Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

III RP blokuje plakaty PiS

02.08.2014

Firma outdoorowa zablokowała plakaty reklamowe PiS. Wszystko przez to, że nazwano na nich Platformę "sitwą".

Partia Jarosława Kaczyńskiego rusza z wakacyjną ofensywą. Jednym z pierwszych jej aktów miały być plakaty, na których politycy rządzącej Platformy Obywatelskiej zostaliby skonfrontowani ze swoim plakatem wyborczym z 2007 roku. Wówczas PO promowała swoją partię pod hasłem "By żyło się lepiej" - PiS chciało dopisać "Sitwie". Nie jest to jednak możliwe - na takie hasło nie pozwoliła firma outdoorowa obsługująca tego typu wywieszanie plakatów. 

Oto jeden z dowodów na specyficzny rodzaj demokracji w III RP - plakaty PiS nie były ani niecenzuralne, ani nawet przesadnie kontrowersyjne. W miastach wisi o wiele więcej ostrzejszych haseł i billboardów. A jednak w tym przypadku zdecydowano inaczej... PiS musiało więc skorygować swoje plany - "sitwę" zastąpiono "władzą". Nieocenzurowana wersja plakatu ma jednak pojawić się w internecie. Politycy największej partii opozycyjnej nie zamierzają zasypywać gruszek w popiele - chcą, aby społeczeństwo nie zapomniało o aferze taśmowej. 

Plakaty to tylko początek działań. Przygotowany jest szereg innych akcji, na sobotę zaplanowana jest również konferencja Jarosława Kaczyńskiego.

svit, wPolityce.pl, "Rz"

[Fot. wPolityce.pl]

Zapraszamy na profil Stefczyk.info na Facebooku. 

Warto poczytać

Facebook