Jedynie prawda jest ciekawa


Jaki: Unia nie może nas upokarzać

19.02.2017

Wiceminister sprawiedliwości o słowach Timmermansa.

„Nie możemy pozwolić, by Unia Europejska nas tak upokarzała, by urzędnicy europejscy nas tak upokarzali. To jest kwestia fundamentalna” – mówił Patryk Jaki w programie „Kawa na Ławę”.

Wiceminister sprawiedliwości mówił stosunku PO do prezydenta USA Donalda Trumpa.

„Najpierw politycy PO naobrażają prezydenta Trumpa a potem pytają się czemu nie chce z nami rozmawiać. Nikt tak nie szkodzi jak wy. śmiejąc się i obrażając prezydenta Trumpa. Nie zmienia to faktu, że wzmacniamy państwo polskie pod względem bezpieczeństwa” – powiedział.  „Coraz więcej środków wydaje się na obronność. Powstała Obrona Terytorialna. Polskie państwo, wbrew temu co mówicie, wzmacnia się”-  dodał.

Jaki komentował też słowa Fransa Timmermansa, który zaatakował polski rząd podczas panelu dyskusyjnego w Monachium.  „UE powinna być inna. Przeznaczać środki na rzeczy ważne. Pan Timmermans wielokrotnie wykazał się brakiem znajomości faktów odnośnie Trybunału Konstytucyjnego. Polskie rozwiązania są znane we wszystkich państwach UE” – powiedział.

Mówił też o problemach jakie ma rodzinny kraj Timmermansa, czyli Holandia:  „W Holandii liderem sondaży jest partia pana Wildersa, która mówi, że trzeba wyrzucić wszystkie szumowiny, które nie są z Holandii. I dziwnym trafem pan Timmermans nie czepia się Holandii tylko Polski. Jeżeli chcemy być suwerennym i podmiotowym państwem, nie możemy pozwolić, by Unia Europejska nas tak upokarzała, by urzędnicy europejscy nas tak upokarzali. To jest kwestia fundamentalna” – stwierdził.

Mly/tvn24

Warto poczytać

 1. 1270lunapark 22.07.2018

  Dramat na wesołym miasteczku w Polsce. Zginął chłopiec

  9-letni chłopiec zmarł po wypadku, do jakiego doszło w niedzielę w wesołym miasteczku w Szczytnie (Warmińsko-mazurskie). Według policji do wypadku doszło w wyniku awarii karuzeli. Lunapark zamknięto.

 2. 1270rozlewkrwijpg 22.07.2018

  "Opozycja chce, żeby w Polsce doszło do rozlewu krwi"

  Mam wrażenie, że opozycja chce, żeby w Polsce doszło do rozlewu krwi - powiedział w niedzielę szef gabinetu politycznego premiera Marek Suski, komentując ostatnie ataki na biura poselskie PiS.

 3. sasin-22072018 22.07.2018

  Czarczasty grozi więzieniem politykom PiS oraz sędziom. Bezbłędna odpowiedź Sasina

  Robimy to, na co umówiliśmy się z Polakami, umawialiśmy się na radykalną reformę sądownictwa - mówił w niedzielę szef KSRM Jacek Sasin. "Będziecie siedzieć, a sędziowie, którzy pójdą na współpracę z wami, zostaną zwolnieni z wykonywania zawodu" - odpowiedział szef SLD Włodzimierz Czarzasty

 4. pispzpr21072018 22.07.2018

  Zdewastowano biura parlamentarzystów PiS. Wandale pomazali je farbą

  Przed wejściem do biura pojawił się napis: "Czas na sąd ostateczny", a na drzwiach i oknach napisano: "PZPR".

 5. policja21072018 21.07.2018

  Tak amerykańska policja radzi sobie z demonstrantami

  Warto zestawić obrazki z Polski z tymi, na których widać zachowanie amerykańskich funkcjonariuszy.

 6. monika-miller 21.07.2018

  Seksowna wnuczka Leszka Millera wyjawiła swój sekret. Ostra reakcja dziadka!

  Monika Miller to prawdziwa gwiazda mediów społecznościowych. Znana jest jest nie tylko z powodu swojej urody i dużej liczby tatuaży. Wnuczka Leszka Millera lubi też zaskoczyć media oryginalną i ciekawą wypowiedzią. Nie inaczej było ostatnio, gdy... pochwaliła się swoją biseksualną orientacją.

 7. policja-20072018 21.07.2018

  Dziennikarz TVN wzywał policję do zaatakowania polityków?

  Prowadzący program w TVN24 nawoływał polską policję do wypowiedzenia posłuszeństwa władzy państwowej; czy Discovery akceptuje taki przekaz swojej telewizji? - zapytał w sobotę na Twitterze wicepremier, minister kultury i dziedzictwa narodowego prof. Piotr Gliński

Wiadomości ze świata

więcej
CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook