Jedynie prawda jest ciekawa


HGW topi Platformę

05.07.2017

Według 53% Polaków Hanna Gronkiewicz-Waltz ma negatywny wpływ na wizerunek i poparcie dla Platformy Obywatelskiej – wynika z sondażu dla wp.pl

Prezydent Warszawy nie ma ostatnio dobrej prasy. W zeszłym tygodniu były dyrektor Biura Gospodarki Nieruchomościami w warszawskim ratuszu stwierdził podczas posiedzenia przed komisją weryfikacyjną, że Gronkiewicz-Waltz miała pełną wiedzą o procesie reprywatyzacji. Urzędnik przypomniał słowa prezydent, że „nie potrzeba szkół w Śródmieściu i można oddać działkę na Twardej”. Z kolei sama HGW została ukarana dwiema grzywnami o łącznej wysokości 6 tysięcy złotych za niestawienie się przed komisją badającą sprawę reprywatyzacji. Prezydent Warszawy odwołała się od decyzji, ale ta sytuacja nie przysporzyła jej zwolenników. 

Słabą pozycję HGW wyraźnie można było dostrzec podczas niedzielnej Rady Krajowej Platformy Obywatelskiej, kiedy prezydent 
wchodzącą na salę za Ewą Kopacz Warszawy zatrzymał poseł PO Jan Grabiec, nie dając tym samym możliwości głośnego wyczytania jej nazwiska. Według sondażu przeprowadzonego na zlecenie wp.pl zaledwie 9% ankietowanych uznało że HGW ma pozytywny wpływ na wizerunek i poparcie dla Platformy Obywatelskiej. 38% ankietowanych uznało, że jej wpływ jest neutralny, zaś 53% uznało go za negatywny, z czego 18% za zdecydowanie negatywny. Co ciekawe, większość ankietowanych użytkowników coraz bardziej lewackiej WP popiera powołanie komisji weryfikacyjnej. Jej przeciwnikami okazało się być zaledwie 26% ankietowanych wobec 42% popierających powołanie komisji. 32% osób nie miało na ten temat wyrobionego zdania.

Komisja weryfikacyjna do spraw reprywatyzacji w stolicy została powołana w lutym ustawą Sejmu. Jej pierwsze posiedzenie miało miejsce 12 czerwca. 

K.H.

Warto poczytać

 1. 1270morawieckirozwoj 23.05.2018

  Morawiecki: postawiliśmy przed sobą zadanie równomiernego rozwoju Polski

  Inaczej niż nasi poprzednicy postawiliśmy przed sobą takie zadanie, żeby Polska rozwijała się równomiernie - powiedział w środę w Bystrzycy Kłodzkiej premier Mateusz Morawiecki. Apelował o wsparcie dla obozu rządzącego tak, aby mógł "przez najbliższe 5-10 lat zmieniać Polskę".

 2. 1270rafalskaelz 23.05.2018

  Elżbieta Rafalska nie wyklucza włączenia w sprawę protestu osób niepełnosprawnych mediatora

  Szefowa MRPiPS Elżbieta Rafalska nie wyklucza włączenia mediatora w sprawę protestu osób niepełnosprawnych w Sejmie. "Różne warianty są możliwe" - mówiła minister w środę w Łomży (Podlaskie).

 3. truck23052018 23.05.2018

  Nowy pomysł na aktywizację uchodźców. Niemcy będą ich uczyć prowadzenia ciężarówek

  Jednym z powodów, dla których Niemcy przyjęli ogromne ilości uchodźców – o którym rzadko mówi się głośno – była chęć zapchania luk na rynku pracy tanią siłą roboczą.

 4. 1270annairadzio 23.05.2018

  Prawdziwy mąż stanu. Radek Sikorski żalił się żonie na J. Kaczyńskiego

  Mojemu mężowi po wypowiedzi Jarosława Kaczyńskiego było przykro i był wzburzony - zeznała w środę Anne Applebaum w procesie, który b. szef MSZ Radosław Sikorski wytoczył prezesowi PiS. Dodała, że takie wypowiedzi wpływają na to, jak Sikorski jest postrzegany za granicą.

 5. michnik23052018 23.05.2018

  Odpalił świecę dymną na spotkaniu z Adamem Michnikiem. Teraz skazał go sąd

  Na karę pół roku ograniczenia wolności w postaci 30 godzin prac społecznych na miesiąc skazał w środę Sąd Rejonowy w Płocku (Mazowieckie) 30-letniego Mateusza J., oskarżonego o odpalenie świecy dymnej na spotkaniu w tym mieście w 2017 r. z szefem "Gazety Wyborczej" Adamem Michnikiem.

 6. 1270policjasw 23.05.2018

  15-latka uratowała znajomą z internetu od śmierci

  15-latka z Jasienicy uratowała o rok starszą koleżankę z wirtualnego świata, która chciała popełnić samobójstwo. Zaniepokoił ją wpis w internecie. Powiadomiła o nim szkolnego pedagoga. Resztą zajęli się policjanci. Zdążyli w ostatniej chwili - podała policja.

 7. Laboratorium 22.05.2018

  Groźna choroba trafiła do Polski? Tajemniczy zgon w Świnoujściu

  Załoga statku, który przypłynął do Świnoujścia z Liberii, została objęta kwarantanną po tym, jak w niedzielę zmarł jeden z członków załogi. Procedury epidemiologiczne wprowadzono też w świnoujskim szpitalu. U drugiego marynarza z tego samego statku stwierdzono malarię

 8. Plotgranicawiki 22.05.2018

  Trump chce ogrodzić granicę z Meksykiem, Morawiecki z Białorusią i Ukrainą. Nie chodzi jednak o imigrantów

  Rząd we wtorek nie przyjął projektu dot. budowy płotu, który miałby chronić naszą wschodnią granicę przed ASF. Jak zapowiedział premier Mateusz Morawiecki, w ciągu siedmiu dni zbierze się zespół kilku ministrów, który przedyskutuje kwestię budowy tej zapory

CS155fotMINI

Czas Stefczyka 155/2018

PDF (11,86 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook