Jedynie prawda jest ciekawa


Gliński oburzony sugestiami w sprawie POLIN: mam wysłać na nich policję?

04.04.2018
GlinskiFlickr
Gliński oburzony sugestiami w sprawie POLIN: mam wysłać na nich policję?

Wicepremier odniósł się do słów Krzysztofa Karnkowskiego z "Gazety Polskiej Codziennie", który za "spektakularną porażkę" uznał "brak wpływu na Muzeum POLIN oraz plany powołania podobnych placówek bez zapowiedzi gwarancji zapewnienia wpływu na nie".

- Bardzo proszę Pana Redaktora, aby wskazał mi sposób uzyskania wpływu na Muzeum POLIN. Mam wysłać policję czy może jakaś nowa specjalna ustawa?! - zapytał na Facebooku Piotr Gliński. Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego przypomniał, że strukturę nadzoru muzeum powołał śp. Lech Kaczyński. 

- A co do planów, to też proszę nie fantazjować. Od początku mówiłem, że Muzeum Getta Warszawskiego będzie instytucją państwową. Odpowiedzialny dziennikarz nie powinien też wprowadzać w błąd opinii publicznej mówiąc o "ostatnim pomyśle PFN", gdy jest to pomysł ogłoszony 1,5 roku temu, a obecny hejt w tej sprawie zapoczątkowała "Gazeta Wyborcza" - zauważył Piotr Gliński.

Do odpowiedzi wicepremiera odniósł się już autor artykułu. - Jeśli twórca nie chce być kojarzony z filmem, wycofuje nazwisko z napisów. Ministerstwo, jeśli w ogóle dystansuje się od działań muzeum, robi to zbyt słabo. Ustawy też można zmieniać, a śp. PLK podstawy funkcjonowania muzeum formułował w innych realiach politycznych. Tyle - przekonuje Krzysztof Karnkowski. Glińskiego zaatakował również redaktor Wojciech Mucha, który zauważył że narzekanie na "Gazetę Wyborczą" brzmi dość zabawnie "w ustach Pana ministra, który pół ostatniego twiitupu poświęcił na rozmowę z redaktor Dominiką Wielowieyską (Gazeta Wyborcza - przyp. stefczyk.info)"

kh
Fot: Flickr

Warto poczytać

 1. Westerplatte 25.04.2018

  Wojna o Westerplatte. Kto odpowiada za bałagan w miejscu uświęconym krwią Polaków?

  Zaczęło się niespełna tydzień temu od wpisu Pawła Adamowicza na Facebooku: – Urząd Miejski w Gdańsku odwiedził protegowany ministra w asyście kamer TVP - napisał prezydent Gdańska

 2. MagdalenaZukFB 25.04.2018

  Jej śmierć wstrząsnęła Polską. Jest raport śledczych z Egiptu

  Prokuratura prowadząca śledztwo ws. śmierci w Egipcie 27-letniej Magdaleny Żuk otrzymała od tamtejszych organów ścigania odpowiedź w ramach pomocy prawnej - poinformowała PAP w środę Prokuratura Krajowa. W związku z tym polskie śledztwo będzie przedłużone

 3. Kijowskiwiki 25.04.2018

  On wrócił! Kijowski protestuje pod Sejmem

  - Gdyby przeciwko obecnej władzy protestowało Stowarzyszenie Łysych (o ile takie istnieje), Kijowski ogoliłby się na glacę i na pewno dołączyłby do protestu. Tak bardzo kocha demokrację i praworządność. I cudzą kasę - skomentował obecność byłego lidera KOD pod Sejmem jeden z internautów

 4. Tarczynskiwpolsce 25.04.2018

  Tarczyński nie wytrzymał: kiedy twój pan Michnik przeprosi za brata?

  Rosyjska propaganda odkryła potencjał pana Tarczyńskiego - napisał na Twitterze redaktor Gazety Wyborczej Bartosz Wieliński. Poseł udzielił szybkiej repliki

 5. lichocka25042018 25.04.2018

  Lichocka dla wPolsce.pl: Projekt „Zatrzymaj aborcję” ma rozbić prawicę

  Ten projekt jest zły, jest źle napisany również dlatego, że jedne dzieci - te chore - ma chronić, a inne dzieci - zupełnie zdrowe - pozwala zabijać - powiedziała w środę o projekcie "Zatrzymaj aborcję" posłanka PiS Joanna Lichocka.

 6. 1270migalskis12 25.04.2018

  Gdzie ten człowiek ma serce? Popis bezduszności w wykonaniu Marka Migalskiego.

  Gdy cały świat emocjonuje się dramatyczną walką o życie małego Alfi’ego Evansa, są ludzie, na których bezduszność maszyny urzędniczej nie robi wrażenia. Godną politologa wrażliwością społeczną zabłysnął były europoseł Marek Migalski.

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook