Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Jak policja zatrzymała "faszystów"

22.11.2011

Nieznane dotąd relacje mężczyzn zatrzymanych 11 listopada w Warszawie publikuje portal Nowy Ekran. Wśród bohaterów filmu znajduje się człowiek skopany przez policjanta sadystę. Z relacji mężczyzn wynika, że policja zachowywała się wobec nich skandalicznie.

Obaj mężczyźni występujący w filmie zostali zatrzymani w Warszawie 11 listopada. Jeden z nich został pobity przez policjanta sadystę. Film obrazujący tę sytuacje obejrzało w internecie wiele osób. Po policyjnej akcji na jednej z warszawskich ulic, mężczyźni zostali skazani przez sąd. Na filmie opowiadają o kulisach zajścia.

Szliśmy ulicą, naprzeciwko nam szła policja. Szliśmy spokojnie. Usłyszeliśmy komendę: policja, na ziemię. Stanęliśmy więc i czekaliśmy – mówią obaj relacjonując wydarzenia z Warszawy. Szybko przekonali się, że policjanci mają wobec nich agresywne zamiary. Jeden z nich został od razu uderzony w twarz, dostał gazem po oczach, policjant kopał go po głowie. Mężczyzna tłumaczy na filmie, że przynajmniej na komendzie go nie bito. Inne doświadczenia miał drugi z bohaterów filmu. Jego policja zatrzymała na ulicy, a – jak twierdzi – bicie zaczęło się dopiero w radiowozie. Wrzucili nas do samochodu. Dostaliśmy tam niezły łomot – tłumaczy na filmie. Zaznacza, że zatrzymanych wyzywano od nazistów, grożono pobiciem, a nawet wykorzystaniem seksualnym.

Podobny styl działania policja prezentowała na podczas pobytu mężczyzn na komendzie. Młodszy ze skazanych – 18-latek – opisuje, że był kilkakrotnie bity przez policjantów. Dostałem cios w brzuch. Jeden z policjantów przydusił mnie, zemdlałem. Jak się ocknąłem na ziemi, zaczęli mnie kopać. Wzięli mnie, podnieśli. Powiedzieli: co faszysto i znowu dostałem. Ciągle wyzywali nas od faszystów – relacjonuje mężczyzna.

Jak zaznacza jeden ze skazanych, podczas procesu dziwacznie zachowała się sędzina. Policjant, który skopał jego kolegę, zeznawał, że kopany wcześniej chciał rzucić w niego kostką brukową, ale nie trafił i zepsuł jakiś samochód. Wtedy jednak sądzony mężczyzna spytał, czy są na to jakieś dowody, np. zapis monitoringu. Sędzina uznała, że to nie jest istotne.

Obaj mężczyźni zatrzymani i pobici przez policję zostali skazani na trzy miesiące bezwzględnego więzienia. Jak twierdzą, nawet policjanci, którzy ich pilnowali, byli zdziwieni tak surowym wyrokiem. Co ciekawe, jak relacjonują inaczej policja i sądy traktowały lewackich aktywistów, którzy zostali zatrzymani w Warszawie. Skopany przez policję mężczyzna ujawnia, że wraz z nim na komendę przywieziono m.in. bojówkarza lewackiego, który złamał sobie rękę na policyjnym kasku. Ten mężczyzna został wypuszczony przez policję na wolność.

saż

[fot. Youtube.pl]


Warto poczytać

 1. warsaw-8821121280 22.03.2017

  Spotkanie Duda-Macierewicz 31 marca

  "22 marca br. szef BBN minister Paweł Soloch w imieniu Prezydenta RP Andrzeja Dudy zaprosił na spotkanie ministra obrony narodowej Antoniego Macierewicza”.

 2. mid-17322021 22.03.2017

  Była prezes UOKiK przed komisją ds. Amber Gold

  Przykro mi, że klienci Amber Gold zostali poszkodowani, ale nie czuję się winna, bo w oparciu o ówczesną wiedzę i instrumenty, jakimi dysponowaliśmy, zrobiliśmy to, co uważaliśmy, że możemy zrobić - mówiła b. prezes UOKiK Małgorzata Krasnodębska-Tomkiel w środę przed komisją śledczą.

 3. mid-17321059 22.03.2017

  Prezydent: Ważna rola demokracji lokalnej

  „Decentralizacja państwa, przekazanie części władzy publicznej „w dół”, w ręce samorządowych wspólnot, stanowi jeden z istotniejszych elementów polskich przemian”.

 4. mid-17322030 22.03.2017

  IPN wznowił pracę na Cmentarzu Rakowickim

  Na Cmentarzu Rakowickim w Krakowie specjaliści z IPN i Instytutu Ekspertyz Sądowych prowadzą w środę oględziny szczątków odnalezionych przez badaczy z Fundacji Niezłomni. Dopiero po dalszych badaniach będzie wiadomo, czy udało się odnaleźć miejsce pochówku żołnierzy antykomunistycznego podziemia.

 5. pretty 22.03.2017

  B. doradca Tuska nt. 10/04: Nie można mówić o rozdzieleniu wizyt

  Wojciech D. - ówczesny doradca premiera Donalda Tuska, dziś pracownik gabinetu prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza - zeznał, że zajmował się polityką historyczną rządu, której częścią były m.in. obchody 70-lecia Zbrodni Katyńskiej.

 6. mid-17320129 22.03.2017

  Bochenek: Nie ma konfliktu w obozie władzy

  Rzecznik rządu stwierdził, że gdy obserwuje, co się dzieje w mediach i przestrzeni publicznej, to widzi "burzę w szklance wody".

 7. smol88 22.03.2017

  PK bada zawiadomienie ministra obrony

  Zawiadomienie ministra obrony narodowej ws. podejrzenia zdrady dyplomatycznej przy wyjaśnianiu okoliczności katastrofy smoleńskiej trafiło do zespołu Prokuratury Krajowej, który bada okoliczności katastrofy - poinformowała PK.

 8. CHAD211216054t586be242m800x6f60d4d2 22.03.2017

  Prezydent chce prowadzić dialog z szefem MON

  Prezydent Andrzej Duda nie ma przekonania, że minister obrony narodowej Antoni Macierewicz powinien odejść - powiedział dyrektor prezydenckiego biura prasowego Marek Magierowski, odnosząc się do korespondencji prezydenta do szefa MON m.in. w sprawie braku obsady ataszatów wojskowych.

CS141fotMINI

Czas Stefczyka 141/2017

PDF (4,89 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook