Jedynie prawda jest ciekawa


Jaki: Doszło do gigantycznego złodziejstwa

18.05.2017

Moim celem nr 1 jest przywrócenie sprawiedliwości. Grupa przestępcza ukradła miliardy złotych, a system prawniczy to legitymizował - powiedział w programie „Jeden na Jeden” (TVN24) wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki.

Nie boję się starcia z Hanną Gronkiewicz-Waltz, bo wiem, że po mojej stronie stoi prawda, co się stało ws. reprywatyzacji w Warszawie- zaznaczył. Doszło do gigantycznego złodziejstwa, co do szczegółów trzeba to wszystko wyjaśnić- dodał przewodniczący komisji weryfikacyjnej. Pani prezydent nie jest pępkiem świata. Niestawienie się przed komisją nie przerywa działania komisji- podkreślił Jaki.

Gość TVN24 przypomniał, że za rządów PO w stolicy rozrosła się mafia reprywatyzacyjna. Zapytany o to, czy będzie kandydował na prezydenta Warszawy, powiedział: Absolutnie nie ma nic na rzeczy. Jednocześnie zaznaczył: Życie nauczyło mnie, ze niczego nie można wykluczać. (…) Zobaczymy, jak będzie. Na razie koncentruje się na pracy w komisji. Patryk Jaki odniósł się również do postawy urzędników warszawskiego ratusza, którzy nie chcą wydać mu stosownych dokumentów.

Jeśli chcą się bawić w kotka na myszkę, to mówię, że tak się nie stanie. Jeśli nie zostaną wydane dokumenty, zwrócę się do prokuratury -zapowiedział wiceminister sprawiedliwości. Szef komisji weryfikacyjnej wyjaśnił, że mogą te osoby mieć postawione zarzuty niedopełnienia obowiązków. Ze mną takiej zabawy nie będzie- zaznaczył.

W rozmowie pojawił się również temat prof. Lecha Morawskiego. A co Morawski zrobił złego? Chodzi o to, że wypowiedział się tak, iż pokazał, że ma poglądy polityczne?- zapytał Patryk Jaki. Poprzedni prezes TK w radiu nawoływał, żeby ludzie wyszli na marsz opozycji politycznej. Jest b. duża nierównowag. Jak sędzia z powołania PiS wyrazi poglądy – robi się gigantyczną awanturę, a jak to samo robi Rzepliński - to jest wszystko w porządku- przypomniał. Szkoda, że Rzepliński i inni sędziowie nie mieli odwagi przeprosić- dodał wiceminister sprawiedliwości.

Odnosząc się do kolejnego przesłuchania Donalda Tusk, powiedział: Jestem przekonany, że jeżeli chcemy mówić o silnym państwie, to wszyscy powinni być równi wobec prawa. Bogdan Rymanowski zapytał również o możliwość przesłuchania dr. Wacława Berczyńskiego. Jeśli prokuratura uzna, że tak powinno się stać, na pewno zostanie wezwany- odpowiedział Patryk Jaki.

fot. [PAP/Krzysztof Świderski]

pc/gah/TVN24

Warto poczytać

 1. respectus19042018 19.04.2018

  Kolejny spot kampanii #RespectUs. Nie trzeba milionów, żeby pokazywać polską historię!

  W ostatnich miesiącach na temat mojej ojczyzny wypowiedzianych zostało wiele kłamstw. Teraz oczekują od nas przeprosin.

 2. 1270radalskaa 19.04.2018

  Dobra zmiana dla osób niepełnosprawnych

  Do końca września powstanie pierwsza w Polsce strategia działań na rzecz osób niepełnosprawnych - zapowiedziała w czwartek w Warszawie szefowa MRPiPS Elżbieta Rafalska.

 3. 1270chazan 19.04.2018

  Prof. Chazan nowym konsultantem ds. ginekologii i położnictwa

  Profesor Bogdan Chazan został świętokrzyskim konsultantem ds. ginekologii i położnictwa - poinformowała PAP w czwartek rzecznik wojewody świętokrzyskiego Diana Głownia. Na stanowisku zastąpił prof. Wojciecha Rokitę, który z pełnienia tej funkcji zrezygnował pod koniec ubiegłego roku.

 4. 1270onrad 19.04.2018

  Wniosek prezydenta Gdańska do ministra sprawiedliwości o delegalizację ONR

  Wniosek do ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry o delegalizację Obozu Narodowo-Radykalnego złożył w czwartek prezydent Gdańska Paweł Adamowicz. Jest to jego reakcja na zjazd i marsz ONR, który odbył się w sobotę w Gdańsku.

 5. 1270zalewska 19.04.2018

  "Wyprawka 300 zł dla uczniów nie wynika z jakichkolwiek oszczędności"

  Propozycja wyprawki 300 zł dla uczniów przed rozpoczęciem roku szkolnego absolutnie nie wynika z jakichkolwiek oszczędności; to są dodatkowe pieniądze, źródło finansowania zostało już wskazane - powiedziała w czwartek minister edukacji narodowej Anna Zalewska.

 6. ojtad18042018 19.04.2018

  „Chryja pod Radiem Maryja”. Feministki organizują prowokację w dniu urodzin ojca Tadeusza Rydzyka

  W dniu, w którym ojciec Tadeusz Rydzyk będzie świętował swoje 73 urodziny, feministki zaplanowały akcję pod siedzibą Radia Maryja w Toruniu.

 7. nowoczesna18042018 19.04.2018

  Nowoczesna pomyliła powstania, które dziś uczciliśmy. Kolejna kompromitacja

  Żenująca wpadka partii Katarzyny Lubnauer. Nie wiedzą, kogo pamięć dziś uczcili

 8. duda18042018 19.04.2018

  „W 1944 roku w miejscu warszawskiego getta była pustynia”

  W 1944 r. w miejscu getta warszawskiego była pustynia, zamiarem Niemców było zniszczenie zarówno narodu żydowskiego jak i pamiątek po narodzie żydowskim.

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook