Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Grozi nam utrata niepodległości

01.12.2011

– Minister Sikorski wbrew konstytucji, na terenie obcego państwa, bez konsultacji z parlamentem i innymi organami państwowymi poszedł niesłychanie daleko w deklaracjach. W przypadku federacji ciężko jest mówić o niepodległości, czy też suwerenności państw ją tworzących. Grozi nam utrata niepodległości – bo tak będzie, jeśli Polska znajdzie się w położeniu jednego ze „stanów” – takiego – jakie tworzą USA – mówił w programie „Na pierwszym planie”, prezes Prawa i Sprawiedliwości – Jarosław Kaczyński.

– [...] Trzeba tu uwzględnić cały kontekst tego wystąpienia. W przypadku federacji ciężko jest mówić o niepodległości, czy też suwerenności państw ją tworzących. Z tego wynika złamanie konstytucji – działanie przeciw niepodległości i suwerenności Polski – za to odpowiada się przed Trybunałem Stanu – mówił na antenie TVP 1 lider PiS.

Zdaniem Kaczyńskiego Polska wiele straci na takich rozwiązaniach. – My będziemy tylko ofiarą. Będziemy eksploatowani. Nie będziemy mieć narzędzi obrony własnych interesów. Dziś w europie zwycięża hegemonizm, my do tych silnych niestety nie należymy – uznał były premier.

Kaczyński wyjątkowo krytycznie podchodzi do koncepcji, o której w wystąpieniu w Berlinie mówił szef resortu dyplomacji Radek Sikorski. Prezes PiS nie jest zwolennikiem federacyjnej Europy. Uważa, że taka propozycja umocni tylko Niemcy, jako hegemona Europy.

Nie jest w polskim interesie instytucjonalizować i umacniać tworzący się hegemonizm. Ogłaszanie tego rodzaju propozycji to nie jest rola polskiego ministra spraw zagranicznych – powiedział. – Niestety minister spraw zagranicznych powiedział to w polskim imieniu. Oznaczało to gotowość do dalszego zwasalizowania nas wobec Niemiec. Dominacja Niemiec w Europie jest uderzająca, a w polskim interesie jest, by się temu przeciwstawiać – dodał.

Prezes PiS zapowiedział również protesty przeciwko polityce polskiego MSZ. – Będziemy protestować przeciw temu co powiedział minister Sikorski. Wielu Polaków nie chce by polska niepodległość była tylko 20-letnim incydentem. 13 grudnia odbędzie się marsz przeciw polityce prezentowanej przez szefa MSZ. Grozi nam utrata niepodległości – bo tak będzie, jeśli Polska znajdzie się w położeniu jednego ze „stanów” Europy – takiego – jakie tworzą USA – przestrzegał Kaczyński.

TVP

[fot.pis.org.pl]

Warto poczytać

 1. img0609 24.10.2016

  Szef MSWiA: Uczestnicy marszu 11 listopada będą bezpieczni

  Minister powiedział w radiowej Trójce, że w dniu Święta Niepodległości nie dojdzie do ekscesów, które miały miejsce w Warszawie w poprzednich latach.

 2. 3828cd1038da409d9f8ef31wwwww284de501d 24.10.2016

  Opinia psychiatrów ws. Kajetana P. gotowa

  Rzecznik prokuratury Michał Dziekański nie ujawnił szczegółów. Przyznał, że stanowisko biegłych "jest jednoznaczne".

 3. soldier-504966960720 24.10.2016

  Rząd zajmie się ustawą o OT

  Nowelizacja ustawy o powszechnym obowiązku obrony, zakładająca powołanie Wojsk Obrony Terytorialnej, to jeden z punktów planowanego na wtorek posiedzenia rządu.

 4. bla-szt 24.10.2016

  Błaszczak: Ekshumacje są nieodzowne

  -Ekshumacje to decyzja prokuratora, który chce wyjaśnić przyczyny katastrofy smoleńskiej.- powiedział szef MSWiA Mariusz Błaszczak.

 5. zniczpamieci2 23.10.2016

  W Wielkopolsce zapłonęły "znicze pamięci"

  Znicze w miejscach masowych egzekucji Polaków w czasie II wojny światowej zapłonęły w niedzielę w całej Wielkopolsce w ramach ósmej edycji akcji społecznej "Zapal znicz pamięci".

 6. pope 23.10.2016

  Ks. Jerzy i związek zbrojny w MSW

  Prokuratura IPN bada sprawę zabójstwa kapelana "Solidarności".

 7. mid-16a20026 23.10.2016

  Wassermann zapowiada przesłuchanie Tuska

  "Będziemy pytać premiera Donalda Tuska, od kiedy miał wiedzę, że istnieje coś takiego jak Amber Gold i kto tę firmę prowadzi".

 8. mid-16a22283 23.10.2016

  Antoni Macierewicz - "Patriota Roku 2016"

  Szef Ministerstwa Obrony Narodowej otrzymał nagrodę im. Kazimierza Odnowiciela.

CS136MINIfoto

Czas Stefczyka 136/2016

PDF (7,14 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook