski. Ale wiem też są tacy, którzy zostali oszukani – do nich się zwracam - apelował, prosząc by przyłączyli się do projektu naprawy Polski.

Dziś ci, którzy z nami walczą przybierają barwy ochronne: biało-czerwone. Próbują być biało-czerwoni. A przecież to są ci sami, którzy mówili że Polska to anachronizm. To ludzie od Palikota. To ci, którzy chodzili na skargę do rosyjskiej ambasady. To ci sami którzy uprawiają pedagogikę wstydu. To ci sami, którzy ograniczali lekcje historii, by młodzi Polacy nie znali historii. To ci którzy złamali wszelkie reguły przyzwoitości poSsmoleńsku, którzy lżyli tych, którzy zginęli, deptali wszystko co w naszej kulturze jest święte. Podobno to są KOD-owcy. Niech się pokażą — mówił, namawiając do ujawnienia prawdziwych intencji.

Oni Polską gardzą. Chcą być kimś innym. Mówią że są Europejczykami, tak jakby byli jacyś Europejczycy bez narodowości. Oni chcą odrzucić Polskę — dodał Kaczyński.

Dalszy ciąg na następnej stronie

Ale nie działają bezinteresownie. Za tym ruchem stoją siły, które chcą utrzymać Polskę jak najniżej, by służyła innym, by była kolonią. Nie będziemy kolonią i niech nikt nie spodziewa się od PiS że się na taki status zgodzi. (…) Polska pod naszymi rządami na to się nie zgodzi. Nie zgodzimy się na upokarzanie Polaków. Sami będziemy rozwiązywali polskie sprawy, ale bez obcej interwencji. Niech nikt nie powołuje się na przyjaźń
— mówił dodając że Breżniew na każdym posiedzeniu PZPR doradzał nam „prawem przyjaciół”.

Niech nikt nie liczy na to, że się cofniemy. Będziemy Polskę zmieniać. Chcemy, by Polacy mogli być Europejczykami. (…) Będziemy bronili polskiej historii przed pomówieniami, przed antypolonizmem, przed fdzieleniem Polaków. Tylko wtedy będziemy mogli realizować cel : Polska silna, dostatnia, godna. Polska licząca się w świecie. Do takiej Polski dojdziemy! — podkreślił Jarosław Kaczyński. Na koniec skierował swoje podziękowania do wyborców Anny Marii Anders.

Chciałbym podziękować mieszkańcom ziemi łomżyńskiej za tę decyzję — dodał, podkreślając że zrobili coś bardzo wielkiego dla Polski.

Jestem przekonany że pani Anna Anders będzie świetnie służyła Polsce i tej ziemi. Jestem przekonany, że człowiekiem honoru, tak jak jej ojciec i te zobowiązania wykona — zakończył prezes PiS. Następnie głos zabrała zwyciężczyni podlaskich wyborów uzupełniających do Senatu – Senator Anna Maria Anders.

mall

[fot. TVN24/stefczyk.info]

Warto poczytać

 1. Sad 22.09.2017

  Kampania "Sprawiedliwe sądy" przynosi skutek? Nie przerwą kary skazanemu za pedofilię

  Wrocławski sąd odwołał przerwę w odbywaniu kary mężczyźnie skazanemu za pedofilię, który jest chory na stwardnienie rozsiane. 27-latek będzie odbywał karę pozbawienia wolności w areszcie śledczym w Gdański, gdzie będzie miał zapewnioną opiekę medyczną.

 2. dziecko 22.09.2017

  Te dane zachwycają. Liczba urodzeń przerasta wszelkie oczekiwania

  Od stycznia do lipca urodziło się 235,1 tys. dzieci - o 18,2 tys. więcej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku - podał GUS. To naprawdę imponujący wzrost - oceniła w rozmowie z PAP szefowa MRPiPS Elżbieta Rafalska.

 3. Belwederwiki 22.09.2017

  Będzie kolejne spotkanie Prezydenta z Jarosławem Kaczyńskim.Tematem ważna reforma

  W piątek dojdzie do spotkania prezydenta Andrzeja Dudy z prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim; tematem rozmów będzie reforma sądownictwa - poinformowała rzeczniczka partii Beata Mazurek. Spotkanie ma się odbyć w piątek o godz. 16. w Belwederze - wynika z informacji PAP.

 4. Krolikowskiwiki 22.09.2017

  Królikowski o działaniach prokuratury: celem - zdyskredytowanie prezydenta

  Nie jestem celem działań prokuratury; chodzi o zdyskredytowanie prezydenta, jako osoby, która przedstawi wiarygodną reformę sądownictwa - skomentował doniesienia medialne na swój temat mec. Michał Królikowski. "Bardzo prawdopodobne, że prokurator generalny idzie na wojnę z prezydentem" - ocenił.

 5. Kuzniar-Slawek-flickr 22.09.2017

  Adamowicz niezwykle szczodry dla Kuźniara. Wysokie honorarium za poprowadzenie debaty

  Kolejny skandal w grodzie Neptuna? Tym razem włodarze miasta wyraźnie przeholowali z wydatkami na organizację zwykłej debaty

CS147fotMINI

Czas Stefczyka 147/2017

PDF (5,87 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook