Jedynie prawda jest ciekawa

Gowin: korupcja w kolejnym resorcie?

24.11.2013

Jarosław Gowin poinformował, że złożył zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa w resorcie sprawiedliwości. W jego ocenie sprawa infoafery może dotykać również tego ministerstwa.

W opinii Jarosława Gowina w poprzedniej kadencji do korupcji mogło dochodzić również w ministerstwie sprawiedliwości. Z tego powodu były minister kilka miesięcy temu skierował doniesienia do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa.

Na konferencji prasowej w Bydgoszczy Jarosław Gowin pytany o aferę korupcyjną z udziałem wysokich państwowych urzędników przyznał, że być może do nadużyć dochodziło także w resorcie, którym jeszcze do niedawna kierował.

"Jako były minister muszę z pełną świadomością powiedzieć, że na razie nic nie mówi się o resorcie sprawiedliwości, a chcę powiedzieć, że po tym jak przeanalizowałem różnego rodzaju przypadki, jakie miały miejsce w poprzedniej kadencji, nie tylko wymieniłem cały pion kierownictwa departamentu informatyzacji, a też złożyłem doniesienia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa" – mówił dziennikarzom Jarosław Gowin w wypowiedzi przytaczanej przez portalkujawski.pl.

"Obym był złym prorokiem i te podejrzenia okazały się bezzasadne, ale mam poważne obawy, że także ministerstwo sprawiedliwości było objęte w poprzedniej kadencji tym rakiem korupcji" - tłumaczył Gowin.

Niestety podejrzenia Jarosława Gowina może być wiele prawdy. Wszak z wypowiedzi szefa CBA wynika, że sprawa afery korupcyjnej może być dopiero przed nami.

TK,Portalkujawski.pl
[Fot. Youtube.pl]

Warto poczytać

 1. 05KACZYNSKITVTRWAMSI27072017 27.07.2017

  Kaczyński: Idźmy do przodu, by kolejne ważne sprawy były załatwione

  Lider PiS przyznał: Mam obowiązek powiedzieć, że decyzja pana prezydenta to był błąd, poważny błąd, ale idziemy do przodu.

 2. 02CHMIELNA70UCHYLONASI27072017 27.07.2017

  Komisja ds. reprywatyzacji naprawia gigantyczną aferę w stolicy

  Komisja weryfikacyjna ds. reprywatyzacji uchyliła decyzję prezydent Warszawy ws. Chmielnej 70. To grunt tuż przy Pałacu Kultury warty 160 mln zł. Wyłudzono go, mimo że dawny właściciel uzyskał już odszkodowanie. Komisja podjęła decyzję na swoim niejawnym posiedzeniu.

 3. SzymanskiFlickr 27.07.2017

  Szymański o propozycji spotkania KE-V4: jest wiele spraw, które wymagają rozmowy

  Jest wiele trudnych spraw, które wymagają politycznej wyobraźni i szczerej rozmowy; Polska jest zawsze gotowa do takiego dialogu - powiedział w czwartek PAP wiceszef MSZ ds. europejskich Konrad Szymański odnosząc się do propozycji spotkania w formacie KE-V4.

 4. Policja 27.07.2017

  Nowoczesna: mamy dziś do czynienia z państwem policyjnym

  "Państwo policyjne" - tak poseł Nowoczesnej Adam Szłapka skomentował doniesienia "GW", według których policja śledziła lidera partii Ryszarda Petru. Zażądał w tej sprawie wyjaśnień od premier Beaty Szydło i zapowiedział złożenie zawiadomienia do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa.

 5. lichocka16062017 27.07.2017

  Lichocka: Timmermans nie ma podstaw, żeby pouczać polski Sejm, jakie ma uchwalać ustawy

  Wiceszef KE Frans Timmermans nie ma żadnych podstaw, żeby pouczać Polaków i polski Sejm, jakie mają uchwalać ustawy - uważa posłanka PiS Joanna Lichocka z Rady Mediów Narodowych. Sądownictwo to kwestia państw członkowskich i politykom KE nic do tego - dodała.

CS145fotMINI

Czas Stefczyka 145/2017

PDF (8,85 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook