Jedynie prawda jest ciekawa


Jarosław Kaczyński o sporze z SN: Siła naszych oponentów? Szału nie ma

04.07.2018
1270jarekprezes
Jarosław Kaczyński o sporze z SN: Siła naszych oponentów? Szału nie ma

Spór wokół ustawy o Sądzie Najwyższym oraz przejściu w stan spoczynku kilku sędziów, w tym Małgorzaty Gersdorf, wywołuje spore obruszenie wśród opinii społecznej oraz polityków. Swoje stanowisko w tej sprawie przedstawił prezes PiS, Jarosław Kaczyński.

Polityk uważa, że cały spór, jaki powstał wokół reform polskiego sądownictwa, zmierza do wytworzenia alternatywnej rzeczywistości prawnej. Według Kaczyńskiego jest to swego rodzaju układ, gdzie jedna grupa, używając swojego statusu jako silniejszej, wywiera nacisk na inne grupy.

Jednakże z góry stawia przeciwników ustawy o SN na pozycji przegranej. Ostrzegł, że prędzej czy później sędziowie będą musieli ustąpić, jeśli nie chcą się liczyć z konsekwencjami prawnymi. Co więcej, jak podkreślił prezes PiS, podczas wysłuchania Polski przez UE pytania zadawało tylko 8 państw.

- Zatem gdybyśmy po tym mieli oceniać siłę naszych oponentów, to powiem językiem dużo młodszego ode mnie pokolenia, szału nie ma – ocenił polityk

Na sam koniec dodał, że reforma sądownictwa to sprawa wewnętrzna każdego państwa członkowskiego UE, na co zezwalają traktaty zawarte przez Wspólnotę. 

JD/polskie radio

Warto poczytać

 1. 1270lunapark 22.07.2018

  Dramat na wesołym miasteczku w Polsce. Zginął chłopiec

  9-letni chłopiec zmarł po wypadku, do jakiego doszło w niedzielę w wesołym miasteczku w Szczytnie (Warmińsko-mazurskie). Według policji do wypadku doszło w wyniku awarii karuzeli. Lunapark zamknięto.

 2. 1270rozlewkrwijpg 22.07.2018

  "Opozycja chce, żeby w Polsce doszło do rozlewu krwi"

  Mam wrażenie, że opozycja chce, żeby w Polsce doszło do rozlewu krwi - powiedział w niedzielę szef gabinetu politycznego premiera Marek Suski, komentując ostatnie ataki na biura poselskie PiS.

 3. sasin-22072018 22.07.2018

  Czarczasty grozi więzieniem politykom PiS oraz sędziom. Bezbłędna odpowiedź Sasina

  Robimy to, na co umówiliśmy się z Polakami, umawialiśmy się na radykalną reformę sądownictwa - mówił w niedzielę szef KSRM Jacek Sasin. "Będziecie siedzieć, a sędziowie, którzy pójdą na współpracę z wami, zostaną zwolnieni z wykonywania zawodu" - odpowiedział szef SLD Włodzimierz Czarzasty

 4. dawid-winiarski-22072018 22.07.2018

  Cudowne uzdrowienie czy symulacja? Co tak naprawdę się stało nowemu męczennikowi opozycji

  Ostatnie posiedzenie Sejmu wzbudziło spore zainteresowanie opinii publicznej

 5. pispzpr21072018 22.07.2018

  Zdewastowano biura parlamentarzystów PiS. Wandale pomazali je farbą

  Przed wejściem do biura pojawił się napis: "Czas na sąd ostateczny", a na drzwiach i oknach napisano: "PZPR".

 6. policja21072018 21.07.2018

  Tak amerykańska policja radzi sobie z demonstrantami

  Warto zestawić obrazki z Polski z tymi, na których widać zachowanie amerykańskich funkcjonariuszy.

 7. monika-miller 21.07.2018

  Seksowna wnuczka Leszka Millera wyjawiła swój sekret. Ostra reakcja dziadka!

  Monika Miller to prawdziwa gwiazda mediów społecznościowych. Znana jest jest nie tylko z powodu swojej urody i dużej liczby tatuaży. Wnuczka Leszka Millera lubi też zaskoczyć media oryginalną i ciekawą wypowiedzią. Nie inaczej było ostatnio, gdy... pochwaliła się swoją biseksualną orientacją.

 8. policja-20072018 21.07.2018

  Dziennikarz TVN wzywał policję do zaatakowania polityków?

  Prowadzący program w TVN24 nawoływał polską policję do wypowiedzenia posłuszeństwa władzy państwowej; czy Discovery akceptuje taki przekaz swojej telewizji? - zapytał w sobotę na Twitterze wicepremier, minister kultury i dziedzictwa narodowego prof. Piotr Gliński

Wiadomości ze świata

więcej
CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook