Jedynie prawda jest ciekawa

Gargas: Strach elit III RP

02.08.2014

„W tym symbolicznym dla Polski momencie, kiedy oddawana jest chwałą Bohaterom, jaskrawiej widać upadek i tchórzostwo przedstawicieli rządu PO i PSL” - pisze Anita Gargas o obchodach rocznicy Powstania Warszawskiego.

Bronisław Komorowski i Donald Tusk do ostatniej chwili próbowali wykręcić się od uczestnictwa w upamiętniających 70. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego uroczystościach na Powązkach – pisze w „Gazecie Polskiej Codziennik” Anita Gargas.

Publicystka wspomina, że „premier zasłaniał się kontuzją barku, dopóki ktoś nie wytłumaczył mu, że nawet dzieci wiedzą, iż nadwyrężenie barku nie przeszkadza w chodzeniu, więc taką wymówkę żyjący powstańcy przyjmą jako obelgę”.

Gargas przyznaje, że nie jest zdziwiona, że ludzie obecnej władzy nie chcą być obecni na warszawskich Powązkach. „Strach elit III RP przed obchodami wybuchu Powstania nie dziwi. Nie chodzi tylko o strach przed niemożliwą do zatarcia pamięcią o tym, że nawet opór nie rokujący powodzenia, opór prowadzący do ofiar ma głęboki sens, co widać na przykładzie kolejnych pokoleń, które wobec zagrożeń dla Polski chętnie szukają wzorców w szeregach cichych Bohaterów Sierpnia'44. Ale strach platformerskich władz przed uroczystościami w Godzinę W wynika z jeszcze jednego faktu. W tym symbolicznym dla Polski momencie, kiedy oddawana jest chwałą Bohaterom, jaskrawiej widać upadek i tchórzostwo przedstawicieli rządu PO i PSL” - tłumaczy.

„Buczenie i gwizdy, które tego dnia im towarzyszą, są tylko mizerną namiastką kary, jaka ich musi spotkać. I z roku na rok te symboliczne gwizdy są coraz głośniejsze” - kończy swój tekst Anita Gargas.

TK,GPC
[Fot. PAP/Rafał Guz]

CS148fotMINI

Czas Stefczyka 148/2017

PDF (10,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook