Jedynie prawda jest ciekawa


Jaki: Unia nie może nas upokarzać

19.02.2017

Wiceminister sprawiedliwości o słowach Timmermansa.

„Nie możemy pozwolić, by Unia Europejska nas tak upokarzała, by urzędnicy europejscy nas tak upokarzali. To jest kwestia fundamentalna” – mówił Patryk Jaki w programie „Kawa na Ławę”.

Wiceminister sprawiedliwości mówił stosunku PO do prezydenta USA Donalda Trumpa.

„Najpierw politycy PO naobrażają prezydenta Trumpa a potem pytają się czemu nie chce z nami rozmawiać. Nikt tak nie szkodzi jak wy. śmiejąc się i obrażając prezydenta Trumpa. Nie zmienia to faktu, że wzmacniamy państwo polskie pod względem bezpieczeństwa” – powiedział.  „Coraz więcej środków wydaje się na obronność. Powstała Obrona Terytorialna. Polskie państwo, wbrew temu co mówicie, wzmacnia się”-  dodał.

Jaki komentował też słowa Fransa Timmermansa, który zaatakował polski rząd podczas panelu dyskusyjnego w Monachium.  „UE powinna być inna. Przeznaczać środki na rzeczy ważne. Pan Timmermans wielokrotnie wykazał się brakiem znajomości faktów odnośnie Trybunału Konstytucyjnego. Polskie rozwiązania są znane we wszystkich państwach UE” – powiedział.

Mówił też o problemach jakie ma rodzinny kraj Timmermansa, czyli Holandia:  „W Holandii liderem sondaży jest partia pana Wildersa, która mówi, że trzeba wyrzucić wszystkie szumowiny, które nie są z Holandii. I dziwnym trafem pan Timmermans nie czepia się Holandii tylko Polski. Jeżeli chcemy być suwerennym i podmiotowym państwem, nie możemy pozwolić, by Unia Europejska nas tak upokarzała, by urzędnicy europejscy nas tak upokarzali. To jest kwestia fundamentalna” – stwierdził.

Mly/tvn24

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook