Jedynie prawda jest ciekawa


"Hoss" zniknął po wypuszczeniu przez sąd

07.02.2017

Sąd wypuścił na wolność Arkadiusza Ł., ps. "Hoss", pomysłodawcę oszustw metodą "na wnuczka". Uznał, że "tym wypadku nie ma obawy matactwa".


Według informacji Radia Zet, Arkadiusz Ł. nie był nigdzie zameldowany. Podał kilka adresów swojego zamieszkania w Poznaniu. Nie wiadomo zatem, czy odbierze informację, którą wyśle mu warszawski sąd, dotyczącą obowiązku stawiania się na wskazanym komisariacie pięć razy w tygodniu. -Oszustowi nie zabrano również paszportu- informuje Radio Zet.

Stacja dodaje, że sędzia nie wskazała komisariatu, na który ma się zgłosić oszust. Ten po wyjściu z sądu zniknął. -Sąd uznał, że w tym wypadku nie ma obawy matactwa. Mężczyzna przyznał się do wszystkich stawianych mu zarzutów i złożył obszerne wyjaśnienia. Podobnie zresztą jak inne zatrzymane osoby, z którymi miał współpracować. Za zastosowaniem tymczasowego aresztowania mogłoby przemawiać to, że przestępstwa, o dokonanie których jest oskarżony, zagrożone są wysoką karą oraz obawa ucieczki za granicę. W swoim uzasadnieniu sąd jednak podkreślił, że w sądzie w Poznaniu, przed którym toczyła się inna sprawa przeciwko Arkadiuszowi Ł., mężczyzna stawiał się na każde posiedzenie i nie było z nim żadnych problemów- powiedziała Onetowi Dorota Trautman, rzecznik Sądu Okręgowego w Warszawie.

49-letni Arkadiusz Ł., ps. "Hoss", został zatrzymany pod koniec ubiegłego tygodnia przez funkcjonariuszy stołecznego Centralnego Biura Śledczego Policji. To on jest uważany za pomysłodawcę mechanizmu wyłudzeń metodą "na wnuczka". Przez blisko półtora roku ukrywał się przed organami ścigania nie tylko z Polski, ale także z innych europejskich krajów. Wreszcie wpadł w zasadzkę funkcjonariuszy CBŚP na warszawskiej Woli.

fot.[Policja/PAP]

pc/Onet/Radio ZET
PAP/Policja

Warto poczytać

 1. 1270sejmsenate 16.07.2018

  Spalone karty do głosowania i akta sądowe we wsi pod Warszawą

  W opuszczonej szopie w podwarszawskiej wsi Gołaszew znaleziono tysiące nadpalonych dokumentów. Były to akta sądowe i karty do głosowania w wyborach do Sejmu i Senatu. Trwa zabezpieczanie i wywożenie dokumentów przez policję

 2. strazgraniczna16072018 16.07.2018

  Straż Graniczna zatrzymała trzech imigrantów z Afryki. Dokąd zmierzali?

  Troje młodych imigrantów z Erytrei, którzy pieszo przekroczyli tzw. zieloną granicę z Ukrainy do Polski, zatrzymali funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej. Cudzoziemcy mieli być w podróży od kilku tygodni. Ich celem były Niemcy.

 3. 1270jezykias 16.07.2018

  Co trzeba mieć w głowie, żeby robić coś takiego. Sadysta z Zielonej Góry podpalił jeże

  Jak podają lokalne media, zielonogórska policja szuka sadysty, który morduje jeże. Tylko w zeszłym tygodniu zwyrodnialec zabił 9 małych jeżyków. Dziś znaleziono kolejne 4 martwe jeże. Ich spopielone zwłoki morderca podrzuca pod urząd miasta

 4. ziobro16072018 16.07.2018

  "Życiorys sędziego Iwulskiego jest symbolem, który pokazuje jeden z motywów reformy sądownictwa"

  Życiorys Józefa Iwulskiego, człowieka, który został wyznaczony przez Małgorzatę Gersdorf do pełnienia obowiązków Pierwszego Prezesa SN, jest symbolem, który pokazuje jeden z motywów, które legły u podstaw naszej reformy wymiaru sprawiedliwości.

 5. sondaztuskduda16072018 16.07.2018

  Sondaż: Duda wygrałby z Tuskiem w wyborach prezydenckich

  Z sondażu Pollster wykonanego na zlecenie „Super Expressu” wynika, że gdyby wybory prezydenckie odbyły się w najbliższą niedzielę, to stanowisko utrzymałby Andrzej Duda. Wygrałby on z Donaldem Tuskiem, który zająłby drugie miejsce.

 6. pogotowie12062018 16.07.2018

  Samochód wjechał w grupę pieszych. Nie żyje 13-letnia dziewczynka

  13-letnia dziewczynka zginęła, a jej rówieśniczka została ranna w wyniku wypadku, do którego doszło w nocy z niedzieli na poniedziałek w miejscowości Koryczany w powiecie zawierciańskim (Śląskie). Kierowane przez 19-latka auto wjechało tam w grupę idących poboczem pieszych.

 7. 1270peyt2u 16.07.2018

  To koniec Petru? Balcerowicz: Jest szkodnikiem, egocentryzm przesłania mu rozum

  - Merytorycznie jest bardzo dobry. Okazał się jednak niedojrzały politycznie. W efekcie szkodzi sobie, a przy okazji projektowi, który współtworzył. Najgorsze było jego zachowanie po przegranej w partii.

 8. tuskkaczynski15072018 15.07.2018

  Tusk kontra Kaczyński? Jaki: Scenariusz nie do zrealizowania

  Donald Tusk chce się zmierzyć w wyborach prezydenckich z liderem PiS, a nie marionetkami - powiedział Marcin Kierwiński (PO). Według Patryka Jakiego (Zjednoczona Prawica), Tusk tworzy scenariusz nie do zrealizowania, bo nie chce walczyć z prezydentem Andrzejem Dudą.

Wiadomości ze świata

więcej
CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook