Jedynie prawda jest ciekawa

Gowin rzucił Platformę

09.09.2013

"Donald Tusk zadeklarował wolę współpracy, ale to były puste słowa" - powiedział były poseł PO Jarosław Gowin opuszczając Platformę Obywatelską.

Jarosław Gowin poza Platformą Obywatelską, poseł zrezygnował z członkowska w partii Donalda Tuska. Będzie posłem niezrzeszonym.

"Swój głos w wyborach na przewodniczącego Platformy oddało na mnie ponad 4 tysiące osób. Komentując ten zaskakująco dobry wynik, Donald Tusk zadeklarował wolę współpracy, ale to były puste słowa. Od wielu dni, pan premier i jego współpracownicy zapowiadają, że usuną mnie z partii. Równocześnie zapowiadają kontynuację obecnej polityki, która musi doprowadzić do fatalnych skutków gospodarczych" - mówił Jarosław Gowin na konferencji prasowej w Sejmie.

"Nie zgadzam się z taką polityka, to nie jes program PO. Nie przypadkowo propozycjom rządowym przyklasnęli Jarosław Kaczyński i Leszek Miller. Oni tez chcą podwyższać podatki i sięgać do kieszeni Polaków"
- mówił Gowin.

W liście rozesłanym mailem napisał:

"Przez ostatnie miesiące walczyłem o powrót Platformy do naszych korzeni. Dziś doszedłem do granicy, gdy lojalność wobec własnej partii staje w konflikcie z lojalnością wobec obywateli. Dlatego podjąłem decyzję o wystąpieniu z Platformy Obywatelskiej.

Musimy sprzeciwić się polityce Tuska, Kaczyńskiego i Millera. Musimy sprzeciwić się polityce zadłużania Polaków, podnoszenia podatków, utrudniania życia przedsiębiorcom, polityce traktowania obywateli jak dzieci, które wolą słuchać miłych kłamstw i pustych obietnic, niż trudnych prawd.

Wierzę w Polaków. W czasie podróży w ostatnich miesiącach spotkałem tysiące fantastycznych osób ciężko pracujących na sukces swój i swoich dzieci. Byłem zaskoczony jak wielu z Was wzywa mnie do zdecydowanych działań i jak wielu z Was deklaruje gotowość włączenia się w te działania. Wierzę, że Wasza energia wniesie nową jakość do polskiej polityki.

W najbliższym miesiącu ogłoszę swoje plany. Powiem jak i z kim chcę zmieniać Polskę. Wrócę także do podróży po całym kraju – po to, by spotykać się z Wami i rozmawiać co wspólnie możemy zrobić dla Polski. Do zobaczenia!".

kop
[Fot. PAP/G.Momot]

CS148fotMINI

Czas Stefczyka 148/2017

PDF (10,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook