Jedynie prawda jest ciekawa


Gliński oburzony sugestiami w sprawie POLIN: mam wysłać na nich policję?

04.04.2018
GlinskiFlickr
Gliński oburzony sugestiami w sprawie POLIN: mam wysłać na nich policję?

Wicepremier odniósł się do słów Krzysztofa Karnkowskiego z "Gazety Polskiej Codziennie", który za "spektakularną porażkę" uznał "brak wpływu na Muzeum POLIN oraz plany powołania podobnych placówek bez zapowiedzi gwarancji zapewnienia wpływu na nie".

- Bardzo proszę Pana Redaktora, aby wskazał mi sposób uzyskania wpływu na Muzeum POLIN. Mam wysłać policję czy może jakaś nowa specjalna ustawa?! - zapytał na Facebooku Piotr Gliński. Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego przypomniał, że strukturę nadzoru muzeum powołał śp. Lech Kaczyński. 

- A co do planów, to też proszę nie fantazjować. Od początku mówiłem, że Muzeum Getta Warszawskiego będzie instytucją państwową. Odpowiedzialny dziennikarz nie powinien też wprowadzać w błąd opinii publicznej mówiąc o "ostatnim pomyśle PFN", gdy jest to pomysł ogłoszony 1,5 roku temu, a obecny hejt w tej sprawie zapoczątkowała "Gazeta Wyborcza" - zauważył Piotr Gliński.

Do odpowiedzi wicepremiera odniósł się już autor artykułu. - Jeśli twórca nie chce być kojarzony z filmem, wycofuje nazwisko z napisów. Ministerstwo, jeśli w ogóle dystansuje się od działań muzeum, robi to zbyt słabo. Ustawy też można zmieniać, a śp. PLK podstawy funkcjonowania muzeum formułował w innych realiach politycznych. Tyle - przekonuje Krzysztof Karnkowski. Glińskiego zaatakował również redaktor Wojciech Mucha, który zauważył że narzekanie na "Gazetę Wyborczą" brzmi dość zabawnie "w ustach Pana ministra, który pół ostatniego twiitupu poświęcił na rozmowę z redaktor Dominiką Wielowieyską (Gazeta Wyborcza - przyp. stefczyk.info)"

kh
Fot: Flickr

Warto poczytać

 1. parafianowicz17072018 17.07.2018

  Kolejne przesłuchanie w sprawie Amber Gold. Przed komisją były wiceminister finansów Andrzej Parafianowicz

  We wtorek po godz. 10 zebrała się sejmowa komisja śledcza ds. Amber Gold; jedynym punktem posiedzenia jest przesłuchanie b. wiceministra finansów i Generalnego Inspektora Informacji Finansowej Andrzeja Parafianowicza.

 2. Gersdorf06032018 17.07.2018

  Małgorzata Gersdorf podjęła decyzję w sprawie swojego powrotu do pracy

  Spór o ustawę o Sądzie Najwyższym oraz o odwołanie dotychczasowej Pierwszej Prezes SN Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska podzielił polską społeczność. Zapewne będzie dzielił dalej, a cała sprawa nie przycichnie. Sędzia Gersdorf zamierza wrócić do pracy w poniedziałek

 3. 1270sejmsenate 16.07.2018

  Spalone karty do głosowania i akta sądowe we wsi pod Warszawą

  W opuszczonej szopie w podwarszawskiej wsi Gołaszew znaleziono tysiące nadpalonych dokumentów. Były to akta sądowe i karty do głosowania w wyborach do Sejmu i Senatu. Trwa zabezpieczanie i wywożenie dokumentów przez policję

 4. strazgraniczna16072018 16.07.2018

  Straż Graniczna zatrzymała trzech imigrantów z Afryki. Dokąd zmierzali?

  Troje młodych imigrantów z Erytrei, którzy pieszo przekroczyli tzw. zieloną granicę z Ukrainy do Polski, zatrzymali funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej. Cudzoziemcy mieli być w podróży od kilku tygodni. Ich celem były Niemcy.

 5. 1270jezykias 16.07.2018

  Co trzeba mieć w głowie, żeby robić coś takiego. Sadysta z Zielonej Góry podpalił jeże

  Jak podają lokalne media, zielonogórska policja szuka sadysty, który morduje jeże. Tylko w zeszłym tygodniu zwyrodnialec zabił 9 małych jeżyków. Dziś znaleziono kolejne 4 martwe jeże. Ich spopielone zwłoki morderca podrzuca pod urząd miasta

 6. ziobro16072018 16.07.2018

  "Życiorys sędziego Iwulskiego jest symbolem, który pokazuje jeden z motywów reformy sądownictwa"

  Życiorys Józefa Iwulskiego, człowieka, który został wyznaczony przez Małgorzatę Gersdorf do pełnienia obowiązków Pierwszego Prezesa SN, jest symbolem, który pokazuje jeden z motywów, które legły u podstaw naszej reformy wymiaru sprawiedliwości.

 7. sondaztuskduda16072018 16.07.2018

  Sondaż: Duda wygrałby z Tuskiem w wyborach prezydenckich

  Z sondażu Pollster wykonanego na zlecenie „Super Expressu” wynika, że gdyby wybory prezydenckie odbyły się w najbliższą niedzielę, to stanowisko utrzymałby Andrzej Duda. Wygrałby on z Donaldem Tuskiem, który zająłby drugie miejsce.

 8. pogotowie12062018 16.07.2018

  Samochód wjechał w grupę pieszych. Nie żyje 13-letnia dziewczynka

  13-letnia dziewczynka zginęła, a jej rówieśniczka została ranna w wyniku wypadku, do którego doszło w nocy z niedzieli na poniedziałek w miejscowości Koryczany w powiecie zawierciańskim (Śląskie). Kierowane przez 19-latka auto wjechało tam w grupę idących poboczem pieszych.

Wiadomości ze świata

więcej
CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook