Jedynie prawda jest ciekawa


Histeria opozycji, bo nie mają wejściówek na Trumpa

30.06.2017

Na wystąpienie Prezydenta Donalda Trumpa w Warszawie zaprasza ambasada USA, a nie nasz rząd – podało w oficjalnym komunikacie polskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych. Jednak posłowie PO, którzy nie dostali jeszcze zaproszeń, uważają, że winne są władze państwa z PiS.

Wystąpienie na pl. Krasińskich jest organizowane na życzenie Prezydenta Donalda Trumpa, a organizatorem jest ambasada USA, która tworzy listy gości oraz zajmuje się wysyłaniem zaproszeń i zbieraniem potwierdzeń udziału w tym wydarzeniu - podało MSZ. Wcześniej Krzysztof Łapiński, rzecznik Prezydenta RP, również powiedział, że organizatorem wystąpienia prezydenta Trumpa na pl. Krasińskich jest ambasada Stanów Zjednoczonych i to ona rozsyła zaproszenia do VIP-ów i polityków. Polski resort spraw zagranicznych uściślił: "Jest to wydarzenie organizowane na życzenie Prezydenta Donalda Trumpa i jego gospodarzem jest strona amerykańska. Organizatorem wystąpienia Prezydenta USA na Placu Krasińskich w Warszawie jest Ambasada USA. Zatem to Ambasada USA tworzy listy zapraszanych gości".

Jednak te jasne komunikaty, to jak walenie grochem o ścianę. Totalna opozycja wie lepiej. Szef klubu PO Sławomir Neumann brak zaproszenia na wystąpienie prezydenta USA nazwał sprawą "rzeczywiście bulwersującą", bo "jest organizowane spotkanie z prezydentem Trumpem na placu Krasińskich (...). Natomiast opozycja nie była zaproszona". Neumann poskarżył się w TVN 24, że posłowie PiS dostali już zaproszenia, a decyduje o tym Kancelaria Prezydenta Andrzeja Dudy.

Natomiast rzecznik rządu Rafał Bochenek powiedział dziś, że spotkania organizowane przez stronę polską są otwarte i jeśli "politycy opozycji będą zainteresowani, będą chcieli spotkać się z amerykańskim prezydentem, jak najbardziej będą mogli to zrobić".

Całą sytuację można podsumować trzema polskimi przysłowiami. Pierwsze – (PO) słyszy, że gdzieś dzwonią, ale nie wie, w którym kościele. Drugie – konia podkuwają, a żaba (PO) łapę wystawia. I jeszcze – zachowują się jak chłopcy (PO-wcy) w piaskownicy.

PAP/MBB

Fot. Gage Skidmore/wikimedia.org

Wiadomości ze świata

więcej
CS155fotMINI

Czas Stefczyka 155/2018

PDF (11,86 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook