Jedynie prawda jest ciekawa


Jak policja zatrzymała "faszystów"

22.11.2011

Nieznane dotąd relacje mężczyzn zatrzymanych 11 listopada w Warszawie publikuje portal Nowy Ekran. Wśród bohaterów filmu znajduje się człowiek skopany przez policjanta sadystę. Z relacji mężczyzn wynika, że policja zachowywała się wobec nich skandalicznie.

Obaj mężczyźni występujący w filmie zostali zatrzymani w Warszawie 11 listopada. Jeden z nich został pobity przez policjanta sadystę. Film obrazujący tę sytuacje obejrzało w internecie wiele osób. Po policyjnej akcji na jednej z warszawskich ulic, mężczyźni zostali skazani przez sąd. Na filmie opowiadają o kulisach zajścia.

Szliśmy ulicą, naprzeciwko nam szła policja. Szliśmy spokojnie. Usłyszeliśmy komendę: policja, na ziemię. Stanęliśmy więc i czekaliśmy – mówią obaj relacjonując wydarzenia z Warszawy. Szybko przekonali się, że policjanci mają wobec nich agresywne zamiary. Jeden z nich został od razu uderzony w twarz, dostał gazem po oczach, policjant kopał go po głowie. Mężczyzna tłumaczy na filmie, że przynajmniej na komendzie go nie bito. Inne doświadczenia miał drugi z bohaterów filmu. Jego policja zatrzymała na ulicy, a – jak twierdzi – bicie zaczęło się dopiero w radiowozie. Wrzucili nas do samochodu. Dostaliśmy tam niezły łomot – tłumaczy na filmie. Zaznacza, że zatrzymanych wyzywano od nazistów, grożono pobiciem, a nawet wykorzystaniem seksualnym.

Podobny styl działania policja prezentowała na podczas pobytu mężczyzn na komendzie. Młodszy ze skazanych – 18-latek – opisuje, że był kilkakrotnie bity przez policjantów. Dostałem cios w brzuch. Jeden z policjantów przydusił mnie, zemdlałem. Jak się ocknąłem na ziemi, zaczęli mnie kopać. Wzięli mnie, podnieśli. Powiedzieli: co faszysto i znowu dostałem. Ciągle wyzywali nas od faszystów – relacjonuje mężczyzna.

Jak zaznacza jeden ze skazanych, podczas procesu dziwacznie zachowała się sędzina. Policjant, który skopał jego kolegę, zeznawał, że kopany wcześniej chciał rzucić w niego kostką brukową, ale nie trafił i zepsuł jakiś samochód. Wtedy jednak sądzony mężczyzna spytał, czy są na to jakieś dowody, np. zapis monitoringu. Sędzina uznała, że to nie jest istotne.

Obaj mężczyźni zatrzymani i pobici przez policję zostali skazani na trzy miesiące bezwzględnego więzienia. Jak twierdzą, nawet policjanci, którzy ich pilnowali, byli zdziwieni tak surowym wyrokiem. Co ciekawe, jak relacjonują inaczej policja i sądy traktowały lewackich aktywistów, którzy zostali zatrzymani w Warszawie. Skopany przez policję mężczyzna ujawnia, że wraz z nim na komendę przywieziono m.in. bojówkarza lewackiego, który złamał sobie rękę na policyjnym kasku. Ten mężczyzna został wypuszczony przez policję na wolność.

saż

[fot. Youtube.pl]


Warto poczytać

 1. 1270radalskaa 19.04.2018

  Dobra zmiana dla osób niepełnosprawnych

  Do końca września powstanie pierwsza w Polsce strategia działań na rzecz osób niepełnosprawnych - zapowiedziała w czwartek w Warszawie szefowa MRPiPS Elżbieta Rafalska.

 2. 1270chazan 19.04.2018

  Prof. Chazan nowym konsultantem ds. ginekologii i położnictwa

  Profesor Bogdan Chazan został świętokrzyskim konsultantem ds. ginekologii i położnictwa - poinformowała PAP w czwartek rzecznik wojewody świętokrzyskiego Diana Głownia. Na stanowisku zastąpił prof. Wojciecha Rokitę, który z pełnienia tej funkcji zrezygnował pod koniec ubiegłego roku.

 3. 1270onrad 19.04.2018

  Wniosek prezydenta Gdańska do ministra sprawiedliwości o delegalizację ONR

  Wniosek do ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry o delegalizację Obozu Narodowo-Radykalnego złożył w czwartek prezydent Gdańska Paweł Adamowicz. Jest to jego reakcja na zjazd i marsz ONR, który odbył się w sobotę w Gdańsku.

 4. 1270zalewska 19.04.2018

  "Wyprawka 300 zł dla uczniów nie wynika z jakichkolwiek oszczędności"

  Propozycja wyprawki 300 zł dla uczniów przed rozpoczęciem roku szkolnego absolutnie nie wynika z jakichkolwiek oszczędności; to są dodatkowe pieniądze, źródło finansowania zostało już wskazane - powiedziała w czwartek minister edukacji narodowej Anna Zalewska.

 5. ojtad18042018 19.04.2018

  „Chryja pod Radiem Maryja”. Feministki organizują prowokację w dniu urodzin ojca Tadeusza Rydzyka

  W dniu, w którym ojciec Tadeusz Rydzyk będzie świętował swoje 73 urodziny, feministki zaplanowały akcję pod siedzibą Radia Maryja w Toruniu.

 6. nowoczesna18042018 19.04.2018

  Nowoczesna pomyliła powstania, które dziś uczciliśmy. Kolejna kompromitacja

  Żenująca wpadka partii Katarzyny Lubnauer. Nie wiedzą, kogo pamięć dziś uczcili

 7. duda18042018 19.04.2018

  „W 1944 roku w miejscu warszawskiego getta była pustynia”

  W 1944 r. w miejscu getta warszawskiego była pustynia, zamiarem Niemców było zniszczenie zarówno narodu żydowskiego jak i pamiątek po narodzie żydowskim.

 8. 1270jakikodeksiaki 19.04.2018

  Patryk Jaki kandydatem na prezydenta Warszawy

  To już ponoć pewne. Kandydatem PiS na prezydenta Warszawy będzie Patryk Jaki

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook