Jedynie prawda jest ciekawa


Jaki: Wiele wskazuje na to, że prezydent stolicy bezprawnie przekazała dane wrażliwe

01.09.2017

Wiele wskazuje na to, że prezydent stolicy Hanna Gronkiewicz-Waltz celowo przekazała prawnikom miasta dane wrażliwe mieszkańców kamienicy przy ul. Poznańskiej 14 - ocenił przewodniczący komisji weryfikacyjnej ds. reprywatyzacji Patryk Jaki. Rozważamy doniesienie do prokuratury - dodał.

W trakcie środowych obrad komisji ds. reprywatyzacji poświęconych sprawie warszawskiej kamienicy przy ul. Poznańskiej 14 Jaki zdecydował o wykluczeniu pełnomocników miasta; według niego postanowili oni "po raz drugi dręczyć mieszkańców" pytając ich m.in. o zadłużenia.

- Mecenasi - przedstawiciele miasta, którzy powinni bronić ludzi - siedzieli i słyszeli, że ludziom podniesiono czynsz o 700 procent i o co pytali? Dlaczego nie płacą długów. To jest szczyt bezczelności. Dodatkowo zaczęli wyciągać dane wrażliwe. W naszej ocenie po to, żeby zastraszyć kolejnych świadków, żeby kolejni świadkowie nie pojawiali się na komisji - powiedział Jaki w telewizji wPolsce.pl.

- My przeprowadziliśmy taką wstępną analizę prawną, z której wynika, że oni nie mieli prawa dostępu tak wrażliwych informacji. Wiele wskazuje na to, że Hanna Gronkiewicz-Waltz przekazała im celowo dane wrażliwe mieszkańców po to, żeby się nad nimi znęcać podczas komisji - podkreślił. - Jak może prezydent miasta przekazywać dane wrażliwe swoim prawnikom, żeby męczyli ludzi? Ludzi, za których ona jest odpowiedzialna i powinna ich bronić - to jest naprawdę taki szczyt bezczelności, że to się w głowie nie mieści - ocenił przewodniczący.

Jak dodał, z przeprowadzonej analizy prawnej wynika, że prezydent Warszawy nie miała prawa do przekazania danych. - Dlatego w tej sprawie rozważamy doniesienie do prokuratury, która powinna się tą sprawą zająć - zapowiedział.

PAP

Warto poczytać

 1. 1270jakikodeksiaki 19.04.2018

  Patryk Jaki kandydatem na prezydenta Warszawy

  To już ponoć pewne. Kandydatem PiS na prezydenta Warszawy będzie Patryk Jaki

 2. 1270tusektusek 19.04.2018

  Morawiecki: Donald Tusk zaburza europejskie standardy

  Przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk trochę szkodzi Europie, zaburzając standardy europejskie; nie jest ambasadorem Polski, ale Platformy Obywatelskiej

 3. boni18042018 18.04.2018

  Boni znów skarży się na Polskę. Pisze list do europosłów: "Areszt dla Gawłowskiego to cios dla demokracji”

  "Areszt dla Stanisława Gawłowskiego to cios dla demokracji i poszanowania prawa w Polsce"

 4. korea18042018 18.04.2018

  BBC straszy przed polskimi stoczniami. Ukryta kamera pokazuje „niewolników” z Korei Północnej

  Wielka Brytania bezpardonowo walczy z polską konkurencją czy pokazuje realny problem, o którym milczały dotąd polskie media?

 5. gimnaz18042018 18.04.2018

  Egzamin gimnazjalny z polskiego będzie powtórzony. Był przeciek?

  Przed egzaminem gimnazjalnym z języka polskiego na Twitterze pojawiła się informacja o zarysie tematu tekstu własnego.

 6. 1270chyzyruj 18.04.2018

  Tusk stanie przed sądem więc jątrzy: PiS to mściwa partia

  Przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk powiedział w środę dziennikarzom, że w poniedziałek stawi się jako świadek w sądzie.

 7. 1270wypadekzach 17.04.2018

  Zderzenie autobusu z ciężarówką w Zachodniopomorskiem: 2 osoby nie żyją, wielu rannych

  Premier Mateusz Morawiecki jest na bieżąco informowany o sytuacji w związku ze zderzeniem ciężarówki z autobusem na DK6; wojewoda zachodniopomorski udaje się na miejsce zdarzenia - poinformowała we wtorek PAP rzeczniczka rządu Joanna Kopcińska.

 8. 1270gawlowskiareszt 17.04.2018

  Wałęsa i grupa opozycjonistów z czasu PRL: wierzymy w niewinność Gawłowskiego

  Wierzymy w niewinność posła PO Stanisława Gawłowskiego - napisała we wtorek w oświadczeniu grupa b. opozycjonistów z czasu PRL, w tym Lech Wałęsa. Zdaniem autorów pisma, zgoda sejmowej większości PiS-u, na aresztowanie polityka Platformy ma służyć "wywołaniu strachu" i "sianiu terroru".

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook