Jedynie prawda jest ciekawa


Gorzkie słowa zawieszonego ordynatora

27.07.2015

Zirytował mnie ten człowiek, który chwiali się naszymi osiągnięciami lekceważąc naszą sytuację - mówi dr n. med. Janusz Malinowski z Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego we Wrocławiu, który został zawieszony po publicznej wymianie zdań z ministrem zdrowia.

- Panowie oficjele chwalą się naszymi osiągnięciami, naszą krwawicą w ciężkich warunkach, a nie robią nic, żeby nam pomóc. A wręcz przeciwnie zgadzają się na zamknięcie jednego z ważnych szpitali w środku sezonu porodowego - mówi dr n. med. Janusz Malinowski.

W rozmowie z TVN24 ordynator podkreślił, że kobiety na jego oddziale muszą rodzić w „skandalicznych warunkach”, a rządzący nie potrafią rozwiązać podstawowych problemów służby zdrowia.

- Nie potrafią załatwić problemów płacowych, nie potrafią ustalić właściwej hierarchii płac, w szpitalach mniej obciążonych pensje są wyższe niż w naszym szpitalu. W związku z tym zarówno ja jaki i szpital mamy problem z utrzymaniem załogi. Generalnie chodzi mi o dobro pacjentek, o to żeby traktować je poważnie, żeby ich nie dyskryminować. To prawda, że one stanowią połowę elektoratu i powinny być zadowolone. Poza tym chodzi nam o demografię, mówi się o tym, że demografia leży, a nie stwarza się warunków do tego, żeby kobieta nie obawiała się porodu, żeby czuła się bezpiecznie, żeby miała przyzwoite warunki. I to mnie boli - tłumaczy ordynator wrocławskiego szpitala i dodaje:  

„Na spotkanie z ministrem poszedłem z ciekawości i w zasadzie nie miałem zamiaru występować. (…) Zirytował mnie ten człowiek, który chwiali się naszymi osiągnięciami lekceważąc naszą sytuację.”

Wskazał on także, że w szpitalu, który cieszy się największa popularnością, w jednym pokoju bez łazienki leżą trzy kobiety po porodzie.

- Nikt o tym nie mówi - wytykał dr n. med. Janusz Malinowski z Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego we Wrocławiu.

mmil/TVN24

[Fot. TVN24]

Warto poczytać

 1. pispzpr21072018 22.07.2018

  Zdewastowano biura parlamentarzystów PiS. Wandale pomazali je farbą

  Przed wejściem do biura pojawił się napis: "Czas na sąd ostateczny", a na drzwiach i oknach napisano: "PZPR".

 2. policja21072018 21.07.2018

  Tak amerykańska policja radzi sobie z demonstrantami

  Warto zestawić obrazki z Polski z tymi, na których widać zachowanie amerykańskich funkcjonariuszy.

 3. monika-miller 21.07.2018

  Seksowna wnuczka Leszka Millera wyjawiła swój sekret. Ostra reakcja dziadka!

  Monika Miller to prawdziwa gwiazda mediów społecznościowych. Znana jest jest nie tylko z powodu swojej urody i dużej liczby tatuaży. Wnuczka Leszka Millera lubi też zaskoczyć media oryginalną i ciekawą wypowiedzią. Nie inaczej było ostatnio, gdy... pochwaliła się swoją biseksualną orientacją.

 4. policja-20072018 21.07.2018

  Dziennikarz TVN wzywał policję do zaatakowania polityków?

  Prowadzący program w TVN24 nawoływał polską policję do wypowiedzenia posłuszeństwa władzy państwowej; czy Discovery akceptuje taki przekaz swojej telewizji? - zapytał w sobotę na Twitterze wicepremier, minister kultury i dziedzictwa narodowego prof. Piotr Gliński

 5. w-tyle-wizji-21072018 21.07.2018

  Wzruszający apel prawnuka polskiego bohatera. Ta wypowiedź przejdzie do historii!

  Piątkowe wydanie „W tyle wizji” zostało całkowicie poświęcone protestom przed gmachem Sejmu oraz Małgorzacie Gersdorf

 6. policjasejm21072018 21.07.2018

  Cztery osoby w areszcie po protestach przed Sejmem. Dziennikarz Gazety Wyborczej namawia do walki z policją

  Do „odbijania” zatrzymanych i walki z policją namawiał protestujących Wojciech Czuchnowski, dziennikarz Gazety Wyborczej.

 7. schmidt-20072018 20.07.2018

  Schmidt usprawiedliwia akcję z bagażnikiem. Absurdalne tłumaczenie

  Posłanka Joanna Schmidt na antenie Polsat News odniosła się do ostatnich wydarzeń przed gmachem polskiego Sejmu. Parlamentarzystka zdecydowała się na przewiezienie dwóch osób w bagażniku swojego samochodu

 8. Petruflickr 20.07.2018

  Skandaliczny wpis Petru! Polityk zaatakował Annę Walentynowicz

  Sejm przyjął dziś większością głosów uchwałę w sprawie ustanowienia roku 2019 Rokiem Anny Walentynowicz.

Wiadomości ze świata

więcej
CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook