Jedynie prawda jest ciekawa

Horror podróżnych PKP

10.05.2012

Podróż PKP na miesiąc przed Euro przypomina transport sardynek. Na wolne miejsca w przedziałach nie ma co liczyć. Brakuje ich nawet w korytarzach. Mimo to, bilety w iście europejskich cenach dostępne są w kolejowych kasach bez limitów.

Dzisiejszy „Fakt” opublikował szokujące zdjęcie, przedstawiające warunki, jakie zapewnia PKP swoim pasażerom. Udający się nad morze wrocławianie, mimo że zapłacili ponad 60 złotych za bilet, zmuszeni byli do wielogodzinnego koczowania na korytarzu.

Według kalkulacji przeprowadzonej przez „Fakt”, podróżni zajmujący korytarzową przestrzeń i drzemiący podczas nocnej eskapady na podłodze zapłacili łącznie za bilety tyle, ile wynosi dniówka ministra Nowaka – 576 złotych. Miesięczne wynagrodzenie ministra, którego resort kuleje we wszystkich możliwych obszarach, zarabia miesięcznie ponad 12 tysięcy złotych.

Nie bacząc jednak na skutki swojego nieudolnego zarządzania sektorem transportu, wciąż cieszy się wyśmienitym samopoczuciem. – Zmiany na PKP rozpocząłem. Potrzeba czasu i pieniędzy, żeby kupić nowy tabor – powiedział w rozmowie z gazetą, radząc podróżnym, by korzystali z przedsprzedaży biletów i sprawdzali „obłożenie pociągów” na stronach PKP.

PKP także nie wyraża najmniejszej troski o los swoich pasażerów. Na zwrot kosztów podróży w skandalicznych warunkach nie mają szans. - Dla PKP i urzędników nie ma znaczenia, czy pasażer siedzi w przedziale, stoi w śmierdzącej ubikacji, czy leży na podłodze – opłata za bilet to rzecz święta – pisze „Fakt”.

Brak profesjonalizmu ministra Nowaka i nieumiejętne zarządzanie resortem widoczne jest na każdym kroku. Kibice planujący skorzystanie z polskich kolei podczas Euro 2012 już teraz obawiają się czy po zakupieniu biletu uda im się choćby wsiąść do pociągu. Jak wiemy, tabor na zbliżające się mistrzostwa jest zupełnie nieprzygotowany.

PiKa, źródło: Fakt
[fot. Super Express / redakcja]

Warto poczytać

 1. Kukiz22112017 22.11.2017

  Kukiza poniosło! Porównał swoich byłych posłów do...

  Paweł Kukiz bardzo ostro skomentował zachowanie byłych posłów swojego ugrupowania, którzy poparli forsowane przez Prawo i Sprawiedliwość zmiany w Kodeksie Wyborczym

 2. 1270amac 22.11.2017

  Szef MON pytany o "konflikt" z prezydentem: nie jestem i nie mam zamiaru być jego stroną

  Bywam używany jako narzędzie lub cel, ale na pewno nie jestem stroną tego konfliktu i nie mam zamiaru być; nie taka jest rola szefa MON - w ten sposób minister obrony narodowej Antoni Macierewicz odpowiedział na pytanie o to, "komu zależy na podsycaniu konfliktu z prezydentem".

 3. 1270pasek 22.11.2017

  Sejm zaczął prace nad prezydenckim projektem o SN

  Sejm zaczął w środę I czytanie projektu nowej ustawy o Sądzie Najwyższym autorstwa prezydenta Andrzeja Dudy. Zakłada on m.in. badanie przez SN skarg nadzwyczajnych na prawomocne wyroki sądów, w tym z ostatnich 20 lat i utworzenie Izby Dyscyplinarnej z udziałem ławników.

 4. Gasiuk-Pihowiczsejm 22.11.2017

  "Myszka Agresorka" najprawdopodobniej stanie przed sądem. Odpowie za skandaliczne pomówienia

  Jeszcze parę miesięcy temu oskarżała byłego ministra o udział w awanturze, która doprowadziła do śmierci bezdomnego człowieka. Przeprosić nie zamierzała, dlatego może stracić immunitet. - Nie dam się zastraszyć pozwami na wysokie kwoty - powiedziała dziś Kamila Gasiuk - Pihowicz

 5. Hajnowka22112017 22.11.2017

  Jest wyrok w sprawie blokujących prace w puszczy! Są winni, ale...

  Sąd w Hajnówce uznał w środę grupę aktywistów, którzy w czerwcu blokowali ciężkie maszyny do wycinki drzew w Puszczy Białowieskiej, za winnych zakłócenia spokoju i porządku publicznego. Jednocześnie odstąpił od wymierzenia im kary. Wyrok jest nieprawomocny.

CS149FOTMINI

Czas Stefczyka 149/2017

PDF (4,39 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook