Jedynie prawda jest ciekawa


Gowin: korupcja w kolejnym resorcie?

24.11.2013

Jarosław Gowin poinformował, że złożył zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa w resorcie sprawiedliwości. W jego ocenie sprawa infoafery może dotykać również tego ministerstwa.

W opinii Jarosława Gowina w poprzedniej kadencji do korupcji mogło dochodzić również w ministerstwie sprawiedliwości. Z tego powodu były minister kilka miesięcy temu skierował doniesienia do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa.

Na konferencji prasowej w Bydgoszczy Jarosław Gowin pytany o aferę korupcyjną z udziałem wysokich państwowych urzędników przyznał, że być może do nadużyć dochodziło także w resorcie, którym jeszcze do niedawna kierował.

"Jako były minister muszę z pełną świadomością powiedzieć, że na razie nic nie mówi się o resorcie sprawiedliwości, a chcę powiedzieć, że po tym jak przeanalizowałem różnego rodzaju przypadki, jakie miały miejsce w poprzedniej kadencji, nie tylko wymieniłem cały pion kierownictwa departamentu informatyzacji, a też złożyłem doniesienia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa" – mówił dziennikarzom Jarosław Gowin w wypowiedzi przytaczanej przez portalkujawski.pl.

"Obym był złym prorokiem i te podejrzenia okazały się bezzasadne, ale mam poważne obawy, że także ministerstwo sprawiedliwości było objęte w poprzedniej kadencji tym rakiem korupcji" - tłumaczył Gowin.

Niestety podejrzenia Jarosława Gowina może być wiele prawdy. Wszak z wypowiedzi szefa CBA wynika, że sprawa afery korupcyjnej może być dopiero przed nami.

TK,Portalkujawski.pl
[Fot. Youtube.pl]

Warto poczytać

 1. tk17072018 17.07.2018

  Jest wyrok TK w sprawie prawa łaski. "Prezydent skorzystał ze swoich uprawnień"

  Wtorkowy wyrok TK w sprawie prawa łaski nie jest zaskoczeniem; prezydent Andrzej Duda skorzystał ze swoich konstytucyjnych uprawnień - oceniła rzeczniczka PiS Beata Mazurek.

 2. parafianowicz17072018 17.07.2018

  Kolejne przesłuchanie w sprawie Amber Gold. Przed komisją były wiceminister finansów Andrzej Parafianowicz

  We wtorek po godz. 10 zebrała się sejmowa komisja śledcza ds. Amber Gold; jedynym punktem posiedzenia jest przesłuchanie b. wiceministra finansów i Generalnego Inspektora Informacji Finansowej Andrzeja Parafianowicza.

 3. 1270sejmsenate 16.07.2018

  Spalone karty do głosowania i akta sądowe we wsi pod Warszawą

  W opuszczonej szopie w podwarszawskiej wsi Gołaszew znaleziono tysiące nadpalonych dokumentów. Były to akta sądowe i karty do głosowania w wyborach do Sejmu i Senatu. Trwa zabezpieczanie i wywożenie dokumentów przez policję

 4. strazgraniczna16072018 16.07.2018

  Straż Graniczna zatrzymała trzech imigrantów z Afryki. Dokąd zmierzali?

  Troje młodych imigrantów z Erytrei, którzy pieszo przekroczyli tzw. zieloną granicę z Ukrainy do Polski, zatrzymali funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej. Cudzoziemcy mieli być w podróży od kilku tygodni. Ich celem były Niemcy.

 5. 1270jezykias 16.07.2018

  Co trzeba mieć w głowie, żeby robić coś takiego. Sadysta z Zielonej Góry podpalił jeże

  Jak podają lokalne media, zielonogórska policja szuka sadysty, który morduje jeże. Tylko w zeszłym tygodniu zwyrodnialec zabił 9 małych jeżyków. Dziś znaleziono kolejne 4 martwe jeże. Ich spopielone zwłoki morderca podrzuca pod urząd miasta

 6. ziobro16072018 16.07.2018

  "Życiorys sędziego Iwulskiego jest symbolem, który pokazuje jeden z motywów reformy sądownictwa"

  Życiorys Józefa Iwulskiego, człowieka, który został wyznaczony przez Małgorzatę Gersdorf do pełnienia obowiązków Pierwszego Prezesa SN, jest symbolem, który pokazuje jeden z motywów, które legły u podstaw naszej reformy wymiaru sprawiedliwości.

Wiadomości ze świata

więcej
CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook