Jedynie prawda jest ciekawa


Gowin ma dystans do siebie. Tak podsumował "swój" występ w "Uchu Prezesa"

19.09.2017

Wolałbym nie być bohaterem tego serialu. Mam inne wady. Nie strach, ale - jeśli już - to moją skłonnością jest jazda po bandzie. Przekonał się o tym Donald Tusk - powiedział w poniedziałek wiceminister Jarosław Gowin komentując swoją postać w "Uchu Prezesa".

- Jak się jest politykiem, to trzeba mieć w sobie pokorę. Z tego serialu nikt z nas polityków nie wychodzi obronną ręką - powiedział wicepremier i minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin w rozmowie z Grzegorzem Jankowskim w programie "Polska w kawałkach" na antenie Superstacji. - Mówiąc szczerze wolałbym nie być bohaterem "Ucha Prezesa" - dodał.

Pytany o to, czy w serialu przypisano mu autentyczne cechy, takie jak: strach i odwoływanie się do wysokich zasad moralnych, odparł, że nie. - Mam inne wady. Nie strach, ale - jeśli już - to moją słonością jest jazda po bandzie. Przekonał się o tym chociażby Donald Tusk, a ja się przekonałem, co znaczy zderzenie z Donaldem Tuskiem - powiedział minister.

- Nie mam też takich zalet, że jestem umoralniony, taki odwołujący się do wielkich wartości. Rzeczywiście spieram się z Jarosławem Kaczyński, jak to zostało pokazane w tym serialu, ale nie powołuję się na Jana Pawła II, tylko raczej na Machiavellego - podkreślił.

Wiceminister odniósł się także do kreacji Andrzeja Seweryna, który wcielił się w jego postać w serialu. - Czuję się zaszczycony, że taki mistrz sztuki aktorskiej, jak Andrzej Seweryn wcielił się w moją rolę - powiedział Gowin.

Wiceminister był pytany także o to, czy serial "Ucho prezesa" ma wpływ na opinię publiczną. - Na pewno ten serial ma wpływ na społeczny klimat i społeczne wyobrażenie Polaków o naszej ekipie i obecnym rządzie. Ale proszę mi wierzyć, ani pan prezydent Duda nie modyfikuje swojego postępowania po obejrzeniu tego serialu, ani ja, po obejrzeniu jednego odcinka, nie zmienię swojej polityki - zapewnił minister.

Jak dodał,"profesjonalny polityk nie może abstrahować od swojego wizerunku, ale przestrzegałbym przed przecenianiem politycznej roli tego serialu, skądinąd bardzo dobrze robionego" - powiedział Gowin.

W czwartek wicepremier wysłał Andrzejowi Sewerynowi butelkę wina wraz z podziękowaniem "za znakomitą rolę w Uchu Prezesa". George Clooney już miał bilet do Warszawy, ale Pan Andrzej Seweryn na szczęście zgodził się na udział w serialu - odpisali Gowinowi twórcy serialu. - I wszystkim wyszło to na dobre:). Ale jeśli mogę mieć do Was prośbę: proszę nie przemęczać pana Seweryna:) - odpowiedział Jarosław Gowin.


PAP/KH

Warto poczytać

 1. pawel-chruszcz-25062018 25.06.2018

  Ustalono nowe fakty w sprawie śmierci Pawła Chruszcza

  W śledztwie w sprawie śmierci Pawła Chruszcza nie znaleziono jak dotąd niczego, co mogłoby świadczyć, że ktoś zabił radnego albo nakłaniał go, żeby targnął się na życie - ustaliła Polska Agencja Prasowa w źródłach zbliżonych do śledztwa

 2. tupolew-25062018 25.06.2018

  Pilne! Rada Europy wzywa Rosję do zwrócenia wraku Tupolewa

  Komisja prawna Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy uchwaliła w poniedziałek rezolucję skierowaną do Rosji, w celu niezwłocznego zwrócenia wraku samolotu TU-154M oraz wszystkich materiałów z samolotem związanych

 3. frasyniuk-25062018 25.06.2018

  Frasyniuk stanie przed sądem!

  Prokuratura Okręgowa w Warszawie skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko Władysławowi Frasyniukowi ws. naruszenia nietykalności cielesnej dwóch umundurowanych policjantów na służbie. Poinformował o tym w poniedziałek PAP rzecznik tej prokuratury prok. Łukasz Łapczyński

 4. polska-vs-kolumbia-fani-25062018 25.06.2018

  Tę scenę pokazują media na całym świecie. Do zapłakanego polskiego kibica podszedł Kolumbijczyk

  Mecz Polski z Kolumbią nie będzie miło wspominany przez polskich sympatyków, którzy byli zrozpaczeni z powodu porażki. Próby pocieszenia Polaków podjęli się fani Kolumbii

 5. kaczynski-vs-sikorski-25062018 25.06.2018

  Klęska Sikorskiego, triumf Kaczyńskiego. Prezes PiS wygrywa w sądzie

  Prezes PiS Jarosław Kaczyński nie musi przepraszać b. szefa MSZ Radosława Sikorskiego za swe wypowiedzi przypisujące mu "zdradę dyplomatyczną" w związku z działaniami po katastrofie smoleńskiej

 6. duda24062018 25.06.2018

  Ważne słowa prezydenta po meczu Polski z Kolumbią!

  Prezydent Andrzej Duda obejrzał w niedzielę mecz Polska-Kolumbia (0:3) w Gdyni w "marynarskiej" Strefie Kibica na ORP Generał Kazimierz Pułaski.

 7. gdynia19062018 25.06.2018

  W Gdyni 25 czerwca o godzinie 11.00 startuje Forum Wizja Rozwoju

  25 i 26 czerwca w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym oraz 26 czerwca w Hali Gdynia Arena odbywa się największe wydarzenie gospodarcze w północnej Polsce.

CS156fotoMINI

Czas Stefczyka 156/2018

PDF (8,87 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook