Jedynie prawda jest ciekawa


Jak to nazwać jeśli nie zdradą? Amerykański KOD z petycją przeciw przemówieniu polskiego prezydenta!

04.05.2018
KODDuda
Jak to nazwać jeśli nie zdradą? Amerykański KOD z petycją przeciw przemówieniu polskiego prezydenta!

Ciężko znaleźć odpowiednie słowa na tak obrzydliwe zachowanie. Działacze Komitetu Obrony Demokracji donoszą na polskiego prezydenta, który zamierza w 100-lecie niepodległości spotkać się z Polonią w USA.

W swojej petycji skierowanej do burmistrza Chicago działacze KOD piszą, że "Millenium Park, gdzie ma wystąpić Andrzej Duda, nigdy nie był trybuną na ksenofobów i polityków, którzy dopuszczali się deliktów konstytucyjnych." Działacze zarzucają prezydentowi odegranie negatywnej roli w niszczeniu Trybunału Konstytucyjnego i systemu sądownictwa, a także podpisanie "skandalicznej ustawy o IPN"

Do tej pory petycję podpisało 800 osób. Jej autorami są szef "KOD Polonia USA" Peter Jan Włodarczyk oraz Andrzej Jarmakowski, były działacz ROPCiO i "Solidarności", a obecnie redaktor naczelny portalu ProgressForPoland.com

Jak na totalną opozycję przystało, w tekście petycji nie zabrakło "byków". "Więzień polityczny" obecnych rządów Stanisław Gawłowski został w petycji nazwany... Stanisławem Gołębiewskim. 

- Prezydent Andrzej Duda wraz z rządem kontrolowanym przez Prawo i Sprawiedliwość nie zrobił nic, by zapobiec marszowi tysięcy faszystów i ksenofobów 11 listopada zeszłego roku w Warszawie. To ponury i przerażający fakt, że maszerowali 200 metrów od starych murów warszawskiego getta - czytamy w petycji. 

- Z tych wszystkich powodów prezydent Duda nie powinien otrzymać przywileju przemawiania w parku Millennium. To nie jest miejsce dla ksenofobów, dla ludzi niszczących demokrację i łamiących najwyższe prawo w ich kraju - podsumowali swój wpis autorzy petycji.

To nie pierwszy raz, gdy amerykański KOD skarży się władzom USA na polski rząd. W 2016 roku w związku ze spotkaniem Witolda Waszczykowskiego z sekretarzem stanu Johnem Kerrym, ten ostatni otrzymał list od Komitetu Obrony Demokracji. - KOD Polonia USA zwraca się do rządu Stanów Zjednoczonych o kontynuowanie swego zaangażowania w ochronę demokracji i wolności w Polsce w obliczu najnowszego zagrożenia - czytamy w liście.

Do spotkania Andrzeja Dudy z Polakami w Millenium Park ma dojść 19 maja. - To będzie takie, mam nadzieję, wielkie spotkanie w związku z obchodami stulecia odzyskania niepodległości przez Polskę i bardzo się na to spotkanie cieszę. Planujemy przyjazd razem z żoną - mówił w grudniu 2017 roku Andrzej Duda w rozmowie z Radiem Maryja.

kh
Fot: Twitter(KODPoloniaUSA)/wikicommons

Warto poczytać

 1. Rzeplinskiwiki 20.05.2018

  Czy to już obsesja? Rzepliński opowiada o "spotkaniu" z Kaczyńskim

  W rozmowie z "Gazetą Wyborczą" były prezes Trybunału Konstytucyjnego Andrzej Rzepliński opowiedział historię swojego "spotkania z Jarosławem Kaczyńskim". - Nasze spojrzenia spotkały się co najmniej trzykrotnie - powiedział Rzepliński

 2. ObywateleRP20052018 20.05.2018

  Obywatele RP w znów w akcji. Tak wykorzystują niepełnosprawnych podczas protestu [WIDEO]

  Powoli opadają maski pod protestem niepełnosprawnych. Czy ktoś ma jeszcze wątpliwości co do tego, że jest on w coraz większym stopniu wykorzystywany do walki z obecnym rządem? Zamieszczone na Twitterze nagranie spod Sejmu w dużym stopniu je rozwiewa

 3. 1270bettysz 19.05.2018

  Szydło: mamy jedną Polskę, która jest naszym wspólnym domem

  Możemy różnić się zdaniami, ale mamy jedną Polskę, która jest naszym wspólnym domem i musimy mieć poczucie, że jesteśmy u siebie - powiedziała wicepremier Beata Szydło, która w sobotę spotkała się z mieszkańcami Świątnik Górnych (Małopolskie).

 4. 1270odszkodowanie 19.05.2018

  Nowe otwarcie w sprawie reparacji? "Najbliższe miesiące i lata to będzie wielki test dla państwa niemieckiego"

  Działania Polski na forum Rady Bezpieczeństwa ONZ oraz możliwe otwarcie przez polski Trybunał Konstytucyjny sądowej ścieżki dochodzenia odszkodowań za straty wojenne mogą być ważnymi elementami presji na Niemcy w sprawie reparacji - ocenił poseł Arkadiusz Mularczyk (PiS).

 5. DeoYT 19.05.2018

  Tanzańczyk zaszokował Polaków. Ten film robi furorę w sieci! [WIDEO]

  Trzyminutowe nagranie wywołało furorę w Polsce. Mieszkaniec Zanzibaru postanowił nie tylko nauczyć się języka polskiego, ale też naszej kinematografii

 6. BlokadaWaweluYT 19.05.2018

  Z nienawiści blokowali Kaczyńskiemu wjazd na Wawel by odwiedzić trumnę brata. Trwa ich proces

  Krakowski sąd w środę podejmie decyzję, czy w procesie siedmiu osób obwinionych o blokadę Wawelu podczas przejazdu polityków PiS w miesięcznicę pogrzebu pary prezydenckiej Lecha i Marii Kaczyńskich 18 grudnia 2016 r. przesłucha w charakterze świadków polityków PiS

 7. ABWgovpl 18.05.2018

  Zatrzymano dwie Rosjanki. Działały na szkodę Polski, teraz czeka je ciekawa przyszłość

  Dwie Rosjanki, Jekaterina C. i Anastazja Z. zostały zatrzymane w celu wydalenia z Polski - poinformował w piątek rzecznik ministra koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn. Według ABW prowadziły one m.in. działania wymierzone przeciwko polskiej polityce historycznej

 8. Walesarzecznik 18.05.2018

  Halo, policja, proszę przyjechać na Facebooka. Rzecznik Wałęsy chce karać za pisanie jednego słowa

  Choć wydawałoby się, że historia już dawno potwierdziła jak naprawdę wyglądała przeszłość Lecha Wałęsy, niektórzy wciąż nie mogą się z tym pogodzić i zapowiadają... pozwy!

Wiadomości ze świata

więcej
CS155fotMINI

Czas Stefczyka 155/2018

PDF (11,86 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook