Jedynie prawda jest ciekawa


Horror podróżnych PKP

10.05.2012

Podróż PKP na miesiąc przed Euro przypomina transport sardynek. Na wolne miejsca w przedziałach nie ma co liczyć. Brakuje ich nawet w korytarzach. Mimo to, bilety w iście europejskich cenach dostępne są w kolejowych kasach bez limitów.

Dzisiejszy „Fakt” opublikował szokujące zdjęcie, przedstawiające warunki, jakie zapewnia PKP swoim pasażerom. Udający się nad morze wrocławianie, mimo że zapłacili ponad 60 złotych za bilet, zmuszeni byli do wielogodzinnego koczowania na korytarzu.

Według kalkulacji przeprowadzonej przez „Fakt”, podróżni zajmujący korytarzową przestrzeń i drzemiący podczas nocnej eskapady na podłodze zapłacili łącznie za bilety tyle, ile wynosi dniówka ministra Nowaka – 576 złotych. Miesięczne wynagrodzenie ministra, którego resort kuleje we wszystkich możliwych obszarach, zarabia miesięcznie ponad 12 tysięcy złotych.

Nie bacząc jednak na skutki swojego nieudolnego zarządzania sektorem transportu, wciąż cieszy się wyśmienitym samopoczuciem. – Zmiany na PKP rozpocząłem. Potrzeba czasu i pieniędzy, żeby kupić nowy tabor – powiedział w rozmowie z gazetą, radząc podróżnym, by korzystali z przedsprzedaży biletów i sprawdzali „obłożenie pociągów” na stronach PKP.

PKP także nie wyraża najmniejszej troski o los swoich pasażerów. Na zwrot kosztów podróży w skandalicznych warunkach nie mają szans. - Dla PKP i urzędników nie ma znaczenia, czy pasażer siedzi w przedziale, stoi w śmierdzącej ubikacji, czy leży na podłodze – opłata za bilet to rzecz święta – pisze „Fakt”.

Brak profesjonalizmu ministra Nowaka i nieumiejętne zarządzanie resortem widoczne jest na każdym kroku. Kibice planujący skorzystanie z polskich kolei podczas Euro 2012 już teraz obawiają się czy po zakupieniu biletu uda im się choćby wsiąść do pociągu. Jak wiemy, tabor na zbliżające się mistrzostwa jest zupełnie nieprzygotowany.

PiKa, źródło: Fakt
[fot. Super Express / redakcja]

Warto poczytać

 1. padbrusy20032018 20.03.2018

  Wzruszające słowa prezydenta Dudy. "W waszej tragedii są elementy, które można przekuć na dobro"

  Wierzę, że w tragedii, która was dotknęła, są elementy, które mogą zostać przekute na dobro, takie jak wielkie serce i pomoc, którą okazaliście sobie nawzajem, swoim gościom i harcerzom - powiedział prezydent Andrzej Duda we wtorek na spotkaniu z wolontariuszami w Brusach.

 2. Gowin20032018 20.03.2018

  Rząd przyjął reformę Gowina. Polskie uczelnie czeka prawdziwa rewolucja

  Rząd przyjął we wtorek projekt ustaw reformujących polskie uczelnie - poinformował we wtorek wicepremier, szef resortu nauki Jarosław Gowin. Dodał, że przyszłoroczne nakłady na naukę i szkolnictwo wyższe wzrosną o 3,7 mld zł

 3. Kolakowska20032018 20.03.2018

  Nawoływała by "to coś złapać i ogolić na łyso". Jest wyrok

  Zapadł wyrok w głośnej sprawie radnej Anny Kołakowskiej, pozwanej za słowa "trzeba to coś złapać i ogolić na łyso"

 4. Komisjaweryfikacyjna20032018 20.03.2018

  PILNE: Jest decyzja komisji weryfikacyjnej w sprawie nieruchomości przy Hożej!

  Komisja uchyliła decyzję Prezydenta Warszawy z dnia 3 stycznia 2008 roku oraz odmówiła ustanowienia prawa użytkowania wieczystego nieruchomości położonej na ulicy Hożej 23/25

 5. LisAndruszkiewicz 20.03.2018

  Według Lisa polską politykę zagraniczną prowadzi smarkateria. Mocna odpowiedź Andruszkiewicza!

  - Przyszłość nie należy do totalnych, lecz do nas - młodego patriotycznego pokolenia! - odpowiedział Adam Andruszkiewicz na agresywny felieton Tomasza Lisa w najnowszym "Newsweeku"

 6. Smolenskwrakwiki 20.03.2018

  Polska nie odzyska wraku Tupolewa? Niespodziewany problem

  Sytuacja z wrakiem tupolewa, który 10 kwietnia 2010 r. rozbił się pod Smoleńskiem, jest ciężka, w pewnym "zakleszczeniu" - ocenił szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski. Poinformował, że 10 kwietnia br. prezydent Andrzej Duda weźmie udział w odsłonięciu pomnika ofiar katastrofy

 7. Banderasobieplonie20032018 20.03.2018

  Narodowcy spalili wizerunki Bandery. Jest reakcja Ukrainy

  Ambasada Ukrainy w Polsce potępia manifestację zorganizowaną przez niektóre polskie organizacje nacjonalistyczne pod Ambasadą tego kraju w Warszawie - poinformowała w oświadczeniu zamieszczonym na swojej stronie internetowej Ambasada

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook