Jedynie prawda jest ciekawa


Gdańsk odcina się od Polski? Zabrakło flag na przyjazd pary książęcej

18.07.2017

W oficjalnych komunikatach przedstawianych w mediach społecznościowych Gdańsk informował, że na przyjazd pary książęcej miasto przygotowało "3000 tysiące flag gdańskich i 3000 flag brytyjskich". Sprawą błyskawicznie zainteresowali się zaniepokojeni internauci, którzy dopytywali, gdzie podziały się flagi biało czerwone?

- Polskich chorągiewek zabrakło? Poważnie pytam. Flaga naszego Gdańska jest piękna, ale chyba nie witamy wójta Londynu? - zapytał jeden z internautów. Polskie flagi również zdobią miasto w tym dniu - odpowiedzieli urzędnicy miejscy na Twitterze. - Nie widać ich, widocznie się wstydzicie Polski. Najwyższy czas zmienić władze Gdańska - dodał inny internauta. Urzędnicy uspokajali internautów i tłumaczyli, że polskie flagi też mają. Być może po prostu nie zmieściły się im na zdjęciu?

Poprosiliśmy o komentarz do tej sytuacji Annę Kołakowską, gdańską radną Prawa i Sprawiedliwości: - To chyba nic nowego, że Gdańsk odcina od polskich korzeni, powołując się na ciągłość z Wolnym Miastem. Nic dziwnego, że w trakcie uroczystości dominują właśnie flagi Gdańska, a nie polskie. Co dziwne - z niezrozumiałych dla mnie przyczyn - prezydent Adamowicz bardzo często lubi przypominać ten krótki okres, kiedy miasto było pod wpływami niemieckimi. Najlepszym przykładem jest tutaj chociażby rondo graniczne - zauważyła radna PiS.

 

 

Warto poczytać

 1. NATO25052018 25.05.2018

  Redaktorzy TVN i GW na Sesji NATO pytają o... protest niepełnosprawnych! Odpowiedź przewodniczącego chyba zwaliła ich z nóg!

  Przewodniczący Zgromadzenia Parlamentarnego NATO Paolo Alli chyba nie tak wyobrażał sobie wizytę w Polsce, ponieważ zamiast skupić się na kwestiach obronności, polscy dziennikarze próbowali wmanewrować go w zamieszanie związane z protestem niepełnosprawnych w Sejmie

 2. kaczynski02022018 25.05.2018

  Ile pieniędzy ma Jarosław Kaczyński? Zaskakująca kwota

  Grzegorz Schetyna (PO) i Katarzyna Lubnauer (Nowoczesna) to najbogatsi liderzy partyjni; oboje mają po kilkaset tys. zł oszczędności - wynika z opublikowanych na stronie Sejmu oświadczeń majątkowych posłów za 2017 rok. Najskromniej wygląda stan posiadania prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego

 3. LisYT5 25.05.2018

  To już nie jest inna planeta, to inna galaktyka. Ten wpis Lisa świadczy o całkowitym odlocie redaktora

 4. usa25052018 25.05.2018

  Sekretarz stanu USA boi się rosyjskiej ingerencji w wybory

  Sekretarz stanu Mike Pompeo ujawnił na spotkaniu z członkami Izby Reprezentantów, że obawia się ingerencji Rosji i innych wrogich państw w tegoroczne wybory do Kongresu.

 5. horala25052018 25.05.2018

  To, co wydarzyło się w Gdańsku nie powinno mieć miejsca w nowoczesnym mieście. "Powinno rozważyć podjęcie kroków prawnych wobec winnych awarii"

  Politycy PiS zwrócili się do prezydenta Gdyni oraz do włodarzy gmin w rejonie Zatoki Gdańskiej, aby rozpoczęli proces szacowania szkód w związku z awarią przepompowni na Ołowiance.

 6. 1270lupaszko 24.05.2018

  Młodzież Wszechpolska chce organizować patrole na ul. im. Szendzielarza "Łupaszki"

  Młodzież Wszechpolska chce organizować patrole, aby na ulicy im. Zygmunta Szendzielarza "Łupaszki" w Białymstoku nie pojawiły się ponownie napisy dotyczące patrona ulicy.

 7. 1270joachim 24.05.2018

  "Będziemy dokładać starań, żeby wszyscy obywatele mieli takie samo poczucie bezpieczeństwa"

  Będziemy dokładać wszelkich starań, żeby wszyscy obywatele mieli takie samo poczucie bezpieczeństwa, a funkcjonariusze mieli godne warunki, żeby o to bezpieczeństwo dbać - powiedział w czwartek w Gdyni minister spraw wewnętrznych i administracji Joachim Brudziński.

CS155fotMINI

Czas Stefczyka 155/2018

PDF (11,86 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook