Jedynie prawda jest ciekawa


Hit sieci. Została sam na sam z "polskimi faszystami". Opowiada jak udało się jej przetrwać

21.06.2018
zendaya-lublin-21062018
Hit sieci. Została sam na sam z "polskimi faszystami". Opowiada jak udało się jej przetrwać

Mecz Polski z Senegalem wzbudził ogromne emocje w całym kraju. W strefach kibica zgromadziło się wielu kibiców dopingujących polską reprezentację. Jednak do ciekawego zdarzenia doszło w Lublinie, gdzie wśród obecnych znalazła się sympatyczka Senegalu.

Zendaya Sithole, bo tak nazywa się bohaterka zdjęcia z lubelskiej strefy kibica, które podbija polski internet, pochodzi z Zimbabwe. Od kilku lat mieszka w Polsce i studiuje na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Przewodniczy także zebraniom Foreign Students Union UMSC, organizacji nastawionej na pomoc studentom pochodzącym spoza terytorium Polski.

Podczas wywiadu dla „Dziennika Wschodniego” Zendaya opowiadała o wrażeniach ze strefy kibica w Lublinie. Na pytanie czy bała się wejść wśród tłum polskich kibiców, ubrana w barwy Senegalu, studentka odpowiedziała:

-Na początku tak. Poszłam do strefy kibica z polską flagą w torbie. W razie gdyby była taka potrzeba, to miałam zmienić senegalskie barwy na polskie – mówiła – Nie było jednak takiej potrzeby. Atmosfera był bardzo miła, więc postanowiłam zostać w barwach Senegalu – dodała.
Zendaya zaznaczyła, że ani podczas meczu, ani też wcześniej nie spotkała się z przejawem rasizmu wobec niej, bądź też innych studentów w Lublinie. Kibice byli bardzo tolerancyjni - mówiła studentka UMCS - Pod tym względem Lublin jest bardzo bezpieczny.

JD/ dziennikwschodni.pl

Warto poczytać

 1. 1270lunapark 22.07.2018

  Dramat na wesołym miasteczku w Polsce. Zginął chłopiec

  9-letni chłopiec zmarł po wypadku, do jakiego doszło w niedzielę w wesołym miasteczku w Szczytnie (Warmińsko-mazurskie). Według policji do wypadku doszło w wyniku awarii karuzeli. Lunapark zamknięto.

 2. 1270rozlewkrwijpg 22.07.2018

  "Opozycja chce, żeby w Polsce doszło do rozlewu krwi"

  Mam wrażenie, że opozycja chce, żeby w Polsce doszło do rozlewu krwi - powiedział w niedzielę szef gabinetu politycznego premiera Marek Suski, komentując ostatnie ataki na biura poselskie PiS.

 3. dawid-winiarski-22072018 22.07.2018

  Cudowne uzdrowienie czy symulacja? Co tak naprawdę się stało nowemu męczennikowi opozycji

  Ostatnie posiedzenie Sejmu wzbudziło spore zainteresowanie opinii publicznej

 4. pispzpr21072018 22.07.2018

  Zdewastowano biura parlamentarzystów PiS. Wandale pomazali je farbą

  Przed wejściem do biura pojawił się napis: "Czas na sąd ostateczny", a na drzwiach i oknach napisano: "PZPR".

 5. policja21072018 21.07.2018

  Tak amerykańska policja radzi sobie z demonstrantami

  Warto zestawić obrazki z Polski z tymi, na których widać zachowanie amerykańskich funkcjonariuszy.

 6. monika-miller 21.07.2018

  Seksowna wnuczka Leszka Millera wyjawiła swój sekret. Ostra reakcja dziadka!

  Monika Miller to prawdziwa gwiazda mediów społecznościowych. Znana jest jest nie tylko z powodu swojej urody i dużej liczby tatuaży. Wnuczka Leszka Millera lubi też zaskoczyć media oryginalną i ciekawą wypowiedzią. Nie inaczej było ostatnio, gdy... pochwaliła się swoją biseksualną orientacją.

 7. policja-20072018 21.07.2018

  Dziennikarz TVN wzywał policję do zaatakowania polityków?

  Prowadzący program w TVN24 nawoływał polską policję do wypowiedzenia posłuszeństwa władzy państwowej; czy Discovery akceptuje taki przekaz swojej telewizji? - zapytał w sobotę na Twitterze wicepremier, minister kultury i dziedzictwa narodowego prof. Piotr Gliński

Wiadomości ze świata

więcej
CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook