Jedynie prawda jest ciekawa


III RP blokuje plakaty PiS

02.08.2014

Firma outdoorowa zablokowała plakaty reklamowe PiS. Wszystko przez to, że nazwano na nich Platformę "sitwą".

Partia Jarosława Kaczyńskiego rusza z wakacyjną ofensywą. Jednym z pierwszych jej aktów miały być plakaty, na których politycy rządzącej Platformy Obywatelskiej zostaliby skonfrontowani ze swoim plakatem wyborczym z 2007 roku. Wówczas PO promowała swoją partię pod hasłem "By żyło się lepiej" - PiS chciało dopisać "Sitwie". Nie jest to jednak możliwe - na takie hasło nie pozwoliła firma outdoorowa obsługująca tego typu wywieszanie plakatów. 

Oto jeden z dowodów na specyficzny rodzaj demokracji w III RP - plakaty PiS nie były ani niecenzuralne, ani nawet przesadnie kontrowersyjne. W miastach wisi o wiele więcej ostrzejszych haseł i billboardów. A jednak w tym przypadku zdecydowano inaczej... PiS musiało więc skorygować swoje plany - "sitwę" zastąpiono "władzą". Nieocenzurowana wersja plakatu ma jednak pojawić się w internecie. Politycy największej partii opozycyjnej nie zamierzają zasypywać gruszek w popiele - chcą, aby społeczeństwo nie zapomniało o aferze taśmowej. 

Plakaty to tylko początek działań. Przygotowany jest szereg innych akcji, na sobotę zaplanowana jest również konferencja Jarosława Kaczyńskiego.

svit, wPolityce.pl, "Rz"

[Fot. wPolityce.pl]

Zapraszamy na profil Stefczyk.info na Facebooku. 

Warto poczytać

 1. 26.04.2018

  Znamy kandydatów PiS na prezydentów miast wojewódzkich. Są mocne nazwiska

  Małgorzata Wassermann, Patryk Jaki i Kacper Płażyński - to chyba najmocniejsze nazwiska wśród zaprezentowanych przez PiS kandydatów na prezydentów miast wojewódzkich

 2. 1270szydlowa 26.04.2018

  Szydło: zaproponuję rządowi pomoc dla rodziców Alfiego Evansa

  Wicepremier Beata Szydło zapowiedziała, że zaproponuje w czwartek Radzie Ministrów pomoc dla rodziców niespełna dwuletniego Alfiego Evansa, który decyzją brytyjskiego sądu został odłączony od aparatury podtrzymującej życie. W jej ocenie "cywilizacja śmierci zaczyna zwyciężać".

 3. Westerplatte 25.04.2018

  Wojna o Westerplatte. Kto odpowiada za bałagan w miejscu uświęconym krwią Polaków?

  Zaczęło się niespełna tydzień temu od wpisu Pawła Adamowicza na Facebooku: – Urząd Miejski w Gdańsku odwiedził protegowany ministra w asyście kamer TVP - napisał prezydent Gdańska

 4. Tarczynskiwpolsce 25.04.2018

  Tarczyński nie wytrzymał: kiedy twój pan Michnik przeprosi za brata?

  Rosyjska propaganda odkryła potencjał pana Tarczyńskiego - napisał na Twitterze redaktor Gazety Wyborczej Bartosz Wieliński. Poseł udzielił szybkiej repliki

 5. lichocka25042018 25.04.2018

  Lichocka dla wPolsce.pl: Projekt „Zatrzymaj aborcję” ma rozbić prawicę

  Ten projekt jest zły, jest źle napisany również dlatego, że jedne dzieci - te chore - ma chronić, a inne dzieci - zupełnie zdrowe - pozwala zabijać - powiedziała w środę o projekcie "Zatrzymaj aborcję" posłanka PiS Joanna Lichocka.

 6. 1270migalskis12 25.04.2018

  Gdzie ten człowiek ma serce? Popis bezduszności w wykonaniu Marka Migalskiego.

  Gdy cały świat emocjonuje się dramatyczną walką o życie małego Alfi’ego Evansa, są ludzie, na których bezduszność maszyny urzędniczej nie robi wrażenia. Godną politologa wrażliwością społeczną zabłysnął były europoseł Marek Migalski.

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook