Jedynie prawda jest ciekawa


Jaki: Musimy sędziów zbliżać do obywateli

02.02.2017

-Z wielu rzeczy możemy się wycofać, ale nie z reformy sądownictwa. Będziemy bronić obywateli, którzy bardzo często są pokrzywdzeni przez polskie sądy- powiedział w programie „Jeden na Jeden” (TVN24) wiceminister sprawiedliwości, Patryk Jaki.


-Ja odpowiadam przed narodem, a oni przed korporacjami- zaznaczył. -Musimy sędziów zbliżać do obywateli. To, że będą wybierani przez parlament jest złym rozwiązaniem, ale lepszym niż wybieranie przez korporację- wyjaśnił. Rozmówca Bogdana Rymanowskiego wskazał na zaniedbania, jakie namnożyły się w polskim sądownictwie. -Korporacja sądownicza miała ponad 25 lat na to, żeby zrobić porządek. (...) Korporacja bardzo dobrze siebie broni, ale ludzie czekają na rozstrzygnięcie w sądzie przez lata...przewlekłość jest ogromnym problemem sądownictwa. Musimy to zmienić!- podkreślił.

-To, co proponujemy, to rozwiązania stosowane w wielu państwach europejskich- dodał Jaki. Wiceminister nawiązał do kampanii wyborczej PiS. -Sądownictwo działa w Polsce źle. Obiecaliśmy w kampanii, że je naprawimy. Mamy determinację, żeby to zrobić- zapewnił. Jak zauważył gość TVN24, wymierne efekty widać już teraz. -Wymiar sprawiedliwości działa lepiej - mafia pruszkowska wraca do więzień, zabójstwa, które były nierozwiązane, są rozwikłane jak np. ws. pani Cygan- wymieniał. -III RP powstała w taki sposób, że komuniści zgodzili się oddać władzę, jeśli w ich rękach zostaną sądy i trybunału- przypomniał Patryk Jaki.

W rozmowie pojawił się również temat tzw. dzikiej reprywatyzacji. -W sprawie afery reprywatyzacyjnej państwo teoretyczne się kończy- podkreślił Jaki. -Przez to całe zamieszanie w Sejmie prace Komisji Weryfikacyjnej stanęły. (...) Ale komisja już dokonuje cudów- zauważył wiceminister. Na pytanie, czy to Patryk Jaki zostanie szefem Komisji Weryfikacyjnej, gość programu „Jeden na Jeden”, odpowiedział: Nie wykluczam takiej możliwości, ale taka decyzja nie zapadła. 

W podobnym tonie wypowiedział się na temat powołania do rady Komisji przedstawiciela Stowarzyszenia Miasto Jest Nasze, Jana Śpiewaka. Patryk Jaki skomentował również postawę Bartłomieja Misiewicza. -To młody człowiek, który popełnił pewne błędy, ale ma również pewne zalety , np. to, że jest twardy w świetle tej całej nagonki- powiedział. -Uważam, że popełniamy jakieś błędy, ale musimy pokazać, że władza nie nadużywa przywilejów. Ja nigdy nie nadużywałem władzy. (...) Wiem, że wiele doniesień na jego temat jest przekręconych- dodał wiceminister.

fot.[You Tube]

pc/gah/TVN24> to bardzio ważne, bo trzeba sprawdzić, czy ludzie wybrani do Sejmu predystynują do bycia posłem

> godnośc poselskę się deprecjonuje

> to proste sprawye, ale ktoś musi ise tym wreszcie znaleźc, ale walka i mówienie o 25 latach wiezienia? To kto będzie eksportował? (...) W oczywisty sposób to będzie przeszkadzało, to nie będzie budowało atmosfery

> teraz te małe przedsiębiorstwa będa gnębione. (...) przepisy pdoatkwoe powinny być na tyle jasne, żeby wiedzieli, czy dobrze czy źle robią

> atmosfera byłaby wporzadku, gdybyśmy m ieli jasne i klartowne przepisy

> tak trzeba prawo napsiac,zeby nie trzeba było go inetrpretowac – żeby każdy mógł to analizowac w domu, przy kalkulatorze

> cit jest do zlikwidowania, trzeba wprowadzić 1-proventtowy podatek dla wszystkich

. samo to,ze śledztwo oddano rosjanom jest kuriozalne. (...) Byż może chcieli załatwić swój inetres albo ukryć nosnzalancję urzędniczą

> to,ze straciliśmy tylu ludzi z różncyh partii politycznych źle świadczy o prcedurach – nie wdraża się wich w życie

. Rosjanie bedą to rozgrywac, nie oddadza tego Tupolewa. 

> Dt i jemu podobni w Europie coraz częściej bęa pojawiać się na salonach i muzą si z tym pogodzić

> uważam,ze ukriane powinn ismy traktowac nie jako państwo specjalnej troski, ale jak partnera, a tak dzisiaj nie jest

> jest możliwosć współrpacy, ale cały czas podrkeślam – to bliski nam kraj, który ma dużo wewnętrznych probolemów, ale trzeba traktowac jak parrtnera, anie państwo specjalnej troski. Jeśli jest embargo,a  do Polski wpływa zboże ukriańskie, to nie widzę symetriri

> cło na słodycze ukr. w Polsce zjdęto,a odwrotnie już nie. ERozsądku!


Warto poczytać

 1. tuskkaczynski15072018 15.07.2018

  Tusk kontra Kaczyński? Jaki: Scenariusz nie do zrealizowania

  Donald Tusk chce się zmierzyć w wyborach prezydenckich z liderem PiS, a nie marionetkami - powiedział Marcin Kierwiński (PO). Według Patryka Jakiego (Zjednoczona Prawica), Tusk tworzy scenariusz nie do zrealizowania, bo nie chce walczyć z prezydentem Andrzejem Dudą.

 2. monciak15072018 15.07.2018

  Nowy pomysł na walkę z narkotykami. Terapeuci od uzależnień wyjdą na ulice Sopotu

  Sopot uruchomił program, w ramach którego w weekendowe noce na głównych ulicach miasta dyżurować będą terapeuci uzależnień. Podpowiedzą oni osobom, które wpadły w nałóg lub są nim zagrożone, gdzie szukać pomocy.

 3. wassermann03072018 15.07.2018

  Kiedy przesłuchanie Donalda Tuska w sprawie Amber Gold? Wassermann: W przyszłym tygodniu ustalimy termin

  W przyszłym tygodniu sejmowa komisja śledcza ds. Amber Gold ustali termin przesłuchania b. premiera, a obecnie szefa Rady Europejskiej Donalda Tuska - poinformowała PAP przewodnicząca komisji Małgorzata Wassermann (PiS). Jak dodała jego przesłuchanie może się odbyć po 20 września.

 4. 1270birkenau 14.07.2018

  Obcokrajowcy chcieli wynieść z muzeum Auschwitz-Birkenau cegły z krematorium

  Dwójka obcokrajowców chciała wynieść z terenu muzeum Auschwitz-Birkenau cegły pochodzące z krematorium. Na miejscu policjanci prowadzą czynności z udziałem podejrzanych - poinformował PAP sierżant Mateusz Drwal z zespołu prasowego małopolskiej policji.

 5. 1270mmczuk 14.07.2018

  Dobiega końca proces przeciwko M. Maleńczukowi o napaść na działacza pro-life

  Przed krakowskim sądem dobiega końca proces o naruszenie nietykalności cielesnej, jaki muzykowi Maciejowi Maleńczukowi wytoczył z prywatnego oskarżenia działacz pro-life. Jak poinformował sąd na ostatniej rozprawie, wyrok może zostać ogłoszony we wtorek.

 6. 1270grunwald 14.07.2018

  Kolejne wspaniałe zwycięstwo Polski i Litwy nad Niemcami

  W sobotę na Polach Grunwaldzkich wojska polsko-litewskie znów pokonały armię Zakonu Krzyżackiego. W inscenizacji słynnej bitwy sprzed 608 lat wzięło udział 1,3 tys. rekonstruktorów, a rycerskim zmaganiom kibicowało 15 tys. widzów.

 7. pyton11072018 14.07.2018

  Poszukiwania pytona utrudnione przez pogodę

  Nad Wisłą w okolicach Konstancina-Jeziornej (woj. mazowieckie) trwająposzukiwania pytona tygrysiego, którego wylinkę znaleziono na brzegu rzeki w ubiegłym tygodniu. Jak poinformowała PAP straż pożarna, sobotnie poszukiwania są utrudnione ze względu na deszczową pogodę

 8. spiacy-komorowski-14072018 14.07.2018

  Zdjęcie śpiącego Komorowskiego stało się hitem. Zobacz opinie po Zgromadzeniu Narodowym

  Wczorajsze Zgromadzenie Narodowe z okazji 550-lecia powstania polskiego parlamentaryzmu wzbudziło szerokie zainteresowanie opinii publicznej. Nie tylko z powodu samej uroczystości, przemówienia najważniejszych polityków, ale także z powodu zachowania totalnej opozycji

Wiadomości ze świata

więcej
CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook