Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Grożono zabiciem o. Rydzyka!

10.08.2014

Ogólnopolski Komitet Obrony przed Sektami i Przemocą otrzymał postanowienie Prokuratury Rejonowej Warszawa Ochota o umorzeniu dochodzenia ws. „grożenia zabiciem o. Rydzyka i kapłanów Kościoła Katolickiego przez internautów oraz wielokrotnego znieważenia o. Rydzyka”.

Ogólnopolski Komitet Obrony przed Sektami i Przemocą otrzymał postanowienie Prokuratury Rejonowej Warszawa Ochota o umorzeniu dochodzenia ws. „grożenia  zabiciem o. Rydzyka i kapłanów Kościoła Katolickiego przez internautów oraz wielokrotnego znieważenia o. Rydzyka”.

Decyzja prokuratury jest nieprawomocna, od której Ryszard Nowak w imieniu „Ogólnopolskiego Komitetu Obrony przed Sektami i Przemocą” odwołał się w dniu dzisiejszym do Sądu Rejonowego dla m. st. Warszawy w Warszawie.

W lutym ubiegłego roku Ogólnopolski Komitet Obrony przed Sektami i Przemocą złożył doniesienie do Prokuratury Apelacyjnej w Warszawie ws. znieważenia o. Tadeusza Rydzyka oraz kapłanów Kościoła Katolickiego przez ponad 40 internautów na stronie internetowej „Gazety Wyborczej” pod artykułem „O. Tadeusz Rydzyk podejrzewa KRRiT o ustawienie konkursu o miejsce na multipleksie”.

Cytujemy niektóre obraźliwe komentarze:

- Jestem zwolennikiem klerykalizmu warstwowego : warstwa kleru, warstwa ziemi, warstwa kleru, warstwa ziemi, i tak ad infinitum . (Trochę przerobione z dawnych lat, ale co Wy na to?) - piesion

- Co za plugawy osobnik z tego Rydzyka, antykatolickiego sekciarza...Tfu!

- Mam nadzieję że ten złodziej i oszust nie dostanie miejsca na multipleksie

- Ojciec Pierdzyk wynalazcą przekrętów Komisji Majątkowej.

- A  jakimż to partnerem dla KRRiT jest ta odrażająca kreatura z Torunia??!!! Czy wy juz poszaleliście do cna? Postawcie tego gnoma w szeregu. Jeszcze tego brakowałby, byście z czystego tchuźostwa obdarowali tego oszusta koncesja. WON!!!!!! z przestrzeni medialnej, WON!!!!

- Podejrzewa... wie, ale nie powie. Insynuant w stylu Dzierżyńskiego i Gebelsa.

- Morda zadowolonego z siebie oszusta.

- Przestańcie pokazywać tą gębę i drukować te bzdety

- Bardzo Was wszystkich proszę zjednoczmy się i pogońmy tego złodzieja, skończmy z tą pazerotą i panoszeniem się czarnych.

- To normalka, przecież on należy do bandy wywąchiwaczy spisków!

- Wręcz chorobliwie nienawidzę tego bezczelnego, aroganckiego zakłamańca. Największą przyjemność sprawiłoby mi naplucie w ten zakłamany pysk.

- Ja wprost nie mogę pojąć ze ten zwyczajny złodziej  i najprawdopodobniej
agent wywrotowy obcego państwa z korzeniami w UB i SB jest ciągle na wolności.

- Ten patentowany oszust znów miesza jęzorem w szambie. A głupki kupują to za dobra monetę.

- Rydzyk podejrzewa. A ja podejrzewam ze Rydzyk jest agentem Moskwy.

- Zdejmijcie ta kanalie, za długo "wisi"!

Mimo, że od ukazania się powyższego artykułu prasowego minęło 1,5 roku, to redakcja „Gazety Wyborczej” obraźliwych komentarzy nie usunęła. A powinna, to uczynić.

13.03.2013 r. Prokuratura Rejonowa Warszawa – Ochota (zajmowała się na roboczo sprawą) odmówiła wszczęcia dochodzenia wobec, cytuję: „czyn nie wyczerpuje znamion czynu zabronionego”,

W dniu  18.04.2013 r. Komitet Obrony przed Sektami i Przemocą wysłał do Sądu Rejonowego w Warszawie zażalenie na decyzję prokuratury o odmowie wszczęcia dochodzenia (za pośrednictwem prokuratury).  Niestety prokuratura odmówiła przyjęcia zażalenia wobec tego, że zostało złożone przez osobę nieuprawnioną.

Po następnym zażaleniu Sąd Rejonowy dla m. st. Warszawy w Warszawie w dniu 30.08.2013 r. uznał, iż Komitet Obrony przed Sektami i Przemocą jest uprawniony do złożenia zażalenia na odmowę wszczęcia dochodzenia przez Prokuraturę Rejonową Warszawa – Ochota.

W następstwie w dniu 24.02.2014 r. Prokuratura Okręgowa w Warszawie uchyliła decyzję Prokuratury Rejonowej Warszawa Ochota o odmowie wszczęcia dochodzenia i stwierdziła: „Prokurator nie podjął czynności pozwalających na ustalenie sprawców tego czynu.
Pokrzywdzony bez pomocy prokuratora nie ma możliwości ustalenia danych personalnych internautów, którzy zamieścili obraźliwe komentarze a tym samym nie ma możliwości skorzystania z prawa wniesienia prywatnego aktu oskarżenia”.

Pomimo powyższych wyraźnych zaleceń Prokuratura Rejonowa Warszawa Ochota (zajmowała się sprawą na roboczo) nic praktycznie nie zrobiła i umorzyła dochodzenie 18.07.2014 r.

Komitet podniósł to w zażaleniu, które wysłał  do Sądu Rejonowego dla m. st. Warszawy w Warszawie

Artykuł 255, § 2. Kodeksu Karnego mówi:
Kto publicznie nawołuje do popełnienia zbrodni, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.

Art. 216 § 2. Kodeksu Karnego mówi:
Kto znieważa inną osobę za pomocą środków masowego komunikowania, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.

Art.256. § 1 Kodeksu Karnego mówi:
Kto publicznie propaguje faszystowski lub inny totalitarny ustrój państwa lub nawołuje do nienawiści na tle różnic narodowościowych, etnicznych, rasowych, wyznaniowych albo ze względu na bezwyznaniowość, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.     

Zapraszamy na profil Stefczyk.info na Facebooku!


Za komunikatem Ryszarda Nowaka, przewodniczącego OKOpSiP/JUB

[fot. wPolityce.pl]

Warto poczytać

 1. zniczpamieci2 23.10.2016

  W Wielkopolsce zapłonęły "znicze pamięci"

  Znicze w miejscach masowych egzekucji Polaków w czasie II wojny światowej zapłonęły w niedzielę w całej Wielkopolsce w ramach ósmej edycji akcji społecznej "Zapal znicz pamięci".

 2. pope 23.10.2016

  Ks. Jerzy i związek zbrojny w MSW

  Prokuratura IPN bada sprawę zabójstwa kapelana "Solidarności".

 3. mid-16a20026 23.10.2016

  Wassermann zapowiada przesłuchanie Tuska

  "Będziemy pytać premiera Donalda Tuska, od kiedy miał wiedzę, że istnieje coś takiego jak Amber Gold i kto tę firmę prowadzi".

 4. mid-16a22283 23.10.2016

  Antoni Macierewicz - "Patriota Roku 2016"

  Szef Ministerstwa Obrony Narodowej otrzymał nagrodę im. Kazimierza Odnowiciela.

 5. mid-16a20066 22.10.2016

  Szef MON: PiS źródłem geopolitycznej zmiany

  "Sukces w ogóle byłby niemożliwy, gdyby nie myśl polityczna, gdyby nie plany przygotowane i sukces ostateczny koalicji, którą kieruje Jarosław Kaczyński".

 6. palace-of-culture-651926960720-1 22.10.2016

  Spór o Chmielną 11 w Warszawie

  Ratusz do dziś nie zrobił nic, by unieważnić decyzję Święcickiego, o której urzędnicy pisali „wydana z rażącym naruszeniem prawa”.

 7. mistraleeeee 22.10.2016

  MON oczekuje odpowiedzi ws. Mistrali

  W interesie bezpieczeństwa Polski jest to, aby Rosja nie posiadała najnowocześniejszych okrętów desantowo - śmigłowcowych klasy Mistral.

 8. CvXg0t8XgAAWZ1k 22.10.2016

  Pogrzeb Józefa Bandzo ps. „Jastrząb”

  W kościele pw. św. Karola Boromeusza zakończyły się uroczystości pogrzebowe Józefa Bandzo. „Jastrząb” był jednym z ostatnich żołnierzy mjr. Zygmunta Szendzielarza „Łupaszki”.

CS136MINIfoto

Czas Stefczyka 136/2016

PDF (7,14 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook