Jedynie prawda jest ciekawa

Halny i ciepło uziemiły polskich skoczków

26.12.2013

Oczekiwane przez wszystkich miłośników skoków narciarskich Mistrzostawa Polski w Wiśle jednak nie odbędą się. Zawody na zostały odwołane z powodu fatalnej aury - najpierw przez kilka dni w Beskidach szalał halny, ale chociaż wiatr już ucichł, to w rozegraniu zawodów przeszkodziła relatywnie wysoka jak na zimę temperatura panująca w górach. Zbyt miękki śnieg na rozbiegu i zeskoku skoczni w Wiśle Malince uniemożliwił jakiekolwiek skakanie.

Decyzja organizatorów musiała rozczarować wszystkich kibiców skoków narciarskich w naszym kraju. Po ostatnich sukcesach Kamila Stocha, Jana Ziobry i ich kolegów z drużyny Łukasza Kruczka, miała to być próba generalna przed rozpoczynającym się w weekend Turniejem Czterech Skoczni.

Chociaż organizatorzy do ostatniej chwili mieli nadzieję na rozegranie zawodów, to trener polskiej reprezentacji Łukasz Kruczek już wcześniej zapowiadał, że fatalna pogoda może wykluczyć ze startu najlepszych skoczków.

- W naszym regionie są trudne warunki, wieje bardzo mocny wiatr, dlatego decyzja o starcie kadrowiczów zapadnie w środę późnym popołudniem albo w czwartek rano, tuż przed konkursem. Jeśli pogoda się unormuje, to zawodnicy będą skakać. Gdyby jednak zawody były rozgrywane na siłę, przeciągane i w ryzykowanych warunkach, wówczas raczej będziemy chcieli uniknąć startu najlepszych skoczków - mówił kilka dni temu Kruczek w wywiadzie dla PAP.

Tak więc, najbliższą okazją do kibicowania naszym skoczkom będzie niedzielny turniej w Oberstdorfie, inaugurujący Turniej Czterech Skoczni.


Greg, PAP, dziennik,pl, gazeta.pl
[fot. PAP/EPA]Zainteresował Cię artykuł? Znajdź nas na Facebooku!
Słowa kluczowe:

turniej

,

wiatr

,

pogoda

Warto poczytać

 1. hejterzy19092017 19.09.2017

  Ujawniono twórców "Soku z buraka". Wiadomo, kto administruje tym profilem!

  To była jedna z najpilniej strzeżonych tajemnic i przedmiot niezliczonych spekulacji. Teraz już wszystko jest jasne. Twórcy zdecydowali jednak się ujawnić.

 2. 1270sar 19.09.2017

  W ćwiczeniach wojskowych na Bałtyku zginął polski żołnierz

  W trakcie ćwiczeń lotników morskich Kormoran-17 na Bałtyku zginął żołnierz. Do tragicznego wypadku doszło w godzinach popołudniowych, w trakcie epizodu ćwiczebnego poszukiwania i ratownictwa, obejmującego współdziałanie śmigłowca z okrętem.

 3. 1270zziobro 19.09.2017

  Rząd przyjął projekt rozszerzenia granic obrony koniecznej

  Rząd przyjął we wtorek projekt rozszerzający granice obrony koniecznej przy odpieraniu napaści na mieszkanie, dom, lokal, czy ogrodzony teren. "Rząd będzie stawał po stronie napadniętych, a nie po stronie napastnika" - oświadczył minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro.

 4. 1270religa 19.09.2017

  Nie żyje pacjent prof. Religi, bohater słynnego zdjęcia

  Zmarł Tadeusz Żytkiewicz, pacjent któremu prof. Zbigniew Religa przeczepił w 1987 r. serce - bohater słynnego zdjęcia opublikowanego na łamach National Geographic - poinformował we wtorek "Poltransplant".

 5. Gowin19092017 19.09.2017

  Gowin przedstawił założenia nowej ustawy o szkolnictwie wyższym

  Poszerzenie autonomii uczelni, ich podział na akademickie i zawodowe, możliwość organizowania egzaminów wstępnych, nowy model kształcenia doktorantów - to niektóre z założeń ustawy o szkolnictwie wyższym i nauce, przedstawione we wtorek przez szefa resortu nauki Jarosława Gowina.

CS147fotMINI

Czas Stefczyka 147/2017

PDF (5,87 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook