Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Hofman: Media chronią Komorowskiego

03.04.2015

„Nie można zadawać pytań, nawet jeśli inaczej nie da się pozyskać informacji”.

Adam Hofman, który w kuriozalnym procesie został skazany za zadanie pytania o skład komitetu honorowego Bronisława Komorowskiego, wskazuje, że media mainstreamowe wciąż chronią prezydenta. „Główne media chronią prezydenta Komorowskiego przed niezręcznymi sytuacjami. Kiedy w tych mediach padają problematyczne pytania, natychmiast się kara, żeby dać sygnał, by tego nie robić” – mówił w TV Republika Hofman.

Poseł ujawnił zaskakujące procedowanie w swojej sprawie. „Podczas pierwszej rozprawy nie mogłem być nawet obserwatorem” – mówił Adam Hofman.

Co więcej, nawet w czasie rozprawy reprezentant strony prezydenta przyznał, że ustalenie składu komitetu honorowego to nie jest łatwa sprawa. „Podawano, że istnieje wiele komitetów lokalnych i trudno to kontrolować. Przed sądem nie udowodniono, że człowiek ten nie jest członkiem komitetu, a sąd uznał, że skoro ja nie mogę udowodnić, że jest, to wina leży po mojej stronie” – wyjaśniał poseł niezrzeszony.

„Uznałem, że wyrok trzeba zaskarżyć do sądu apelacyjnego. Do zaskarżenia nadawało się to, że skazano mnie za zadanie pytania, ale też to, że pozwano mnie w trybie wyborczym, chociaż nie reprezentuję żadnej ze stron i nigdzie też nie komentuję” – mówił były polityk PiS.

Odnosząc się do samego Kleszczewskiego, o którego pytał Hofman poseł stwierdził, że usłyszał o tym ze swojego źródła i próbował to zweryfikować. „Także w programie telewizyjnym w obecności przedstawiciela kancelarii prezydenta chciałem się tego dowiedzieć. Nałęcz powiedział „nie wiem”, a Monika Olejnik dostała informację na słuchawkę, że Kleszczewski nie jest członkiem honorowego komitetu poparcia Komorowskiego” – mówił. „Myślałem, że tu sprawa się kończy, a następnego dostałem pozew w trybie wyborczym” – uzupełniał.

Były poseł PiS widzi trzy zagrożenia związane z zaskakującym wyrokiem. „Każdy, nieważne czy bierze udział w kampanii, może zostać pozwany w trybie wyborczym. Nie można zadawać pytań, nawet jeśli inaczej nie da się pozyskać informacji” – mówił. Hofman podkreślał, że trzecim zagrożeniem jest też „wymiar represyjny”. „Działanie kancelarii jest po to, by każdy kto będzie chciał zapytać o sprawy prezydenta, zastanowił się nad tym i ewentualnie odpuścił” – tłumaczył.

„Główne media chronią prezydenta Komorowskiego przed niezręcznymi sytuacjami. Kiedy w tych mediach padają problematyczne pytania, natychmiast się kara, żeby dać sygnał, by tego nie robić” – skwitował Adam Hofman.

TK,Telewizjarepublika.pl
[Fot. PAP/Leszek Szymański]

Słowa kluczowe:

Adam Hofman

,

Polska

,

polityka

,

rząd

Warto poczytać

 1. dudapapgrygiel 28.05.2017

  Prezydent na pielgrzymce mężczyzn w Piekarach Śl.

  Powołaniem i zadaniem chrześcijan jest czynienie dobra wszędzie tam, gdzie brakuje sprawiedliwości i miłości społecznej - mówił abp Wiktor Skworc do uczestników dorocznej pielgrzymki mężczyzn. W uroczystości uczestniczył prezydent RP Andrzej Duda.

 2. ksszydlopapbednarczyk 28.05.2017

  Ks. Szydło, syn premier, odprawił Mszę prymicyjną

  Ks. Tymoteusz Szydło, syn premier Beaty Szydło, odprawił w niedzielę prymicyjną mszę św. w kościele Matki Bożej Częstochowskiej w rodzinnym Przecieszynie. W Eucharystii uczestniczyła rodzina wyświęconego dzień wcześniej księdza, w tym szefowa rządu.

 3. pispapdelmanowicz 28.05.2017

  Wyjazdowe posiedzenie klubu PiS

  "Podkarpacie potrzebuje przyśpieszenia" - posłowie PiS na wyjazdowym posiedzeniu klubu w Strachocinie. W przyjętym stanowisku podkreślili m.in. konieczność budowy nowych przejść granicznych ze Słowacją i Ukrainą.

 4. macierewiczzolnierzepapSI 28.05.2017

  Weterani świętują w Giżycku

  Kilkuset żołnierzy i funkcjonariuszy służb mundurowych - uczestników misji zagranicznych - wzięło udział w centralnych obchodach Dnia Weterana Działań poza Granicami Państwa, które odbyły się w niedzielę w Giżycku. Do wieczora trwa tam jeszcze piknik weterana.

 5. mid-17526086 28.05.2017

  Łapiński: prezydent USA odwiedzi Polskę

  Krzysztof Łapiński powiedział, że prezydent Duda podczas szczytu NATO w Brukseli spotkał się z Trumpem i było to „dłuższe spotkanie”.

 6. MKaminski2852017 28.05.2017

  SN zbada pytanie ws. prezydenckich ułaskawień

  Sędziowie SN zbada pytanie prawne dotyczące ułaskawienia przez prezydenta Andrzeja Dudę Mariusza Kamińskiego i innych b. członków szefostwa CBA.

 7. Krzysztof-Lozinski-gfdgdfgfdgdfs 27.05.2017

  Łoziński nowym szefem KOD

  "Dziękuję Mateuszowi za pracę, którą wykonał" - powiedział Łoziński.

 8. Antoni-Macierewicz-gfsdgfdg 27.05.2017

  Macierewicz spotkał się z weteranami

  Szef MON odwiedził uczestników zawodów strzeleckich dla weteranów i poszkodowanych na misjach, które odbyły się na strzelnicy k. Orzysza.

CS143fotMINI

Czas Stefczyka 143/2017

PDF (5,50 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook