Jedynie prawda jest ciekawa


Jaki: Doszło do gigantycznego złodziejstwa

18.05.2017

Moim celem nr 1 jest przywrócenie sprawiedliwości. Grupa przestępcza ukradła miliardy złotych, a system prawniczy to legitymizował - powiedział w programie „Jeden na Jeden” (TVN24) wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki.

Nie boję się starcia z Hanną Gronkiewicz-Waltz, bo wiem, że po mojej stronie stoi prawda, co się stało ws. reprywatyzacji w Warszawie- zaznaczył. Doszło do gigantycznego złodziejstwa, co do szczegółów trzeba to wszystko wyjaśnić- dodał przewodniczący komisji weryfikacyjnej. Pani prezydent nie jest pępkiem świata. Niestawienie się przed komisją nie przerywa działania komisji- podkreślił Jaki.

Gość TVN24 przypomniał, że za rządów PO w stolicy rozrosła się mafia reprywatyzacyjna. Zapytany o to, czy będzie kandydował na prezydenta Warszawy, powiedział: Absolutnie nie ma nic na rzeczy. Jednocześnie zaznaczył: Życie nauczyło mnie, ze niczego nie można wykluczać. (…) Zobaczymy, jak będzie. Na razie koncentruje się na pracy w komisji. Patryk Jaki odniósł się również do postawy urzędników warszawskiego ratusza, którzy nie chcą wydać mu stosownych dokumentów.

Jeśli chcą się bawić w kotka na myszkę, to mówię, że tak się nie stanie. Jeśli nie zostaną wydane dokumenty, zwrócę się do prokuratury -zapowiedział wiceminister sprawiedliwości. Szef komisji weryfikacyjnej wyjaśnił, że mogą te osoby mieć postawione zarzuty niedopełnienia obowiązków. Ze mną takiej zabawy nie będzie- zaznaczył.

W rozmowie pojawił się również temat prof. Lecha Morawskiego. A co Morawski zrobił złego? Chodzi o to, że wypowiedział się tak, iż pokazał, że ma poglądy polityczne?- zapytał Patryk Jaki. Poprzedni prezes TK w radiu nawoływał, żeby ludzie wyszli na marsz opozycji politycznej. Jest b. duża nierównowag. Jak sędzia z powołania PiS wyrazi poglądy – robi się gigantyczną awanturę, a jak to samo robi Rzepliński - to jest wszystko w porządku- przypomniał. Szkoda, że Rzepliński i inni sędziowie nie mieli odwagi przeprosić- dodał wiceminister sprawiedliwości.

Odnosząc się do kolejnego przesłuchania Donalda Tusk, powiedział: Jestem przekonany, że jeżeli chcemy mówić o silnym państwie, to wszyscy powinni być równi wobec prawa. Bogdan Rymanowski zapytał również o możliwość przesłuchania dr. Wacława Berczyńskiego. Jeśli prokuratura uzna, że tak powinno się stać, na pewno zostanie wezwany- odpowiedział Patryk Jaki.

fot. [PAP/Krzysztof Świderski]

pc/gah/TVN24

Warto poczytać

 1. Petruflickr 20.07.2018

  Skandaliczny wpis Petru! Polityk zaatakował Annę Walentynowicz

  Sejm przyjął dziś większością głosów uchwałę w sprawie ustanowienia roku 2019 Rokiem Anny Walentynowicz.

 2. nurowska20072018 20.07.2018

  To są plany totalnych? Nurowska: "Zrobiłam laleczkę Piotrowicza, wbijam szpilki". Odpowiedź Agnieszki Holland szokuje

  Sympatyzująca z KOD-em polska pisarka Maria Nurowska postanowiła kolejny raz włączyć się w polityczny spór toczący się w Polsce.

 3. 1270zamkniete3opaze 20.07.2018

  Odrażająca manipulacja polskojęzycznej niemieckiej gazety

  To już wyższy poziom manipulacji. Dziennikarze „Gazety Wrocławskiej” z należącej do niemieckiego koncernu grupy Polska Press udowodnili, że im nie jest wszystko jedno. Kto według nich odpowiada za plagę sinic i pozamykane polskie plaże? Wiadomo – PiS

 4. mieszkowski-20072018 20.07.2018

  Polska kadra była słaba, bo brakowało jej graczy z Aryki oraz Azji? Przemówienie posła Nowoczesnej podbija sieć

  Przyczyn słabości polskiej reprezentacji na mundialu w Rosji doszukiwał się każdy, od piłkarskiego eksperta po zwykłego, niedzielnego kibica. W rolę krytyka, na sejmowej mównicy, wcielił się również poseł Nowoczesnej, Krzysztof Mieszkowski

 5. sasin-gersdorf-20072018 20.07.2018

  Sasin w mocnych słowach o Gersdorf: Jest emerytką, czy się jej to podoba, czy też nie

  Dotychczasowa I prezes Sądu Najwyższego Małgorzata Gersdorf jest dzisiaj emerytką i powinna korzystać z wolnego czasu - powiedział w piątek w "Sygnałach dnia" w PR3 szef Komitetu Stałego Rady Ministrów Jacek Sasin

 6. protest-20072018 20.07.2018

  Akt wandalizmu w trakcie protestu. Jego uczestnicy domagają się "sądu ostatecznego"

  "Czas na sąd ostateczny" - taki napis wykonany sprayem umieścili w nocy z czwartku na piątek na elewacji budynku sejmowego protestujący pod gmachem parlamentu

Wiadomości ze świata

więcej
CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook