Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Girzyński: Hofman najlepszym rzecznikiem

19.10.2013

Czy Adam Bielan wróci do PiS, a Adam Hofman zostanie ukarany za kampanię referendalną? Do spekulacji, które wywołał wynik referendum w Warszawie, w interesującym wywiadzie odnosi się Zbigniew Girzyński.

Według posła Prawa i Sprawiedliwości, choć Hanna Gronkiewicz-Waltz pozostała na  stanowisku prezydenta stolicy, referendum zakończyło się „umiarkowanym sukcesem” PiS.

- PO twierdzi, że referendum zostało zawłaszczone przez PiS. Skoro tak, to jest to najlepszy wynik, jaki nasza partia kiedykolwiek uzyskała w Warszawie. Prawie 350 tys. głosów – nigdy tyle nie zdobyliśmy. Nawet w czasach, kiedy sięgaliśmy po władzę. (…) Wzmocniliśmy naszą pozycję w najtrudniejszym dla nas okręgu. Takie są fakty. Platformie i wszystkim pseudosalonowcom, którzy zacierają ręce z radości, powiem jedno: cieszcie się, póki możecie, bo to wasze ostatnie – pyrrusowe – zwycięstwo  – mówi Girzyński w „Rzeczpospolitej”.

Jak twierdzi Girzyński „ciuteńkę” zabrakło do odwołania Gronkiewicz-Waltz, o czym zaważył totalny bojkot referendum przez Platformę Obywatelską, a także sięgnięcie po metody antydemokratyczne, ocierające się o nadużycie władzy.

- Te metody pokazują, że tonący brzytwy się chwyta. Pani prezydent zaczepiła się paznokciem o kant brzytwy i przetrwała. Złamaniem standardów było też aktywne zniechęcanie do głosowania przez urzędującego prezydenta i premiera. Położyli na szali autorytet najwyższych urzędów po to, by obronić partyjną koleżankę – podkreśla Girzyński w „Rz”.

Poseł nie widzi najmniejszego powodu do karania za kampanię referendalną rzecznika PiS Adama Hofmana.

- Gdyby miało dojść do rozliczeń, to należałoby go pochwalić, bo to, że mobilizacja warszawiaków się udała aż w takim stopniu, w tak skrajnie trudnych warunkach, to jest w dużej mierze jego zasługa. W mojej opinii Hofman jest najlepszym rzecznikiem prasowym w dziejach PiS – stwierdza Girzyński.

Parlamentarzysta sceptycznie odnosi się do ewentualnego powrotu do PiS Adama Bielana, dawnego rzecznika partii.

- Mój Boże, każdy chciałby być w partii, która ma 35 proc. poparcia i stabilne, pierwsze miejsce w sondażach. Ale wielu z nas pamięta, jak Bielan składał rezygnację z członkostwa w PiS podczas ciszy wyborczej przed wyborami samorządowymi w 2010 r. Wbił nam nóż w plecy – zaznacza Girzyński.

Zainteresował Cię artykuł? Śledź nas na Facebooku!  

JKUB/”Rz”

[fot. PAP/Rafał Guz

Warto poczytać

 1. mid-17323168-Kopia 23.03.2017

  Manifestacja poparcia dla rządu i prof. Szyszko

  „Też jest to manifestacja w obronie suwerennych decyzji Polski” - podkreślił Tomasz Sakiewicz, redaktor naczelny „Gazety Polskiej”.

 2. mid-17323187 23.03.2017

  Debata ws. prof. Szyszko. Premier odpowiada opozycji: Szkodzicie Polsce

  "Mam nieodparte wrażenie, że wniosek o którym dzisiaj rozmawiamy, powstał od momentu, gdy posłowie PO w internecie odkryli zdjęcie wiewiórki, której rzekomo minister Szyszko wyciął drzewo, które było jej domem" - powiedziała w Sejmie premier Beata Szydło.

 3. mid-epa05865310 23.03.2017

  Prokuratura zbada sprawę poszkodowanego Polaka

  Prokuratura w ramach postępowania ustala zczegóły związane ze stanem poszkodowanego w londyńskim zamachu Polaka.

 4. mid-17323101 23.03.2017

  Szymański: UE stoi przed ważnym wyborem

  Przed UE stoi wybór pomiędzy jednością a "nostalgiczną ucieczkę" do małych klubów - powiedział w czwartek wiceszef MSZ ds. europejskich Konrad Szymański, który był jednym z gości czwartkowej debaty poświęconej poszukiwaniom nowego modelu integracji europejskiej.

 5. mid-17323028-1 23.03.2017

  Szydło: Nie będzie UE bez zasad

  „Czy jesteśmy gotowi, by podejmować odważne decyzje o przyszłości Europy?”

 6. mid-17323015 23.03.2017

  Szef MON odpowiada na zarzuty opozycji

  16 tys. osób zapisało się do Wojsk Obrony Terytorialnej - poinformował w czwartek w Sejmie minister obrony narodowej Antonii Macierewicz. Tłumaczył też, że odejścia wojskowych z armii były w pewniej mierze związane z kwestiami lustracyjnymi.

 7. mid-17321024 23.03.2017

  Premier: Nie ma mowy o rekonstrukcji rządu

  Nie ma w tej chwili absolutnie mowy na temat jakiejkolwiek rekonstrukcji rządu - zadeklarowała w czwartek w TVN24 premier Beata Szydło. Premier dodała również, że czeka na zapowiadany przez PO wniosek o konstruktywne wotum nieufności wobec jej rządu.

 8. mid-17323014 23.03.2017

  Zieliński: W Polsce nie ma zagrożenia terrorystycznego

  - Polska policja jest w kontakcie z brytyjską; ostatnio zwiększamy liczbę oficerów łącznikowych w Wielkiej Brytanii - powiedział wiceszef MSWiA Jarosław Zieliński.

CS141fotMINI

Czas Stefczyka 141/2017

PDF (4,89 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook