Jedynie prawda jest ciekawa


Girzyński: Hofman najlepszym rzecznikiem

19.10.2013

Czy Adam Bielan wróci do PiS, a Adam Hofman zostanie ukarany za kampanię referendalną? Do spekulacji, które wywołał wynik referendum w Warszawie, w interesującym wywiadzie odnosi się Zbigniew Girzyński.

Według posła Prawa i Sprawiedliwości, choć Hanna Gronkiewicz-Waltz pozostała na  stanowisku prezydenta stolicy, referendum zakończyło się „umiarkowanym sukcesem” PiS.

- PO twierdzi, że referendum zostało zawłaszczone przez PiS. Skoro tak, to jest to najlepszy wynik, jaki nasza partia kiedykolwiek uzyskała w Warszawie. Prawie 350 tys. głosów – nigdy tyle nie zdobyliśmy. Nawet w czasach, kiedy sięgaliśmy po władzę. (…) Wzmocniliśmy naszą pozycję w najtrudniejszym dla nas okręgu. Takie są fakty. Platformie i wszystkim pseudosalonowcom, którzy zacierają ręce z radości, powiem jedno: cieszcie się, póki możecie, bo to wasze ostatnie – pyrrusowe – zwycięstwo  – mówi Girzyński w „Rzeczpospolitej”.

Jak twierdzi Girzyński „ciuteńkę” zabrakło do odwołania Gronkiewicz-Waltz, o czym zaważył totalny bojkot referendum przez Platformę Obywatelską, a także sięgnięcie po metody antydemokratyczne, ocierające się o nadużycie władzy.

- Te metody pokazują, że tonący brzytwy się chwyta. Pani prezydent zaczepiła się paznokciem o kant brzytwy i przetrwała. Złamaniem standardów było też aktywne zniechęcanie do głosowania przez urzędującego prezydenta i premiera. Położyli na szali autorytet najwyższych urzędów po to, by obronić partyjną koleżankę – podkreśla Girzyński w „Rz”.

Poseł nie widzi najmniejszego powodu do karania za kampanię referendalną rzecznika PiS Adama Hofmana.

- Gdyby miało dojść do rozliczeń, to należałoby go pochwalić, bo to, że mobilizacja warszawiaków się udała aż w takim stopniu, w tak skrajnie trudnych warunkach, to jest w dużej mierze jego zasługa. W mojej opinii Hofman jest najlepszym rzecznikiem prasowym w dziejach PiS – stwierdza Girzyński.

Parlamentarzysta sceptycznie odnosi się do ewentualnego powrotu do PiS Adama Bielana, dawnego rzecznika partii.

- Mój Boże, każdy chciałby być w partii, która ma 35 proc. poparcia i stabilne, pierwsze miejsce w sondażach. Ale wielu z nas pamięta, jak Bielan składał rezygnację z członkostwa w PiS podczas ciszy wyborczej przed wyborami samorządowymi w 2010 r. Wbił nam nóż w plecy – zaznacza Girzyński.

Zainteresował Cię artykuł? Śledź nas na Facebooku!  

JKUB/”Rz”

[fot. PAP/Rafał Guz

Warto poczytać

 1. Westerplatte 25.04.2018

  Wojna o Westerplatte. Kto odpowiada za bałagan w miejscu uświęconym krwią Polaków?

  Zaczęło się niespełna tydzień temu od wpisu Pawła Adamowicza na Facebooku: – Urząd Miejski w Gdańsku odwiedził protegowany ministra w asyście kamer TVP - napisał prezydent Gdańska

 2. MagdalenaZukFB 25.04.2018

  Jej śmierć wstrząsnęła Polską. Jest raport śledczych z Egiptu

  Prokuratura prowadząca śledztwo ws. śmierci w Egipcie 27-letniej Magdaleny Żuk otrzymała od tamtejszych organów ścigania odpowiedź w ramach pomocy prawnej - poinformowała PAP w środę Prokuratura Krajowa. W związku z tym polskie śledztwo będzie przedłużone

 3. Kijowskiwiki 25.04.2018

  On wrócił! Kijowski protestuje pod Sejmem

  - Gdyby przeciwko obecnej władzy protestowało Stowarzyszenie Łysych (o ile takie istnieje), Kijowski ogoliłby się na glacę i na pewno dołączyłby do protestu. Tak bardzo kocha demokrację i praworządność. I cudzą kasę - skomentował obecność byłego lidera KOD pod Sejmem jeden z internautów

 4. Tarczynskiwpolsce 25.04.2018

  Tarczyński nie wytrzymał: kiedy twój pan Michnik przeprosi za brata?

  Rosyjska propaganda odkryła potencjał pana Tarczyńskiego - napisał na Twitterze redaktor Gazety Wyborczej Bartosz Wieliński. Poseł udzielił szybkiej repliki

 5. lichocka25042018 25.04.2018

  Lichocka dla wPolsce.pl: Projekt „Zatrzymaj aborcję” ma rozbić prawicę

  Ten projekt jest zły, jest źle napisany również dlatego, że jedne dzieci - te chore - ma chronić, a inne dzieci - zupełnie zdrowe - pozwala zabijać - powiedziała w środę o projekcie "Zatrzymaj aborcję" posłanka PiS Joanna Lichocka.

 6. 1270migalskis12 25.04.2018

  Gdzie ten człowiek ma serce? Popis bezduszności w wykonaniu Marka Migalskiego.

  Gdy cały świat emocjonuje się dramatyczną walką o życie małego Alfi’ego Evansa, są ludzie, na których bezduszność maszyny urzędniczej nie robi wrażenia. Godną politologa wrażliwością społeczną zabłysnął były europoseł Marek Migalski.

 7. 1270andrzejdudaalfie 25.04.2018

  Prezydent Duda: Musimy ocalić Alfiego Evansa!

  Prezydent Andrzej Duda zabrał głos w sprawie małego Alfie'go Evansa

 8. 1270andrzejdudaetiop 25.04.2018

  Johann: konstytucja RP wymaga korekty lub całkowitej zmiany

  Konstytucja RP wymaga korekty lub całkowitej zmiany - ocenił w środę przedstawiciel prezydenta w KRS Wiesław Johann. Jego zdaniem należy jasno określić relacje pomiędzy władzą wykonawczą, sądowniczą a ustawodawczą.

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook