Jedynie prawda jest ciekawa


Horror podróżnych PKP

10.05.2012

Podróż PKP na miesiąc przed Euro przypomina transport sardynek. Na wolne miejsca w przedziałach nie ma co liczyć. Brakuje ich nawet w korytarzach. Mimo to, bilety w iście europejskich cenach dostępne są w kolejowych kasach bez limitów.

Dzisiejszy „Fakt” opublikował szokujące zdjęcie, przedstawiające warunki, jakie zapewnia PKP swoim pasażerom. Udający się nad morze wrocławianie, mimo że zapłacili ponad 60 złotych za bilet, zmuszeni byli do wielogodzinnego koczowania na korytarzu.

Według kalkulacji przeprowadzonej przez „Fakt”, podróżni zajmujący korytarzową przestrzeń i drzemiący podczas nocnej eskapady na podłodze zapłacili łącznie za bilety tyle, ile wynosi dniówka ministra Nowaka – 576 złotych. Miesięczne wynagrodzenie ministra, którego resort kuleje we wszystkich możliwych obszarach, zarabia miesięcznie ponad 12 tysięcy złotych.

Nie bacząc jednak na skutki swojego nieudolnego zarządzania sektorem transportu, wciąż cieszy się wyśmienitym samopoczuciem. – Zmiany na PKP rozpocząłem. Potrzeba czasu i pieniędzy, żeby kupić nowy tabor – powiedział w rozmowie z gazetą, radząc podróżnym, by korzystali z przedsprzedaży biletów i sprawdzali „obłożenie pociągów” na stronach PKP.

PKP także nie wyraża najmniejszej troski o los swoich pasażerów. Na zwrot kosztów podróży w skandalicznych warunkach nie mają szans. - Dla PKP i urzędników nie ma znaczenia, czy pasażer siedzi w przedziale, stoi w śmierdzącej ubikacji, czy leży na podłodze – opłata za bilet to rzecz święta – pisze „Fakt”.

Brak profesjonalizmu ministra Nowaka i nieumiejętne zarządzanie resortem widoczne jest na każdym kroku. Kibice planujący skorzystanie z polskich kolei podczas Euro 2012 już teraz obawiają się czy po zakupieniu biletu uda im się choćby wsiąść do pociągu. Jak wiemy, tabor na zbliżające się mistrzostwa jest zupełnie nieprzygotowany.

PiKa, źródło: Fakt
[fot. Super Express / redakcja]

Warto poczytać

 1. jurgiel18062018 18.06.2018

  Zmiana w ministerstwie. Krzysztof Jurgiel rezygnuje ze stanowiska

  Minister Krzysztof Jurgiel złożył w poniedziałek ze względów osobistych rezygnację ze stanowiska Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi - poinformowało biuro prasowe resortu rolnictwa

 2. jaki18062018 18.06.2018

  Wpadka Jakiego w sieci. Jak wyglądały jego przeprosiny?

  Wiceszef MS, kandydat Zjednoczonej Prawicy na prezydenta stolicy Patryk Jaki zapowiedział, że w ramach przeprosin za udostępnione na jego profilu na Facebooku zdjęcie z pogrzebu polityka PO Sebastiana Karpiniuka wyśle "sprzęt dla dzieciaków" na stadion im. Sebastiana Karpiniuka w Kołobrzegu.

 3. trzasko06062018 18.06.2018

  Trzaskowski naprawdę to powiedział! "Pieniądze z UE popłyną wówczas, gdy PiS przegra wybory"

  Rafał Trzaskowski był w poniedziałek gościem Konrada Piaseckiego w porannym programie Radia Zet. Kandydat opozycji na prezydenta Warszawy opowiadał m.in. o swojej kandydaturze, odnosił się także do sporu Polski z Komisją Europejską

 4. pogotowie12062018 18.06.2018

  Śmierelny wypadek. Autobus wpadł do rowu

  W miejscowości Konstantynowo (Kujawsko-Pomorskie) trwa akcja ratunkowa po wypadku autobusu, w którym zginęły 2 osoby, a szesnaście jest rannych. Na miejsce zdarzenia przyleciały dwa śmigłowce LPR i dojeżdżają kolejne karetki pogotowia.

 5. respectus170602018 17.06.2018

  „Polacy po swoje!”. Kolejny spot, który budzi ogromne emocje. Jedni chwalą, inni wolą nie komentować

  Na Twitterze zaprezentowano nowy spot kampanii #RespectUs. Wideo wzbudziło gorące emocje.

 6. Petru-15062018 17.06.2018

  Niesamowite. Jednak powstanie kolejna partia Ryszarda Petru. Znamy szczegóły!

  Stowarzyszenie b. lidera Nowoczesnej tworzy właśnie "Plan Naprawy Państwa", czyli program nowego ugrupowania, alternatywny dla polityki PiS. Ujawniamy szczegóły i kolejny plan Petru.

 7. tvn17062018 17.06.2018

  Tą wpadką żyje internet! Prezenterka TVN24 opowiada o meczu Hiszpania-Portugalia

  Ogromna popularność mundialu sprawia, iż w każdej stacji widzimy mniej lub bardziej poważnych ekspertów komentujących wyczyny futbolistów w Rosji.

 8. 1270pomniklk 16.06.2018

  Odsłonięto pomnik prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego

  Pomnik prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego, który zginął w katastrofie samolotu pod Smoleńskiem 10 kwietnia 2010 r., odsłonięto w sobotę w Szczecinie. Na uroczystości obecny był premier Mateusz Morawiecki, przedstawiciele rządu, samorządów, a także kilkuset mieszkańców regionu.

CS156fotoMINI

Czas Stefczyka 156/2018

PDF (8,87 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook