Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Gen. Skrzypczak: Polska nie modernizuje armii

23.10.2014

Gen. Waldemar Skrzypczak, były wiceszef MON, ocenia krytycznie dotychczasowe wyniki modernizacji polskiego wojska. W jego ocenie polska władza udaje, że chce realizować plan modernizacji zarysowany do 2022 roku.

„Pytanie zasadnicze powinno brzmieć: czy mamy zamiar zrealizować "Plan modernizacji technicznej Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej w latach 2013–2022". Moim zdaniem nie. Pytanie, kiedy w końcu ktoś to otwarcie przyzna” - tłumaczy wojskowy w rozmowie z „Dziennikiem Gazetą Prawną”.

„Po trzech latach od uchwalenia programu tak naprawdę niewiele zrobiono i trzeba dokonać kompleksowego przeglądu. Należy też powiedzieć, na jakim etapie jego realizacji jesteśmy. Ja tego nie wiem” - precyzuje Skrzypczak.

Wskazuje, że „najwyższy czas, żeby ktoś powiedział: na poziomie strategicznym ten program nie działa”.

„Jest, i owszem, mówiąc żargonem wojskowym, postęp taktyczny. Jednak fakt, że na poziomie operacyjnym coś się dzieje, nie świadczy o realizacji całego programu modernizacji” - przekonuje generał.

Słowa Skrzypczaka brzmią niezwykle niepokojąco, biorąc pod uwagę to, co dzieje się za wschodnią granicą Polski. Zdaje się, że propaganda sukcesu rządu Kopacz nie jest dobrą ochroną przez rosyjskim imperializmem...

TK
[Fot. Youtube.pl]

CS145fotMINI

Czas Stefczyka 145/2017

PDF (8,85 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook