Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

"Poprzedniego prezydenta można było obrażać"

15.09.2012

Rzecznik PiS Adam Hofman stwierdził w rozmowie z RMF FM, że skazanie twórcy strony Antykomor.pl to złamanie zasady, bo poprzedniego prezydenta można było obrażać.

Hofman zasugerował, aby znieść artykuł 212, dotyczący znieważenia głowy państwa. Zwrócił też uwagę, że prezydent Komorowski może skorzystać z prawa łaski i dać dowód, że nie jest aż tak wyczulony na krytykę.

Wczoraj twórca antykomor.pl, Robert Frycz został skazany na karę roku i 3 miesięcy ograniczenia wolności z obowiązkiem wykonywania 40 godzin prac społecznych miesięcznie. Sąd uznał go za winnego znieważenia prezydenta Bronisława Komorowskiego. Robert Frycz został skazany też za fałszowanie dokumentów.  

Oburzenie wyrokiem na Frycza wyraziło Stowarzyszenie Wolnego Słowa. "Nie pochwalamy gier polegających na strzelaniu do prezydenta, ale jesteśmy za wolnością wyrażania poglądów, także dalekich od naszych czy politycznie poprawnych" - napisało SWS w przesłanym PAP w piątek oświadczeniu.         

W ocenie stowarzyszenia "skazywanie na bezwzględną karę ograniczenia wolności za obrazę prezydenta urąga powszechnemu poczuciu sprawiedliwości nie mniej, niż dziewięć wyroków w zawieszeniu dla oszusta, który naciągnął ludzi na setki milionów złotych, czy uniewinnienie części gangu pruszkowskiego". SWS wyraziło przekonanie, że osoby publiczne mają wystarczające możliwości ochrony swojej czci i zaapelowało do prezydenta o inicjatywę ustawodawczą znoszącą obronę jego urzędu z artykułu 135 kodeksu karnego. 

TLa/RMF FM

[fot. antykomor.pl]
Słowa kluczowe:

PiS

,

Adam Hofman

,

antykomor.pl

,

wyrok

,

Robert Frycz

CS145fotMINI

Czas Stefczyka 145/2017

PDF (8,85 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook