Jedynie prawda jest ciekawa


Jaki ustępuje w sprawie prezydentury w stolicy? "Mogę poczekać"

06.10.2017

Jeżeli władze partyjne zdecydują, że w wyborach na prezydenta Warszawy wystartuje marszałek Senatu Stanisław Karczewski, to z pokorą przyjmę taką decyzję; jestem znacznie młodszy od pana marszałka, mogę poczekać - powiedział w piątek szef komisji weryfikacyjnej Patryk Jaki.

Patryk Jaki był pytany w telewizji internetowej wPolsce.pl o spekulacje nt. jego startu w wyborach na prezydenta Warszawy.

Podkreślił, że niczego w polityce nie wyklucza, ale - dodał - teraz jest naprawdę za wcześnie na przesądzanie tej sprawy. Wiceminister sprawiedliwości zaznaczył, że jest skoncentrowany na tym, żeby dobrze pracować dla państwa, dla Polski. - I to jest dla mnie najważniejsze. Funkcje są zawsze kwestią wtórną, są też wymieniani inni kandydaci - powiedział Jaki.

Podkreślił, że bardzo dobrym kandydatem na prezydenta Warszawy jest marszałek Senatu Stanisław Karczewski.- Marszałek Karczewski jest bardzo dobrą kandydaturą. Jeżeli będzie taka decyzja władz partyjnych, że pan marszałek Karczewski wystartuje na prezydenta Warszawy, to ja z pokorą tę decyzję przyjmę i będę pana marszałka wspierał - zadeklarował.

Dodał, że Karczewski to "bardzo dobry człowiek i polityk, lekarz o dużym doświadczeniu". Jaki podkreślił, że polityka "to jest gra w grupie, czasem trzeba zrobić kilka kroków do tyłu".

- Jestem znacznie młodszy od pana marszałka, ja mogę poczekać. Dla mnie najważniejsze jest to, żebyśmy jako obóz zwyciężali. Jeżeli czasem decyzja będzie podjęta dla mnie osobiście niekorzystna, to ja się jej podporządkuję, bo rozumiem, że polityka to jest gra w drużynie i osobiste ambicje trzeba odkładać z boku - powiedział Jaki.

W niedawnym wywiadzie dla PAP Karczewski powiedział, że jeśli będzie decyzja kierownictwa PiS, to zdecyduje się na start w wyborach na prezydenta Warszawy. Podkreślił, że kandydat na to stanowisko powinien mieć wizję rozwoju stolicy i on ją ma.

Rzeczniczka PiS Beata Mazurek odnosząc się do medialnych doniesień w sprawie kandydatów ugrupowania na prezydentów Warszawy i Krakowa podkreśliła w czwartek, że nie ma konkretnych decyzji dotyczących kandydatów na prezydentów miast; te decyzje jeszcze przed nami.

PAP

Warto poczytać

 1. biedron22042018 22.04.2018

  Robert Biedroń namawia do obalenia rządu? I narzeka: "Bycie Polakiem stało się obciachem"

  "Wszystko co sprawi, że odsuniemy te niedemokratyczne siły od władzy jest dobre"

 2. pmm22042018 22.04.2018

  PiS przedstawi nowe rozwiązania dla niepełnosprawnych. Premier Morawiecki zdradza szczegóły

  "Chcemy, żeby Polska była wielka i za rok, i za dziesięć lat, i za sto lat"

 3. Andruszkiewiczwpolsce 22.04.2018

  Te oskarżenia oburzyły Andruszkiewicza. "Jesteście chorzy z nienawiści, leczcie się"

  Posła koła Wolni i Solidarni oburzyły "oskarżenia" pod własnym adresem. Swoim oponentom zasugerował... pójście do lekarza

 4. LGBT 22.04.2018

  Odmówił druku plakatów LGBT, został skazany przez sąd. Na tym jednak nie koniec

  Na 7 czerwca Sąd Najwyższy wyznaczył termin rozpoznania kasacji prokuratora generalnego Zbigniewa Ziobry w głośnej sprawie drukarza, który odmówił wydrukowania plakatów fundacji LGBT. Prawomocnie sąd uznał Adama J. za winnego wykroczenia, ale odstąpił od kary

 5. Lichocka22042018 22.04.2018

  PiS zmienia zdanie w sprawie ustawy antyaborcyjnej? "To nieludzki projekt"

  Czy projekt ustawy antyaborcyjnej po raz kolejny upadnie w sejmowym głosowaniu? Po wypowiedzi poseł PiS Joanny Lichockiej można odnieść takie wrażenie. Posłanka określiła proponowane zmiany jako "nieludzkie" - informuje "Fakt"

 6. kacperplazynski22042018 22.04.2018

  Nieoficjalnie: Wiadomo, kto będzie kandydatem PiS-u na prezydenta Gdańska!

  Według informacji ujawnionych w Radiu Gdańsk przez Janusza Śniadka, Prawo i Sprawiedliwość podjęło decyzję dotyczącą wyboru kandydata na prezydenta Gdańska.

 7. 1270szydlo 21.04.2018

  Szydło: nasz rząd bezwzględnie walczy z korupcją i oszustami

  - Bardzo często słyszymy o problemach obywateli, którzy zostali oszukani przez instytucje finansowe, nasz rząd bezwzględnie walczy z korupcją i oszustami - mówiła wicepremier Beata Szydło w sobotę w Szymbarku w Małopolsce.

 8. 1270prezydentmieszkaniowiec 21.04.2018

  Wyborcza ustawka Pawła Adamowicza - protest przeciwko faszyzmowi. Przyszło niewielu

  W Gdańsku manifestowano przeciwko nacjonalizmowi i faszyzmowi

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook