Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Halny i ciepło uziemiły polskich skoczków

26.12.2013

Oczekiwane przez wszystkich miłośników skoków narciarskich Mistrzostawa Polski w Wiśle jednak nie odbędą się. Zawody na zostały odwołane z powodu fatalnej aury - najpierw przez kilka dni w Beskidach szalał halny, ale chociaż wiatr już ucichł, to w rozegraniu zawodów przeszkodziła relatywnie wysoka jak na zimę temperatura panująca w górach. Zbyt miękki śnieg na rozbiegu i zeskoku skoczni w Wiśle Malince uniemożliwił jakiekolwiek skakanie.

Decyzja organizatorów musiała rozczarować wszystkich kibiców skoków narciarskich w naszym kraju. Po ostatnich sukcesach Kamila Stocha, Jana Ziobry i ich kolegów z drużyny Łukasza Kruczka, miała to być próba generalna przed rozpoczynającym się w weekend Turniejem Czterech Skoczni.

Chociaż organizatorzy do ostatniej chwili mieli nadzieję na rozegranie zawodów, to trener polskiej reprezentacji Łukasz Kruczek już wcześniej zapowiadał, że fatalna pogoda może wykluczyć ze startu najlepszych skoczków.

- W naszym regionie są trudne warunki, wieje bardzo mocny wiatr, dlatego decyzja o starcie kadrowiczów zapadnie w środę późnym popołudniem albo w czwartek rano, tuż przed konkursem. Jeśli pogoda się unormuje, to zawodnicy będą skakać. Gdyby jednak zawody były rozgrywane na siłę, przeciągane i w ryzykowanych warunkach, wówczas raczej będziemy chcieli uniknąć startu najlepszych skoczków - mówił kilka dni temu Kruczek w wywiadzie dla PAP.

Tak więc, najbliższą okazją do kibicowania naszym skoczkom będzie niedzielny turniej w Oberstdorfie, inaugurujący Turniej Czterech Skoczni.


Greg, PAP, dziennik,pl, gazeta.pl
[fot. PAP/EPA]



Zainteresował Cię artykuł? Znajdź nas na Facebooku!
Słowa kluczowe:

turniej

,

wiatr

,

pogoda

Warto poczytać

 1. pku76 26.05.2017

  1 czerwca spotkanie ministra Muchy z szefami PKW i KBW

  1 czerwca odbędzie się spotkanie szefów Państwowej Komisji Wyborczej i Krajowego Biura Wyborczego z pełnomocnikiem prezydenta do spraw referendum Pawłem Muchą - poinformowała w piątek PKW na stronie internetowej.

 2. konferencja-PO 26.05.2017

  PO znowu o Berczyńskim

  Wracają do sprawy negocjacji ws. Caracali i chcą po raz kolejny dymisji szefa MON.

 3. Sad-gfgdd 26.05.2017

  Jaki o korupcji w SN

  "Prokuratura prowadzi bardzo poważne postępowanie dotyczące korupcji w Sądzie Najwyższym".

 4. karcxa 26.05.2017

  Karczewski: Chciałbym podziękować wszystkim matkom

  Życzę Wam, żebyście miały jak najwięcej satysfakcji, żebyście miały jak najwięcej uśmiechu.

 5. 1-185406 26.05.2017

  Nowe decyzje ws. śmierci Stachowiaka

  "W stosunku do 5 funkcjonariuszy poleciłem wszcząć postępowania administracyjne w kierunku zwolnienia ich z policji, z uwagi na ważny interes służby" - powiedział szef dolnośląskiej policji nadinspektor Tomasz Trawiński.

 6. st66665555 26.05.2017

  Zwolnienia w policji związane ze śmiercią Stachowiaka

  Dyrektorka Biura Kontroli Komendy Głównej Policji Halina Żabowska została odwołana ze stanowiska - poinformował w piątek PAP rzecznik KGP mł. insp. Mariusz Ciarka.

 7. pt3-083t5783727em800x7ede4a8b 26.05.2017

  PKW nie widzi przeszkód ws. referendum

  Nic nie stoi na przeszkodzie, aby tego samego dnia odbyły się wybory samorządowe i referendum ogólnokrajowe; będzie to jednak powodować pewne trudności, ponieważ potrzebne będą osobne komisje wyborcze - powiedział przewodniczący Państwowej Komisji Wyborczej Wojciech Hermeliński.

CS143fotMINI

Czas Stefczyka 143/2017

PDF (5,50 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook