Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Gotowa skarga ws. Lasów Państwowych

18.02.2014

Niebawem do Trybunału Konstytucyjnego ma trafić wniosek PiS, w którym politycy domagają się stwierdzenia niezgodności z polską Konstytucją znowelizowanej ustawy o Lasach Państwowych.

Jak dowiedział się „Nasz Dziennikwniosek jest sporego kalibru i praktycznie jest gotowy. Jak ujawnił gazecie poseł PiS, prof. Jan Szyszko: „nie jest tajemnicą, że PiS wskazuje m.in. na nieprzeprowadzenie konsultacji społecznych, obciążenie Lasów Państwowych quasi-podatkiem obrotowym czy odbieranie środków finansowych w trakcie roku, którego zmiana dotyczy” - czytamy w „Naszym Dzienniku”.

Przyjęta w ekspresowym tempie nowela do ustawy o lasach, zakłada, że Lasy Państwowe przez najbliższe dwa lata odprowadzą do budżetu państwa łączną kwotę 1,6 mld zł. Pieniądze mają zostać przeznaczone na budowę drug lokalnych.

Politycy PiS od samego początku mówili wprost: „To skok na kasę Lasów Państwowych”.

Jak czytamy w dzienniku „Równocześnie trwa akcja zbierania podpisów pod wnioskiem o przeprowadzenie referendum w sprawie przyszłości Lasów Państwowych i polskiej ziemi”.

Proponowane przez PiS pytania mają dotyczyć przyszłości funkcjonowania lasów oraz zobowiązania rządu do przeprowadzenia renegocjacji traktatu akcesyjnego w zakresie wolnego obrotu ziemią dla obcokrajowców w Polsce.

Nasz Dziennik, lz

[fot: sxc.hu]

CS141fotMINI

Czas Stefczyka 141/2017

PDF (4,89 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook