Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Igrzyska czas zacząć

29.01.2012

Igrzyska już mamy, choć chleba głodnym rozdawać się nie planuje. Bezdomnym proponuje się - z powodu siarczystego mrozu - schroniska. Tych, których na razie stać na czynsz, zaprasza się na stadion, pewnie by sami poczuli, co to znaczy dzień na mrozie. Ale czy na stadionie będzie bezpiecznie?

Poseł PiS Tomasz Kaczmarek, skierował do prezydent Warszawy specjalny list. Nawiązał w nim do ostatniego posiedzenia połączonych komisji Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Kultury Fizycznej, Sportu i Turystyki, na którym - jak zaznaczył - pojawiły się wątpliwości co do możliwości zabezpieczenia takich imprez na stadionie. Poseł napisał m.in., że na stadionie nie przeprowadzono ćwiczeń z ewakuacji i nie są dokończone drogi ewakuacyjne.

"Prawdą jest, że nikt nie przeprowadził ewakuacji tego obiektu na żywo, bo to jest dopiero pierwsza impreza. M.in. elementem dzisiejszej uroczystości będzie taka próbna ewakuacja. Podczas pokazu pirotechnicznego - pod koniec imprezy - osoby ze stadionu zostaną poproszone o wyjście na zewnątrz, bo z trybun pokazu nie będzie widać. Chcemy zobaczyć, jak będą się przemieszczać i w jakim czasie" - poinformowała dyrektor stołecznego Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania
Kryzysowego Ewa Gawor.

Dodała również, że stadion został zbudowany zgodnie z normami budowlanymi i drogi ewakuacyjne muszą być przystosowane do ewakuacji pełnego stadionu.

Policja twierdzi, że jest przygotowana do zabezpieczenia imprezy otwarcia stadionu. Tymczasem pod stadionem odbywa się protest. Demonstrują przeciwnicy podpisanego przez rząd Donalda Tuska porozumienia ACTA. "Jesteśmy przygotowani zarówno do zabezpieczenia tej imprezy, jak również do zmian w organizacji ruchu związanej z otwarciem stadionu" – uspokajał rzecznik Komendy Stołecznej Policji Maciej Karczyński.

Warto dodać, że wszystkie drogi w okolicy stadionu są już zablokowane, więc miłośnicy innych sposobów spędzania czasu niż na stadionie przejechać tamtędy nie mogą.


PAP
Fot. Leszek Szymański

Warto poczytać

 1. macierewiczpap 24.05.2017

  Przepadł wniosek o wotum nieufności dla Macierewicza

  Sejm odrzucił wniosek PO o wotum nieufności wobec szefa MON min. Antoniego Macierewicza. W głosowaniu 190 posłów opowiedziało się za jego odwołaniem, 238 – przeciw, a 14 wstrzymało się od głosu.

 2. 24.05.2017

  Kempa: Budka godzi w moje dobre imię

 3. carac21 24.05.2017

  Airbus Helicopters poszkodowanym?

  Grupa Airbus Helicopters wystąpiła o dołączenie jej w charakterze poszkodowanego do postępowania w sprawie przekroczenia uprawnień - poinformowała firma w środę PAP.

 4. mid-17524049 24.05.2017

  Ziobro: Stachowiak nie zginął od tasera

  „Biegli uznali, że badania nie dają podstaw do jednoznacznego ustalenia bezpośredniej przyczyny śmierci”.

 5. lapinskistefddg 24.05.2017

  Łapiński: Coraz większe nakłady na obronność

  Chcemy być istotnym komponentem bezpieczeństwa międzynarodowego - mówił w środę rzecznik prasowy prezydenta Krzysztof Łapiński. Polska będzie zwiększać wydatki na obronność; jeśli chodzi o zaangażowanie polskich żołnierzy poza granicami, na razie nie ma takiego tematu - dodał.

 6. mid-17524047 24.05.2017

  Błaszczak: „Nie uciekamy od odpowiedzialności”

  „My patologię nazywamy po imieniu i na nią skutecznie reagujemy” - mówił szef MSWiA, odpowiadając w Sejmie ws. śmierci Igora Stachowiaka.

 7. CYupUOWAAAdWl0 24.05.2017

  Akcja CBA przeciwko mafii VAT-owskiej

  Zatrzymano trzy osoby podejrzewane w obrót fikcyjnymi fakturami VAT, udział w zorganizowanej grupie przestępczej oraz pranie pieniędzy.

 8. DAkXJVXgAAicPW 24.05.2017

  Prezydent i rząd składają kondolencje

  Prezydent Andrzej Duda, premier Beata Szydło i polscy parlamentarzyści złożyli kondolencje rodzinom ofiar zamachu w Manchesterze. „Łączę się w żalu i w modlitwie” - napisał na Twitterze prezydent Duda.

CS143fotMINI

Czas Stefczyka 143/2017

PDF (5,50 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook