Jedynie prawda jest ciekawa

Igrzyska czas zacząć

29.01.2012

Igrzyska już mamy, choć chleba głodnym rozdawać się nie planuje. Bezdomnym proponuje się - z powodu siarczystego mrozu - schroniska. Tych, których na razie stać na czynsz, zaprasza się na stadion, pewnie by sami poczuli, co to znaczy dzień na mrozie. Ale czy na stadionie będzie bezpiecznie?

Poseł PiS Tomasz Kaczmarek, skierował do prezydent Warszawy specjalny list. Nawiązał w nim do ostatniego posiedzenia połączonych komisji Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Kultury Fizycznej, Sportu i Turystyki, na którym - jak zaznaczył - pojawiły się wątpliwości co do możliwości zabezpieczenia takich imprez na stadionie. Poseł napisał m.in., że na stadionie nie przeprowadzono ćwiczeń z ewakuacji i nie są dokończone drogi ewakuacyjne.

"Prawdą jest, że nikt nie przeprowadził ewakuacji tego obiektu na żywo, bo to jest dopiero pierwsza impreza. M.in. elementem dzisiejszej uroczystości będzie taka próbna ewakuacja. Podczas pokazu pirotechnicznego - pod koniec imprezy - osoby ze stadionu zostaną poproszone o wyjście na zewnątrz, bo z trybun pokazu nie będzie widać. Chcemy zobaczyć, jak będą się przemieszczać i w jakim czasie" - poinformowała dyrektor stołecznego Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania
Kryzysowego Ewa Gawor.

Dodała również, że stadion został zbudowany zgodnie z normami budowlanymi i drogi ewakuacyjne muszą być przystosowane do ewakuacji pełnego stadionu.

Policja twierdzi, że jest przygotowana do zabezpieczenia imprezy otwarcia stadionu. Tymczasem pod stadionem odbywa się protest. Demonstrują przeciwnicy podpisanego przez rząd Donalda Tuska porozumienia ACTA. "Jesteśmy przygotowani zarówno do zabezpieczenia tej imprezy, jak również do zmian w organizacji ruchu związanej z otwarciem stadionu" – uspokajał rzecznik Komendy Stołecznej Policji Maciej Karczyński.

Warto dodać, że wszystkie drogi w okolicy stadionu są już zablokowane, więc miłośnicy innych sposobów spędzania czasu niż na stadionie przejechać tamtędy nie mogą.


PAP
Fot. Leszek Szymański
CS148fotMINI

Czas Stefczyka 148/2017

PDF (10,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook