Jedynie prawda jest ciekawa


Halny i ciepło uziemiły polskich skoczków

26.12.2013

Oczekiwane przez wszystkich miłośników skoków narciarskich Mistrzostawa Polski w Wiśle jednak nie odbędą się. Zawody na zostały odwołane z powodu fatalnej aury - najpierw przez kilka dni w Beskidach szalał halny, ale chociaż wiatr już ucichł, to w rozegraniu zawodów przeszkodziła relatywnie wysoka jak na zimę temperatura panująca w górach. Zbyt miękki śnieg na rozbiegu i zeskoku skoczni w Wiśle Malince uniemożliwił jakiekolwiek skakanie.

Decyzja organizatorów musiała rozczarować wszystkich kibiców skoków narciarskich w naszym kraju. Po ostatnich sukcesach Kamila Stocha, Jana Ziobry i ich kolegów z drużyny Łukasza Kruczka, miała to być próba generalna przed rozpoczynającym się w weekend Turniejem Czterech Skoczni.

Chociaż organizatorzy do ostatniej chwili mieli nadzieję na rozegranie zawodów, to trener polskiej reprezentacji Łukasz Kruczek już wcześniej zapowiadał, że fatalna pogoda może wykluczyć ze startu najlepszych skoczków.

- W naszym regionie są trudne warunki, wieje bardzo mocny wiatr, dlatego decyzja o starcie kadrowiczów zapadnie w środę późnym popołudniem albo w czwartek rano, tuż przed konkursem. Jeśli pogoda się unormuje, to zawodnicy będą skakać. Gdyby jednak zawody były rozgrywane na siłę, przeciągane i w ryzykowanych warunkach, wówczas raczej będziemy chcieli uniknąć startu najlepszych skoczków - mówił kilka dni temu Kruczek w wywiadzie dla PAP.

Tak więc, najbliższą okazją do kibicowania naszym skoczkom będzie niedzielny turniej w Oberstdorfie, inaugurujący Turniej Czterech Skoczni.


Greg, PAP, dziennik,pl, gazeta.pl
[fot. PAP/EPA]Zainteresował Cię artykuł? Znajdź nas na Facebooku!
CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook