Jedynie prawda jest ciekawa


Jarosław Kaczyński ogłasza zwycięstwo!

07.03.2016

Mamy naprawdę wielkie zwycięstwo, bo pokonaliśmy wielką koalicję antypisowską. Rzecz w tym, że oni uważają, że też wygrali. Życzę wam Panie i Panowie żebyście tak samo wygrali w 2019 roku. Życzę Wam takich zwycięstw - mówił prezes Jarosław Kaczyński w Łomży, podsumowując podlaskie wyniki uzupełniające do Senatu, w których wygrała kandydatka PiS Anna Maria Anders.

To ważne zwycięstwo nad wielką koalicją. Serdeczne dzięki pani minister Annie Anders — dodał Kaczyński. Jak podkreślił, jej decyzja była trudna, ponieważ była w tamtym terenie dosyć specyficzną kandydatką, a jednak wygrała.

Przybyła, zobaczyła, zwyciężyła! Veni, vidi, vici! — mówił prezes PiS.

To jest podstawa do tego, by iść dalej, by zmieniać Polskę, a Polska naprawdę potrzebuje zmian — podkreślił, zapewniając że PiS ma projekty w odniesieniu do wszystkich dziedzin życia.

Będziemy szli ku temu, by były to nie tylko plany, ale by były zrealizowane. Jestem przekonany, że Polska będzie inna. Będzie dużo bardziej sprawiedliwa, lepiej się rozwijająca, podmiotowa w polityce zagranicznej i godna – godnością wszystkich Polaków — podkreślił, dodając że „musimy zabiegać o godność także naszej wspólnoty, którą należy skonsolidować by szła w jednym kierunku”.

Wiem jakie to trudne, ale cel musi być osiągnięty nawet wbrew tym, którzy nigdy nie pójdą na współpracę dla dobra Polski. Ale wiem też są tacy, którzy zostali oszukani – do nich się zwracam - apelował, prosząc by przyłączyli się do projektu naprawy Polski.

Dziś ci, którzy z nami walczą przybierają barwy ochronne: biało-czerwone. Próbują być biało-czerwoni. A przecież to są ci sami, którzy mówili że Polska to anachronizm. To ludzie od Palikota. To ci, którzy chodzili na skargę do rosyjskiej ambasady. To ci sami którzy uprawiają pedagogikę wstydu. To ci sami, którzy ograniczali lekcje historii, by młodzi Polacy nie znali historii. To ci którzy złamali wszelkie reguły przyzwoitości poSsmoleńsku, którzy lżyli tych, którzy zginęli, deptali wszystko co w naszej kulturze jest święte. Podobno to są KOD-owcy. Niech się pokażą — mówił, namawiając do ujawnienia prawdziwych intencji.

Oni Polską gardzą. Chcą być kimś innym. Mówią że są Europejczykami, tak jakby byli jacyś Europejczycy bez narodowości. Oni chcą odrzucić Polskę — dodał Kaczyński.

Dalszy ciąg na następnej stronie

Ale nie działają bezinteresownie. Za tym ruchem stoją siły, które chcą utrzymać Polskę jak najniżej, by służyła innym, by była kolonią. Nie będziemy kolonią i niech nikt nie spodziewa się od PiS że się na taki status zgodzi. (…) Polska pod naszymi rządami na to się nie zgodzi. Nie zgodzimy się na upokarzanie Polaków. Sami będziemy rozwiązywali polskie sprawy, ale bez obcej interwencji. Niech nikt nie powołuje się na przyjaźń
— mówił dodając że Breżniew na każdym posiedzeniu PZPR doradzał nam „prawem przyjaciół”.

Niech nikt nie liczy na to, że się cofniemy. Będziemy Polskę zmieniać. Chcemy, by Polacy mogli być Europejczykami. (…) Będziemy bronili polskiej historii przed pomówieniami, przed antypolonizmem, przed fdzieleniem Polaków. Tylko wtedy będziemy mogli realizować cel : Polska silna, dostatnia, godna. Polska licząca się w świecie. Do takiej Polski dojdziemy! — podkreślił Jarosław Kaczyński. Na koniec skierował swoje podziękowania do wyborców Anny Marii Anders.

Chciałbym podziękować mieszkańcom ziemi łomżyńskiej za tę decyzję — dodał, podkreślając że zrobili coś bardzo wielkiego dla Polski.

Jestem przekonany że pani Anna Anders będzie świetnie służyła Polsce i tej ziemi. Jestem przekonany, że człowiekiem honoru, tak jak jej ojciec i te zobowiązania wykona — zakończył prezes PiS. Następnie głos zabrała zwyciężczyni podlaskich wyborów uzupełniających do Senatu – Senator Anna Maria Anders.

mall

[fot. TVN24/stefczyk.info]

Warto poczytać

 1. 1270manifestacja 17.03.2018

  W największych miastach odbyły się demonstracje przeciwko rasizmowi

  Nie chcemy w Polsce zwolenników brunatnych poglądów i rasizmu; nie ma tutaj miejsca na faszyzm - mówili przedstawiciele koalicji Zjednoczeni Przeciwko Rasizmowi. W sobotę w największych miastach kraju odbyły się demonstracje w związku ze Światowym Dniem Walki z Dyskryminacją Rasową.

 2. 1270zziobro 17.03.2018

  Ziobro: musimy podnieść standardy zawodowe sędziów w Polsce

  Musimy podnieść standardy zawodowe sędziów w Polsce - oświadczył w sobotę minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro, zapowiadając projekt zmian w przepisach dot. usuwania sędziów z zawodu. Dodał, że powstał już zespół roboczy, który pracuje nad nowelizacją.

 3. 1270wstyd 17.03.2018

  "Konwój Wstydu" jeździ po Polsce - PO apeluje do polityków PiS

  W ramach akcji "Konwój Wstydu", zorganizowanej przez Platformę Obywatelską, po Polsce jeżdżą billboardy z wizerunkami polityków PiS oraz kwotami ich jednorazowych nagród. W sobotę politycy PO w różnych miastach apelowali do polityków PiS o oddanie pieniędzy podatników.

 4. Anders17032018 17.03.2018

  Anders zapowiada: oddam premię

  Oddam premię, którą otrzymałam w styczniu - zapowiedziała w sobotę w radiu RMF FM senator, sekretarz stanu w kancelarii premiera Anna Maria Anders. Oceniła, że jeżeli kogoś chce się wynagrodzić za działanie, to się powinno mu podwyższyć pensję

 5. MajewskiBaranPozniak 17.03.2018

  Gdańsk będzie wspierał... zmianę płci? "Musimy się temu stanowczo sprzeciwić"

  Refundacja przez miasto operacji zmiany płci, czy stworzenie tymczasowych dokumentów dla osób przechodzących taką operację - takie rekomendacje w Modelu na rzecz Równego Traktowania wzbudziły protesty środowisk związanych z Koalicją dla Gdańska

 6. Duda16032018 16.03.2018

  Kontrowersyjne słowa Prezydenta. Co miał na myśli mówiąc o "niemieckim uznaniu"?

  Szef MSZ Niemiec Heiko Maas wyraził uznanie za moją interwencję w proces legislacyjny ustaw dot. wymiaru sprawiedliwości; przekazałem mu, że jestem ostatnią osobą, która chciałaby ograniczenia niezawisłości sędziowskiej - powiedział prezydent Andrzej Duda portalowi 300polityka.pl

 7. sad05032018 16.03.2018

  Nadzwyczajna kasta broni się jak może. Sędziemu oskarżonemu o kradzież... złagodzono wyrok!

  Karę obniżenia wynagrodzenia o 20 proc. na okres dwóch lat wymierzył w piątek Sąd Najwyższy w sprawie dyscyplinarnej szczecińskiego sędziego obwinionego o to, że ukradł ze sklepu element wkrętarki. Tym samym SN zmienił wyrok sądu I instancji wydalający sędziego z zawodu

 8. CBATT1 16.03.2018

  Schetyna chce likwidacji CBA. Tymczasem Polacy są zdecydowanie innego zdania

  45 proc. badanych pozytywnie ocenia działalność Centralnego Biura Antykorupcyjnego, negatywnie - 12 proc. - wynika z marcowego sondażu CBOS

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook