Jedynie prawda jest ciekawa


Jak policja zatrzymała "faszystów"

22.11.2011

Nieznane dotąd relacje mężczyzn zatrzymanych 11 listopada w Warszawie publikuje portal Nowy Ekran. Wśród bohaterów filmu znajduje się człowiek skopany przez policjanta sadystę. Z relacji mężczyzn wynika, że policja zachowywała się wobec nich skandalicznie.

Obaj mężczyźni występujący w filmie zostali zatrzymani w Warszawie 11 listopada. Jeden z nich został pobity przez policjanta sadystę. Film obrazujący tę sytuacje obejrzało w internecie wiele osób. Po policyjnej akcji na jednej z warszawskich ulic, mężczyźni zostali skazani przez sąd. Na filmie opowiadają o kulisach zajścia.

Szliśmy ulicą, naprzeciwko nam szła policja. Szliśmy spokojnie. Usłyszeliśmy komendę: policja, na ziemię. Stanęliśmy więc i czekaliśmy – mówią obaj relacjonując wydarzenia z Warszawy. Szybko przekonali się, że policjanci mają wobec nich agresywne zamiary. Jeden z nich został od razu uderzony w twarz, dostał gazem po oczach, policjant kopał go po głowie. Mężczyzna tłumaczy na filmie, że przynajmniej na komendzie go nie bito. Inne doświadczenia miał drugi z bohaterów filmu. Jego policja zatrzymała na ulicy, a – jak twierdzi – bicie zaczęło się dopiero w radiowozie. Wrzucili nas do samochodu. Dostaliśmy tam niezły łomot – tłumaczy na filmie. Zaznacza, że zatrzymanych wyzywano od nazistów, grożono pobiciem, a nawet wykorzystaniem seksualnym.

Podobny styl działania policja prezentowała na podczas pobytu mężczyzn na komendzie. Młodszy ze skazanych – 18-latek – opisuje, że był kilkakrotnie bity przez policjantów. Dostałem cios w brzuch. Jeden z policjantów przydusił mnie, zemdlałem. Jak się ocknąłem na ziemi, zaczęli mnie kopać. Wzięli mnie, podnieśli. Powiedzieli: co faszysto i znowu dostałem. Ciągle wyzywali nas od faszystów – relacjonuje mężczyzna.

Jak zaznacza jeden ze skazanych, podczas procesu dziwacznie zachowała się sędzina. Policjant, który skopał jego kolegę, zeznawał, że kopany wcześniej chciał rzucić w niego kostką brukową, ale nie trafił i zepsuł jakiś samochód. Wtedy jednak sądzony mężczyzna spytał, czy są na to jakieś dowody, np. zapis monitoringu. Sędzina uznała, że to nie jest istotne.

Obaj mężczyźni zatrzymani i pobici przez policję zostali skazani na trzy miesiące bezwzględnego więzienia. Jak twierdzą, nawet policjanci, którzy ich pilnowali, byli zdziwieni tak surowym wyrokiem. Co ciekawe, jak relacjonują inaczej policja i sądy traktowały lewackich aktywistów, którzy zostali zatrzymani w Warszawie. Skopany przez policję mężczyzna ujawnia, że wraz z nim na komendę przywieziono m.in. bojówkarza lewackiego, który złamał sobie rękę na policyjnym kasku. Ten mężczyzna został wypuszczony przez policję na wolność.

saż

[fot. Youtube.pl]


Warto poczytać

 1. policja-20072018 21.07.2018

  Dziennikarz TVN wzywał policję do zaatakowania polityków?

  Prowadzący program w TVN24 nawoływał polską policję do wypowiedzenia posłuszeństwa władzy państwowej; czy Discovery akceptuje taki przekaz swojej telewizji? - zapytał w sobotę na Twitterze wicepremier, minister kultury i dziedzictwa narodowego prof. Piotr Gliński

 2. w-tyle-wizji-21072018 21.07.2018

  Wzruszający apel prawnuka polskiego bohatera. Ta wypowiedź przejdzie do historii!

  Piątkowe wydanie „W tyle wizji” zostało całkowicie poświęcone protestom przed gmachem Sejmu oraz Małgorzacie Gersdorf

 3. policjasejm21072018 21.07.2018

  Cztery osoby w areszcie po protestach przed Sejmem. Dziennikarz Gazety Wyborczej namawia do walki z policją

  Do „odbijania” zatrzymanych i walki z policją namawiał protestujących Wojciech Czuchnowski, dziennikarz Gazety Wyborczej.

 4. schmidt-20072018 20.07.2018

  Schmidt usprawiedliwia akcję z bagażnikiem. Absurdalne tłumaczenie

  Posłanka Joanna Schmidt na antenie Polsat News odniosła się do ostatnich wydarzeń przed gmachem polskiego Sejmu. Parlamentarzystka zdecydowała się na przewiezienie dwóch osób w bagażniku swojego samochodu

 5. Petruflickr 20.07.2018

  Skandaliczny wpis Petru! Polityk zaatakował Annę Walentynowicz

  Sejm przyjął dziś większością głosów uchwałę w sprawie ustanowienia roku 2019 Rokiem Anny Walentynowicz.

 6. nurowska20072018 20.07.2018

  To są plany totalnych? Nurowska: "Zrobiłam laleczkę Piotrowicza, wbijam szpilki". Odpowiedź Agnieszki Holland szokuje

  Sympatyzująca z KOD-em polska pisarka Maria Nurowska postanowiła kolejny raz włączyć się w polityczny spór toczący się w Polsce.

 7. duda08032018 20.07.2018

  Prezydent zapowiedział 2-dniowe referendum ws. zmian w Konstytucji

  Prezydent RP Andrzej Duda na piątkowej konferencji zapowiedział dwudniowe referendum dotyczące zmian w konstytucji, które ma się odbyć w dniach 10-11 listopada

 8. 1270zamkniete3opaze 20.07.2018

  Odrażająca manipulacja polskojęzycznej niemieckiej gazety

  To już wyższy poziom manipulacji. Dziennikarze „Gazety Wrocławskiej” z należącej do niemieckiego koncernu grupy Polska Press udowodnili, że im nie jest wszystko jedno. Kto według nich odpowiada za plagę sinic i pozamykane polskie plaże? Wiadomo – PiS

Wiadomości ze świata

więcej
CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook