Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Gorzkie słowa zawieszonego ordynatora

27.07.2015

Zirytował mnie ten człowiek, który chwiali się naszymi osiągnięciami lekceważąc naszą sytuację - mówi dr n. med. Janusz Malinowski z Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego we Wrocławiu, który został zawieszony po publicznej wymianie zdań z ministrem zdrowia.

- Panowie oficjele chwalą się naszymi osiągnięciami, naszą krwawicą w ciężkich warunkach, a nie robią nic, żeby nam pomóc. A wręcz przeciwnie zgadzają się na zamknięcie jednego z ważnych szpitali w środku sezonu porodowego - mówi dr n. med. Janusz Malinowski.

W rozmowie z TVN24 ordynator podkreślił, że kobiety na jego oddziale muszą rodzić w „skandalicznych warunkach”, a rządzący nie potrafią rozwiązać podstawowych problemów służby zdrowia.

- Nie potrafią załatwić problemów płacowych, nie potrafią ustalić właściwej hierarchii płac, w szpitalach mniej obciążonych pensje są wyższe niż w naszym szpitalu. W związku z tym zarówno ja jaki i szpital mamy problem z utrzymaniem załogi. Generalnie chodzi mi o dobro pacjentek, o to żeby traktować je poważnie, żeby ich nie dyskryminować. To prawda, że one stanowią połowę elektoratu i powinny być zadowolone. Poza tym chodzi nam o demografię, mówi się o tym, że demografia leży, a nie stwarza się warunków do tego, żeby kobieta nie obawiała się porodu, żeby czuła się bezpiecznie, żeby miała przyzwoite warunki. I to mnie boli - tłumaczy ordynator wrocławskiego szpitala i dodaje:  

„Na spotkanie z ministrem poszedłem z ciekawości i w zasadzie nie miałem zamiaru występować. (…) Zirytował mnie ten człowiek, który chwiali się naszymi osiągnięciami lekceważąc naszą sytuację.”

Wskazał on także, że w szpitalu, który cieszy się największa popularnością, w jednym pokoju bez łazienki leżą trzy kobiety po porodzie.

- Nikt o tym nie mówi - wytykał dr n. med. Janusz Malinowski z Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego we Wrocławiu.

mmil/TVN24

[Fot. TVN24]

Słowa kluczowe:

lekarze

,

MZ

,

szpital

,

służba zdrowia

Warto poczytać

 1. zniczpamieci2 23.10.2016

  W Wielkopolsce zapłonęły "znicze pamięci"

  Znicze w miejscach masowych egzekucji Polaków w czasie II wojny światowej zapłonęły w niedzielę w całej Wielkopolsce w ramach ósmej edycji akcji społecznej "Zapal znicz pamięci".

 2. pope 23.10.2016

  Ks. Jerzy i związek zbrojny w MSW

  Prokuratura IPN bada sprawę zabójstwa kapelana "Solidarności".

 3. mid-16a20026 23.10.2016

  Wassermann zapowiada przesłuchanie Tuska

  "Będziemy pytać premiera Donalda Tuska, od kiedy miał wiedzę, że istnieje coś takiego jak Amber Gold i kto tę firmę prowadzi".

 4. mid-16a22283 23.10.2016

  Antoni Macierewicz - "Patriota Roku 2016"

  Szef Ministerstwa Obrony Narodowej otrzymał nagrodę im. Kazimierza Odnowiciela.

 5. mid-16a20066 22.10.2016

  Szef MON: PiS źródłem geopolitycznej zmiany

  "Sukces w ogóle byłby niemożliwy, gdyby nie myśl polityczna, gdyby nie plany przygotowane i sukces ostateczny koalicji, którą kieruje Jarosław Kaczyński".

 6. palace-of-culture-651926960720-1 22.10.2016

  Spór o Chmielną 11 w Warszawie

  Ratusz do dziś nie zrobił nic, by unieważnić decyzję Święcickiego, o której urzędnicy pisali „wydana z rażącym naruszeniem prawa”.

 7. mistraleeeee 22.10.2016

  MON oczekuje odpowiedzi ws. Mistrali

  W interesie bezpieczeństwa Polski jest to, aby Rosja nie posiadała najnowocześniejszych okrętów desantowo - śmigłowcowych klasy Mistral.

 8. CvXg0t8XgAAWZ1k 22.10.2016

  Pogrzeb Józefa Bandzo ps. „Jastrząb”

  W kościele pw. św. Karola Boromeusza zakończyły się uroczystości pogrzebowe Józefa Bandzo. „Jastrząb” był jednym z ostatnich żołnierzy mjr. Zygmunta Szendzielarza „Łupaszki”.

CS136MINIfoto

Czas Stefczyka 136/2016

PDF (7,14 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook