Jedynie prawda jest ciekawa


Jaki ustępuje w sprawie prezydentury w stolicy? "Mogę poczekać"

06.10.2017

Jeżeli władze partyjne zdecydują, że w wyborach na prezydenta Warszawy wystartuje marszałek Senatu Stanisław Karczewski, to z pokorą przyjmę taką decyzję; jestem znacznie młodszy od pana marszałka, mogę poczekać - powiedział w piątek szef komisji weryfikacyjnej Patryk Jaki.

Patryk Jaki był pytany w telewizji internetowej wPolsce.pl o spekulacje nt. jego startu w wyborach na prezydenta Warszawy.

Podkreślił, że niczego w polityce nie wyklucza, ale - dodał - teraz jest naprawdę za wcześnie na przesądzanie tej sprawy. Wiceminister sprawiedliwości zaznaczył, że jest skoncentrowany na tym, żeby dobrze pracować dla państwa, dla Polski. - I to jest dla mnie najważniejsze. Funkcje są zawsze kwestią wtórną, są też wymieniani inni kandydaci - powiedział Jaki.

Podkreślił, że bardzo dobrym kandydatem na prezydenta Warszawy jest marszałek Senatu Stanisław Karczewski.- Marszałek Karczewski jest bardzo dobrą kandydaturą. Jeżeli będzie taka decyzja władz partyjnych, że pan marszałek Karczewski wystartuje na prezydenta Warszawy, to ja z pokorą tę decyzję przyjmę i będę pana marszałka wspierał - zadeklarował.

Dodał, że Karczewski to "bardzo dobry człowiek i polityk, lekarz o dużym doświadczeniu". Jaki podkreślił, że polityka "to jest gra w grupie, czasem trzeba zrobić kilka kroków do tyłu".

- Jestem znacznie młodszy od pana marszałka, ja mogę poczekać. Dla mnie najważniejsze jest to, żebyśmy jako obóz zwyciężali. Jeżeli czasem decyzja będzie podjęta dla mnie osobiście niekorzystna, to ja się jej podporządkuję, bo rozumiem, że polityka to jest gra w drużynie i osobiste ambicje trzeba odkładać z boku - powiedział Jaki.

W niedawnym wywiadzie dla PAP Karczewski powiedział, że jeśli będzie decyzja kierownictwa PiS, to zdecyduje się na start w wyborach na prezydenta Warszawy. Podkreślił, że kandydat na to stanowisko powinien mieć wizję rozwoju stolicy i on ją ma.

Rzeczniczka PiS Beata Mazurek odnosząc się do medialnych doniesień w sprawie kandydatów ugrupowania na prezydentów Warszawy i Krakowa podkreśliła w czwartek, że nie ma konkretnych decyzji dotyczących kandydatów na prezydentów miast; te decyzje jeszcze przed nami.

PAP

Warto poczytać

 1. 1270primemateusz 19.07.2018

  Premier: apeluję do opozycji o zdrowy rozsądek

  Chciałbym zaapelować do opozycji, żeby bezpieczeństwo granicy zdrowego rozsądku zapanowało; żeby nie zdarzały się takie rzeczy, że jacyś awanturnicy są wwożeni na teren Sejmu w bagażnikach - mówił w czwartek w Sejmie premier Mateusz Morawiecki.

 2. gersdorf03072018 19.07.2018

  Gersdorf w liście do prezydenta: moja kadencja w SN trwa do 2020 r.; nie może zostać skrócona ustawą

  Zostałam prawidłowo powołana na stanowisko I prezes Sądu Najwyższego; zgodnie z Konstytucją moja kadencja w SN trwa do 30 kwietnia 2020 roku i nie może zostać skrócona żadną ustawą - napisała sędzia Małgorzata Gersdorf w liście skierowanym do prezydenta Andrzeja Dudy.

 3. chmajwassermann18072018 19.07.2018

  Małgorzata Wassermann kontra Marek Chmaj. Pełnomocnik Rostowskiego tłumaczy się ze słynnego już zdjęcia

  Po jednej stoi gniewny, niemal czerwony z wściekłości Marek Chmaj. Obok dumna i wyprostowana Małgorzata Wassermann, przewodnicząca komisji ds. Amber Gold.

 4. 1270tatrere 19.07.2018

  Wybierasz się na wakacje w góry? Lepiej to przeczytaj

  Na skutek ulewnych deszczy, ujęcie wody w Małem Cichem zasilające wodociąg dla wsi Poronin, zostało w czwartek zanieczyszczone. Woda nie nadaje się do spożycia. Odbudowa zniszczonego ujęcia może potrwać kilka dni.

 5. Petru-15062018 19.07.2018

  Troje posłów z zakazem wjazdu na teren Sejmu

  Troje posłów - Ryszard Petru, Joanna Schmidt i Joanna Scheuring-Wielgus, którzy w środę uczestniczyli w zorganizowaniu transportu na teren Sejmu osobom postronnym, nie może wjeżdżać do parlamentu do końca bieżącego posiedzenia - poinformował dyrektor Centrum Informacyjne Sejmu Andrzej Grzegrzółka.

 6. weiss19072018 19.07.2018

  Szewach Weiss naprawdę obraził Polaków. Tłumaczenie nie pozostawia złudzeń

  W niedawno przeprowadzonym wywiadzie prof. Szewach Weiss wypowiadał się na temat relacji polsko-żydowskich w kontekście II wojny światowej. Jak donoszą angielskojęzyczne media, profesor miał oskarżyć polski rząd na uchodźstwie o mordowanie żydów.

 7. cba18072018 18.07.2018

  Przemysław M. zatrzymany przez CBA. Podejrzany o udział w grupie przestępczej wyłudzającej podatek VAT

  Dzięki wspólnej pracy CBA, ABW i Prokuratury Okręgowej w Zamościu zatrzymano dziś członków zorganizowanej grupy przestępczej, która w latach 2015-2016 działając wspólnie i w porozumieniu naraziła Skarb Państwa na straty sięgające blisko 7 milionów złotych

 8. mazurek09032018 18.07.2018

  To będzie najważniejsza komisja śledcza w tej kadencji. Znamy kandydatów PiS

  Kazimierz Smoliński, Małgorzata Janowska, Marcin Horała, Wojciech Murdzek, Andrzej Matusiewicz, zostaną zgłoszeni jako kandydaci PiS do komisji śledczej ds. VAT

Wiadomości ze świata

więcej
CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook