Jedynie prawda jest ciekawa


Grabiec: Kaczyński to wytrawny polityk

17.01.2017

Rzecznik PO Jan Grabiec powiedział w „Kwadransie politycznym”, że prezes Prawa i Sprawiedliwości jest "wytrawnym politykiem”.

-Jarosław Kaczyński jest wytrawnym politykiem. Pod względem taktyki potrafi zawsze z dużego zamieszania wyjść obronną ręką. Każdy, kto próbuje się z nim porozumiewać zakulisowo, oficjalnie kończy jako przystawka. Doświadczenie Samoobrony czy LPR pokazuje, że nie warto tego robić- stwierdził Grabiec.  Polityk Platformy dodał, że "każdy, kto podzieli opozycję i będzie próbował dogadywać się z Jarosławem Kaczyńskim, jest na straconej pozycji". -My to wiemy od początku. Nowoczesna tę wiedzę zdobywa po doświadczeniach ostatniego miesiąca- zauważył polityk. 

Grabiec nie wyklucza powrotu Donalda Tuska do czynnej polityki w kraju.Jego zdaniem będzie on ważną osobą w polskiej polityce. Rzecznik Platformy mówił, że brakuje mu wsparcia polskiego rządu w walce Donalda Tuska o drugą kadencję przewodniczącego Rady Europejskiej. - Myślę, że przejawem patriotyzmu powinno być to, że minister Waszczykowski czy pani premier są w stanie wznieść się ponad podziały polityczne i zadbać o interes Polski, nie tylko własnej formacji, i poprzeć kandydaturę Donalda Tuska-  przekonywał poseł.

Grabiec przypomniał, że kilka miesięcy temu Grzegorz Schetyna proponował, by myśleć o Donaldzie Tusku jak o przyszłym prezydencie Polski. - Który stanie do pojedynku o prezydenturę po powrocie z Brukseli po drugiej udanej kadencji przewodniczącego RE. Mam nadzieję, że tak właśnie ułoży się scenariusz polityczny, bo mam zaufanie do Grzegorza Schetyny i wiem, że potrafi pisać scenariusze- stwierdził Grabiec. 

fot.[Fratria]

pc/TVP1 ("Kwadrans polityczny”)

Warto poczytać

 1. Westerplatte 25.04.2018

  Wojna o Westerplatte. Kto odpowiada za bałagan w miejscu uświęconym krwią Polaków?

  Zaczęło się niespełna tydzień temu od wpisu Pawła Adamowicza na Facebooku: – Urząd Miejski w Gdańsku odwiedził protegowany ministra w asyście kamer TVP - napisał prezydent Gdańska

 2. Tarczynskiwpolsce 25.04.2018

  Tarczyński nie wytrzymał: kiedy twój pan Michnik przeprosi za brata?

  Rosyjska propaganda odkryła potencjał pana Tarczyńskiego - napisał na Twitterze redaktor Gazety Wyborczej Bartosz Wieliński. Poseł udzielił szybkiej repliki

 3. lichocka25042018 25.04.2018

  Lichocka dla wPolsce.pl: Projekt „Zatrzymaj aborcję” ma rozbić prawicę

  Ten projekt jest zły, jest źle napisany również dlatego, że jedne dzieci - te chore - ma chronić, a inne dzieci - zupełnie zdrowe - pozwala zabijać - powiedziała w środę o projekcie "Zatrzymaj aborcję" posłanka PiS Joanna Lichocka.

 4. 1270migalskis12 25.04.2018

  Gdzie ten człowiek ma serce? Popis bezduszności w wykonaniu Marka Migalskiego.

  Gdy cały świat emocjonuje się dramatyczną walką o życie małego Alfi’ego Evansa, są ludzie, na których bezduszność maszyny urzędniczej nie robi wrażenia. Godną politologa wrażliwością społeczną zabłysnął były europoseł Marek Migalski.

 5. 1270andrzejdudaalfie 25.04.2018

  Prezydent Duda: Musimy ocalić Alfiego Evansa!

  Prezydent Andrzej Duda zabrał głos w sprawie małego Alfie'go Evansa

 6. 1270andrzejdudaetiop 25.04.2018

  Johann: konstytucja RP wymaga korekty lub całkowitej zmiany

  Konstytucja RP wymaga korekty lub całkowitej zmiany - ocenił w środę przedstawiciel prezydenta w KRS Wiesław Johann. Jego zdaniem należy jasno określić relacje pomiędzy władzą wykonawczą, sądowniczą a ustawodawczą.

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook