Jedynie prawda jest ciekawa


"Hoss" zniknął po wypuszczeniu przez sąd

07.02.2017

Sąd wypuścił na wolność Arkadiusza Ł., ps. "Hoss", pomysłodawcę oszustw metodą "na wnuczka". Uznał, że "tym wypadku nie ma obawy matactwa".


Według informacji Radia Zet, Arkadiusz Ł. nie był nigdzie zameldowany. Podał kilka adresów swojego zamieszkania w Poznaniu. Nie wiadomo zatem, czy odbierze informację, którą wyśle mu warszawski sąd, dotyczącą obowiązku stawiania się na wskazanym komisariacie pięć razy w tygodniu. -Oszustowi nie zabrano również paszportu- informuje Radio Zet.

Stacja dodaje, że sędzia nie wskazała komisariatu, na który ma się zgłosić oszust. Ten po wyjściu z sądu zniknął. -Sąd uznał, że w tym wypadku nie ma obawy matactwa. Mężczyzna przyznał się do wszystkich stawianych mu zarzutów i złożył obszerne wyjaśnienia. Podobnie zresztą jak inne zatrzymane osoby, z którymi miał współpracować. Za zastosowaniem tymczasowego aresztowania mogłoby przemawiać to, że przestępstwa, o dokonanie których jest oskarżony, zagrożone są wysoką karą oraz obawa ucieczki za granicę. W swoim uzasadnieniu sąd jednak podkreślił, że w sądzie w Poznaniu, przed którym toczyła się inna sprawa przeciwko Arkadiuszowi Ł., mężczyzna stawiał się na każde posiedzenie i nie było z nim żadnych problemów- powiedziała Onetowi Dorota Trautman, rzecznik Sądu Okręgowego w Warszawie.

49-letni Arkadiusz Ł., ps. "Hoss", został zatrzymany pod koniec ubiegłego tygodnia przez funkcjonariuszy stołecznego Centralnego Biura Śledczego Policji. To on jest uważany za pomysłodawcę mechanizmu wyłudzeń metodą "na wnuczka". Przez blisko półtora roku ukrywał się przed organami ścigania nie tylko z Polski, ale także z innych europejskich krajów. Wreszcie wpadł w zasadzkę funkcjonariuszy CBŚP na warszawskiej Woli.

fot.[Policja/PAP]

pc/Onet/Radio ZET
PAP/Policja

Warto poczytać

 1. 1270radalskaa 19.04.2018

  Dobra zmiana dla osób niepełnosprawnych

  Do końca września powstanie pierwsza w Polsce strategia działań na rzecz osób niepełnosprawnych - zapowiedziała w czwartek w Warszawie szefowa MRPiPS Elżbieta Rafalska.

 2. 1270chazan 19.04.2018

  Prof. Chazan nowym konsultantem ds. ginekologii i położnictwa

  Profesor Bogdan Chazan został świętokrzyskim konsultantem ds. ginekologii i położnictwa - poinformowała PAP w czwartek rzecznik wojewody świętokrzyskiego Diana Głownia. Na stanowisku zastąpił prof. Wojciecha Rokitę, który z pełnienia tej funkcji zrezygnował pod koniec ubiegłego roku.

 3. 1270onrad 19.04.2018

  Wniosek prezydenta Gdańska do ministra sprawiedliwości o delegalizację ONR

  Wniosek do ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry o delegalizację Obozu Narodowo-Radykalnego złożył w czwartek prezydent Gdańska Paweł Adamowicz. Jest to jego reakcja na zjazd i marsz ONR, który odbył się w sobotę w Gdańsku.

 4. 1270zalewska 19.04.2018

  "Wyprawka 300 zł dla uczniów nie wynika z jakichkolwiek oszczędności"

  Propozycja wyprawki 300 zł dla uczniów przed rozpoczęciem roku szkolnego absolutnie nie wynika z jakichkolwiek oszczędności; to są dodatkowe pieniądze, źródło finansowania zostało już wskazane - powiedziała w czwartek minister edukacji narodowej Anna Zalewska.

 5. ojtad18042018 19.04.2018

  „Chryja pod Radiem Maryja”. Feministki organizują prowokację w dniu urodzin ojca Tadeusza Rydzyka

  W dniu, w którym ojciec Tadeusz Rydzyk będzie świętował swoje 73 urodziny, feministki zaplanowały akcję pod siedzibą Radia Maryja w Toruniu.

 6. nowoczesna18042018 19.04.2018

  Nowoczesna pomyliła powstania, które dziś uczciliśmy. Kolejna kompromitacja

  Żenująca wpadka partii Katarzyny Lubnauer. Nie wiedzą, kogo pamięć dziś uczcili

 7. duda18042018 19.04.2018

  „W 1944 roku w miejscu warszawskiego getta była pustynia”

  W 1944 r. w miejscu getta warszawskiego była pustynia, zamiarem Niemców było zniszczenie zarówno narodu żydowskiego jak i pamiątek po narodzie żydowskim.

 8. 1270jakikodeksiaki 19.04.2018

  Patryk Jaki kandydatem na prezydenta Warszawy

  To już ponoć pewne. Kandydatem PiS na prezydenta Warszawy będzie Patryk Jaki

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook