Jedynie prawda jest ciekawa


Gelert kandydatką PO na prezydenta Elbląga

25.05.2013

Posłanka Elżbieta Gelert będzie kandydatką Platformy Obywatelskiej na prezydenta Elbląga w przedterminowych wyborach - zdecydował w sobotę powiatowy zjazd tej partii. PO straciła władzę w mieście przed ponad miesiącem w wyniku lokalnego referendum.

Kandydaturę Elżbiety Gelert na prezydenta Elbląga w wyborach, które odbędą się 23 czerwca, rekomendowały w sobotę powiatowe struktury Platformy. Uzyskała też poparcie regionalnych i krajowych władz partii. Zdaniem szefa regionu warmińsko-mazurskiego PO Jacka Protasa, Gelert dała się poznać, jako sprawny menedżer, bo od wielu jest dyrektorką elbląskiego szpitala wojewódzkiego. Ma też doświadczenie polityczne uzyskane podczas pracy poselskiej. 

- Wydaje nam się, że tylko taka osoba, którą elblążanie znają i do której mają zaufanie, może być zaakceptowana, jako kandydat Platformy Obywatelskiej - ocenił Protas.

Poprzednie władze miasta - prezydent Grzegorz Nowaczyk z PO i Rada Miejska, w której to ugrupowanie miało większość - zostały odwołane w referendum przed upływem kadencji. Inicjatorzy głosowania zarzucali im niekompetencję, arogancję i utratę zaufania. Po ogłoszeniu zamiaru startu w przedterminowych wyborach Gelert przeprosiła elblążan za poprzednich włodarzy miasta, którzy - w jej ocenie - wykazali się "zbyt małą wrażliwością na drugiego człowieka". Jak powiedziała, uważała to za niezbędne, bo reprezentuje tę samą partię.

Jak podkreśliła, startuje w wyborach, żeby pokazać, że błędów jej poprzedników nie należy utożsamiać z całą Platformą. Zastrzegła, że nie wszystkie działania odwołanych władz samorządowych były złe. Zapowiedziała, że część decyzji sprzed referendum - takich, jak budżet obywatelski – chce kontynuować. Swój program wyborczy elbląska PO przedstawi 3 czerwca.

Gelert poinformowała, że na listach kandydatów Platformy do Rady Miasta znalazło się 50 nazwisk. Wśród nich jest 10 spośród 13 dotychczasowych radnych. "Są wśród nich osoby, które bardzo dużo robiły dla Elbląga. Dlatego chcą ponownie poddać się weryfikacji w wyborach. Od elblążan zależy, czy zagłosują na nie, czy na zupełnie nowe osoby" - oceniła.

Posłanka Agnieszka Pomaska, która w sobotę w Elblągu reprezentowała władze krajowe PO, powiedziała , że jest podbudowana tą wizytą. 

- Wszyscy kandydaci są zgodni, że należy przede wszystkim liczyć się ze zdaniem mieszkańców. Cieszy mnie to, bo na tym powinno polegać pełnienie funkcji samorządowca. Stara ekipa odeszła, jest nowe otwarcie. Myślę, że bardzo korzystne dla Elbląga - stwierdziła.

PAP

[FOTO: Elblagwsejmie - Wikipedia]

Warto poczytać

 1. czaputowicz20012018 20.01.2018

  Czaputowicz spotka się Timmermansem. "Chcę pokazać dobrą wolę i nawiązać osobiste kontakty"

  Poprosiłem o spotkanie z Fransem Timmermansem (wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej), by pokazać dobrą wolę i nawiązać osobiste kontakty.

 2. Kogut190120181 19.01.2018

  Fala krytyki po głosowaniu w sprawie senatora Koguta "To więcej niż zbrodnia, to błąd"

  "Jeśli PiS przegra, to właśnie przez pychę. Wstyd", "Izba kolesiów" - tak internauci komentują decyzję Senatu o niewyrażeniu zgody na zatrzymanie i tymczasowe aresztowanie senatora Stanisława Koguta

 3. Petruflickr 19.01.2018

  Spisek? Petru ujawnia kulisy jego odwołania z przewodniczącego Nowoczesnej

  - Wtedy każdy gdzieś leciał, z innych partii też lecieli - tak o słynnym locie podczas puczu grudniowego mówi dziś Ryszard Petru. W rozmowie z tvn24 były lider Nowoczesnej przekonywał, że padł ofiarą spisku wewnątrz partii

 4. Kogut19012018 19.01.2018

  Jest decyzja Senatu w sprawie senatora Koguta. Miał przyjmować łapówki

  Senat nie zgodził się w piątek na zatrzymanie i tymczasowe aresztowanie senatora Stanisława Koguta, o co wnioskowała do izby prokuratura. Za wyrażeniem zgody głosowało 32 senatorów, przeciw było 37, a 19 wstrzymało się od głosu

 5. 1270europesjkademokraci 19.01.2018

  Stefan Niesiołowski w PSL? Będzie ratował kolegów

  Koło Unii Europejskich Demokratów chce wesprzeć PSL w przypadku, gdyby Stronnictwo utraciło wymaganą liczbę posłów do tworzenia klubu parlamentarnego - dowiedziała się PAP od polityków tego koła.

 6. 1270ludziesacase 19.01.2018

  Bielan: decyzja polityczna ws. reparacji - po zakończeniu prac zespołu parlamentarnego

  - Kwestia odszkodowań wojennych nie była jeszcze poruszana w oficjalnych relacjach z Niemcami; decyzja polityczna w tej sprawie będzie podejmowana po zakończeniu prac parlamentarnego zespołu ds. reparacji - powiedział w piątek wicemarszałek Senatu Adam Bielan.

 7. macierewicz25112017 18.01.2018

  Mocna wypowiedź Antoniego Macierewicza w sprawie aneksu WSI. Wszyscy na to czekamy!

  - Aneks do raportu z weryfikacji Wojskowych Służb Informacyjnych powinien zostać ujawniony przez prezydenta Andrzeja Dudę.

 8. duda180102018 18.01.2018

  Historyczne przemówienie. Andrzej Duda wystąpił przed Radą Bezpieczeństwa ONZ

  - Nie tylko agresja, ale próby budowania agresywnych zdolności stanowią naruszenie międzynarodowych norm - powiedział prezydent Andrzej Duda w Nowym Jorku.

CS151fotMINI

Czas Stefczyka 151/2018

PDF (5,47 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook