Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Gen. „Gryf” Lewiński: Gdzie są Polacy? Panie Boże!

24.11.2014

Legendarny dowódca z czasu Powstania Warszawskiego gen. Janusz Brochwicz Lewiński, ps. Gryf, nie ma powodów do zadowolenia. Bohater walk o wolną Polskę z pewnym rozżaleniem pisze o współczesnej rzeczywistości w Polsce.

„Myślę o tym, czy to jest ten sam mój kraj, w którym się urodziłem? Myślę o moich kolegach poległych i wstyd mi, gdy myślę o tym, jak bardzo pragnęliśmy Wolnej Polski. Każdy był gotów dać głowę za Nią i wielu dało. Dzisiaj widzę Ją sponiewieraną, ośmieszoną, jak jakąś ulicznicę, którą każdy może znieważać! Gdzie są Polacy? Panie Boże!” - pisze Gryf na swoim profilu na Facebooku.

Wcześniej zaapelował do Polaków o mądry wybór w czasie głosowania w wyborach samorządowych. „Pomyślcie dobrze o Polsce, gdy będziecie wybierać w niedzielę. Każde wybory łączą się z odpowiedzialnością za kraj. Martwi mnie, że Polacy często zachowują się tak, jakby ich nic nie obchodziło. Moje pokolenie tego zrozumieć nie może. Jeszcze raz podkreślam: MAMY POLSKĘ, nie zawsze taką, jaką chcielibyśmy mieć. Jeśli jest trudna, ułomna, to nasza wina, naszej bierności i obojętności. Zapewniam Was, że w moim pokoleniu to było nie do pomyślenia” - czytamy na jego profilu.

Dodaje, że „obawia się o Ojczyznę”. „Jest naprawdę w potrzebie i trzeba się tym zająć. Kto ma to zrobić, jeśli nie Polacy? Na litość boską!” - kończy swój tekst gen. Brochwicz Lewiński.

ez
[Fot. M. Czutko]

Słowa kluczowe:

Polska

,

polityka

,

historia Polski

,

historia

Warto poczytać

Facebook