Jedynie prawda jest ciekawa

Halny w Tatrach sieje spustoszenie

25.12.2013

Wiatr halny osiągający w Tatrach prędkość do 144 km na godzinę powalił drzewa niszcząc w nocy z wtorku na środę linię energetyczną odcinając prąd dla mieszkańców Zakopanego. Straż pożarna apeluje, aby mieszkańcy Zakopanego dla bezpieczeństwa pozostali w domach.

Na razie nie wiadomo jak długo potrwa awaria prądu

Halny wyrządził szkody głównie w powiecie tatrzańskim. Powalone drzewa usuwano też w powiatach nowosądeckim, suskim, nowotarskim i myślenickim; łącznie w południowej Małopolsce straż pożarna odnotowała około stu interwencji.

Halny dał się we znaki szczególnie mieszkańcom Zakopanego i sąsiedniego Kościeliska. Powalone przez halny drzewa zniszczyły także kilka dachów domów oraz zaparkowane samochody.

Komendant zakopiańskiej straży pożarnej Stanisław Galica powiedział PAP, że w nocy strażacy byli wzywani ponad 50 razy, głównie do usuwania powalonych drzew.

"Na bieżąco usuwamy powalone drzewa, które spadły także na wiele dróg. Na szczęście nikt nie został ranny. Apelujemy do mieszkańców, aby w miarę możliwości pozostali w domach" - powiedział PAP Galica.

PAP/kop
[Fot. PAP/Grzegorz Momot]
CS148fotMINI

Czas Stefczyka 148/2017

PDF (10,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook