Jedynie prawda jest ciekawa


Gargas: Strach elit III RP

02.08.2014

„W tym symbolicznym dla Polski momencie, kiedy oddawana jest chwałą Bohaterom, jaskrawiej widać upadek i tchórzostwo przedstawicieli rządu PO i PSL” - pisze Anita Gargas o obchodach rocznicy Powstania Warszawskiego.

Bronisław Komorowski i Donald Tusk do ostatniej chwili próbowali wykręcić się od uczestnictwa w upamiętniających 70. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego uroczystościach na Powązkach – pisze w „Gazecie Polskiej Codziennik” Anita Gargas.

Publicystka wspomina, że „premier zasłaniał się kontuzją barku, dopóki ktoś nie wytłumaczył mu, że nawet dzieci wiedzą, iż nadwyrężenie barku nie przeszkadza w chodzeniu, więc taką wymówkę żyjący powstańcy przyjmą jako obelgę”.

Gargas przyznaje, że nie jest zdziwiona, że ludzie obecnej władzy nie chcą być obecni na warszawskich Powązkach. „Strach elit III RP przed obchodami wybuchu Powstania nie dziwi. Nie chodzi tylko o strach przed niemożliwą do zatarcia pamięcią o tym, że nawet opór nie rokujący powodzenia, opór prowadzący do ofiar ma głęboki sens, co widać na przykładzie kolejnych pokoleń, które wobec zagrożeń dla Polski chętnie szukają wzorców w szeregach cichych Bohaterów Sierpnia'44. Ale strach platformerskich władz przed uroczystościami w Godzinę W wynika z jeszcze jednego faktu. W tym symbolicznym dla Polski momencie, kiedy oddawana jest chwałą Bohaterom, jaskrawiej widać upadek i tchórzostwo przedstawicieli rządu PO i PSL” - tłumaczy.

„Buczenie i gwizdy, które tego dnia im towarzyszą, są tylko mizerną namiastką kary, jaka ich musi spotkać. I z roku na rok te symboliczne gwizdy są coraz głośniejsze” - kończy swój tekst Anita Gargas.

TK,GPC
[Fot. PAP/Rafał Guz]

Warto poczytać

 1. 1270HANSG 21.01.2018

  Niemiecki przedsiębiorca stanie przed sądem za znieważanie pracowników

  Przed Sądem Rejonowym w Wejherowie (Pomorskie) ma ruszyć w piątek proces niemieckiego przedsiębiorcy Hansa G., oskarżonego o znieważenie pięciu pracowników swojej firmy. Cudzoziemcowi zarzucono też, że wobec jednej z pracownic stosował groźby utraty życia.

 2. 1270giertych22 21.01.2018

  Giertych będzie bronił Gawłowskiego - prawą rękę Schetyny

  Roman Giertych zapowiedział, że podejmie się obrony posła PO Stanisława Gawłowskiego. Jak podał Giertych poseł poprosił go o to poseł w wysłanym liście.

 3. Morawiecki20012018 21.01.2018

  Premier o zachowaniach faszystowskich: to deptanie pamięci naszych przodków

  Propagowanie faszyzmu lub innych totalitaryzmów jest nie tylko niezgodne z polskim prawem, jest przede wszystkim deptaniem pamięci naszych przodków i ich bohaterskiego wysiłku walki o Polskę sprawiedliwą i wolną od nienawiści - napisał na Twitterze premier Mateusz Morawiecki

 4. Gadowskiwiki 21.01.2018

  "Nie wybieraliśmy karierowiczów". Gadowski ostro o ostatnich decyzjach w PiS

  Ostatnie transfery do obozu Zjednoczonej Prawicy i sprawa niewyrażenia przez Senat zgody na tymczasowe aresztowanie senatora Koguta zdenerwowały Witolda Gadowskiego. - Rośnie masa dziadostwa - napisał

 5. terlikowski20012018 20.01.2018

  Katolicki publicysta wyrzucony z uczelni za poglądy? Na uczelnie wyższe wraca cenzura

  "Czy mój doktorat i moje publikacje przestają się liczyć, bo jestem przeciwko zabijaniu dzieci?" - pyta Terlikowski

 6. 1270psl 20.01.2018

  Lider PSL Władysław Kosiniak-Kamysz: boją się nas, jesteśmy groźni

  Nie powiódł się plan politycznych kłusowników - chcieli rozbić klub, ale klub jest i będzie - powiedział w sobotę lider PSL Władysław Kosiniak-Kamysz. To komentarz do odejścia ze Stronnictwa podlaskiego posła Mieczysława Baszki.

 7. czaputowicz20012018 20.01.2018

  Czaputowicz spotka się Timmermansem. "Chcę pokazać dobrą wolę i nawiązać osobiste kontakty"

  Poprosiłem o spotkanie z Fransem Timmermansem (wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej), by pokazać dobrą wolę i nawiązać osobiste kontakty.

Wiadomości ze świata

więcej
CS151fotMINI

Czas Stefczyka 151/2018

PDF (5,47 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook