Jedynie prawda jest ciekawa


Halny i ciepło uziemiły polskich skoczków

26.12.2013

Oczekiwane przez wszystkich miłośników skoków narciarskich Mistrzostawa Polski w Wiśle jednak nie odbędą się. Zawody na zostały odwołane z powodu fatalnej aury - najpierw przez kilka dni w Beskidach szalał halny, ale chociaż wiatr już ucichł, to w rozegraniu zawodów przeszkodziła relatywnie wysoka jak na zimę temperatura panująca w górach. Zbyt miękki śnieg na rozbiegu i zeskoku skoczni w Wiśle Malince uniemożliwił jakiekolwiek skakanie.

Decyzja organizatorów musiała rozczarować wszystkich kibiców skoków narciarskich w naszym kraju. Po ostatnich sukcesach Kamila Stocha, Jana Ziobry i ich kolegów z drużyny Łukasza Kruczka, miała to być próba generalna przed rozpoczynającym się w weekend Turniejem Czterech Skoczni.

Chociaż organizatorzy do ostatniej chwili mieli nadzieję na rozegranie zawodów, to trener polskiej reprezentacji Łukasz Kruczek już wcześniej zapowiadał, że fatalna pogoda może wykluczyć ze startu najlepszych skoczków.

- W naszym regionie są trudne warunki, wieje bardzo mocny wiatr, dlatego decyzja o starcie kadrowiczów zapadnie w środę późnym popołudniem albo w czwartek rano, tuż przed konkursem. Jeśli pogoda się unormuje, to zawodnicy będą skakać. Gdyby jednak zawody były rozgrywane na siłę, przeciągane i w ryzykowanych warunkach, wówczas raczej będziemy chcieli uniknąć startu najlepszych skoczków - mówił kilka dni temu Kruczek w wywiadzie dla PAP.

Tak więc, najbliższą okazją do kibicowania naszym skoczkom będzie niedzielny turniej w Oberstdorfie, inaugurujący Turniej Czterech Skoczni.


Greg, PAP, dziennik,pl, gazeta.pl
[fot. PAP/EPA]Zainteresował Cię artykuł? Znajdź nas na Facebooku!

Warto poczytać

 1. czaputowicz20012018 20.01.2018

  Czaputowicz spotka się Timmermansem. "Chcę pokazać dobrą wolę i nawiązać osobiste kontakty"

  Poprosiłem o spotkanie z Fransem Timmermansem (wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej), by pokazać dobrą wolę i nawiązać osobiste kontakty.

 2. Kogut190120181 19.01.2018

  Fala krytyki po głosowaniu w sprawie senatora Koguta "To więcej niż zbrodnia, to błąd"

  "Jeśli PiS przegra, to właśnie przez pychę. Wstyd", "Izba kolesiów" - tak internauci komentują decyzję Senatu o niewyrażeniu zgody na zatrzymanie i tymczasowe aresztowanie senatora Stanisława Koguta

 3. Petruflickr 19.01.2018

  Spisek? Petru ujawnia kulisy jego odwołania z przewodniczącego Nowoczesnej

  - Wtedy każdy gdzieś leciał, z innych partii też lecieli - tak o słynnym locie podczas puczu grudniowego mówi dziś Ryszard Petru. W rozmowie z tvn24 były lider Nowoczesnej przekonywał, że padł ofiarą spisku wewnątrz partii

 4. Kogut19012018 19.01.2018

  Jest decyzja Senatu w sprawie senatora Koguta. Miał przyjmować łapówki

  Senat nie zgodził się w piątek na zatrzymanie i tymczasowe aresztowanie senatora Stanisława Koguta, o co wnioskowała do izby prokuratura. Za wyrażeniem zgody głosowało 32 senatorów, przeciw było 37, a 19 wstrzymało się od głosu

 5. 1270ludziesacase 19.01.2018

  Bielan: decyzja polityczna ws. reparacji - po zakończeniu prac zespołu parlamentarnego

  - Kwestia odszkodowań wojennych nie była jeszcze poruszana w oficjalnych relacjach z Niemcami; decyzja polityczna w tej sprawie będzie podejmowana po zakończeniu prac parlamentarnego zespołu ds. reparacji - powiedział w piątek wicemarszałek Senatu Adam Bielan.

 6. macierewicz25112017 18.01.2018

  Mocna wypowiedź Antoniego Macierewicza w sprawie aneksu WSI. Wszyscy na to czekamy!

  - Aneks do raportu z weryfikacji Wojskowych Służb Informacyjnych powinien zostać ujawniony przez prezydenta Andrzeja Dudę.

 7. duda180102018 18.01.2018

  Historyczne przemówienie. Andrzej Duda wystąpił przed Radą Bezpieczeństwa ONZ

  - Nie tylko agresja, ale próby budowania agresywnych zdolności stanowią naruszenie międzynarodowych norm - powiedział prezydent Andrzej Duda w Nowym Jorku.

CS151fotMINI

Czas Stefczyka 151/2018

PDF (5,47 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook