Jedynie prawda jest ciekawa


Forum Wizja Rozwoju to wspólna wizja rozwoju Polski

28.05.2018
wizja04062018
Forum Wizja Rozwoju to wspólna wizja rozwoju Polski

Szkolnictwo zawodowe, energetyka, budownictwo, gospodarka morska, startupy, strefy ekonomiczne w Polsce, srebrna gospodarka… to tylko część tematów i zagadnień które zostaną poruszone podczas Forum Wizja Rozwoju.

Największe wydarzenie gospodarcze w północnej Polsce odbędzie się 25 i 26 czerwca w Gdyni. Jedną z inicjatorek Forum jest Małgorzata Zwiercan: „Celem tego wydarzenia jest pokazanie siły polskiej gospodarki i potencjału polskich przedsiębiorstw” -  mówi Przewodnicząca Sejmowej Komisji Polityki Senioralnej.

I właśnie tematy związane z seniorami zdominują drugi dzień wydarzenia. „Polityka senioralna jest ważna, bo dotyczy ona każdego z nas. Niestety przez 20 ostatnich lat obszar ten był mocno zaniedbany. Obserwując widoczne starzenie się społeczeństwa, z jednej strony zdajemy sobie sprawę z potrzeby dłuższej aktywności zawodowej osób po 50 roku życia, z drugiej mamy świadomość, że ciągłe rozwijanie srebrnej gospodarki jest niezbędne” – podkreśla Małgorzata Zwiercan i dodaje: „Seniorzy w przyszłości będą największą grupą konsumentów i w tym kontekście ważne jest zidentyfikowanie produktów i usług im dedykowanych. W trakcie organizowanego Forum podniesione  zostaną także kluczowe kwestie z zakresu polityki senioralnej, takie jak: kierunki rozwoju polityki społecznej wobec osób starszych, potrzeby i oczekiwania seniorów w zakresie opieki zdrowotnej czy solidarność międzypokoleniowa”.

Wszystkie panele bloku „Srebrna gospodarka” odbędą się w hali Gdynia Arena. By jak najszerzej spopularyzować poruszane kwestie, organizatorzy Forum  zagwarantowali uczestnikom bezpłatny udział. Już wkrótce rozpocznie się dystrybucja darmowych wejściówek. Szczegółowe informacje dostępne są na stronie www.seniorzywizjarozwoju.pl/.

Miasto z morza i marzeń przyjmie uczestników w dwóch obiektach – Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym oraz Gdynia Arenie. W trakcie dwudniowego wydarzenia zaprezentowane i omówione zostaną najnowsze pomysły rodzimych innowatorów, nowoczesne technologie i badania nad rozwojem sztucznej inteligencji, nie zabraknie dyskusji o bezpieczeństwie energetycznym naszego kraju oraz stojących przed Polską wyzwaniach. Potrzebę organizacji tego typu wydarzenia dostrzegają także przedstawiciele sektora gospodarczego.

wizja04062018

„Ożywienie gospodarcze charakteryzują zarówno rosnąca produkcja, dynamizacja zatrudnienia, wzrost liczby inwestycji, jak i większa konsumpcja, dochody, czy pomnażanie kapitału obecnego na rynku. Istotne znaczenie dla tempa rozwoju mają między innymi potencjał ludzki, postęp techniczny a zarazem innowacje, ale też zrównoważone gospodarowanie posiadanymi zasobami” – mówi Rafał Pawełczak, prezes zarządu i wiceprezes ds. Rozwoju KGHM Polska Miedź S.A. – patrona głównego Forum.

 „Ten długofalowy proces potrzebuje partnerów rozumiejących mechanizm zachodzących przemian. Mianownikiem, który nas łączy jest wspólna wizja rozwoju Polski. Forum stanowi okazję do poruszenia tematów kluczowych dla dalszej ekspansji gospodarki państwowej, jej stabilnej przyszłości i wzmocnienia marki narodowej na światowej scenie. Jestem przekonany, że różnorodność zagadnień omawianych podczas tego wydarzenia zjedna szerokie grono odbiorów. Natomiast wnioski płynące z dyskusji przyczynią się do zgodnej budowy wartości kapitału krajowego” – dodaje Pawelczak.

Forum Wizja Rozwoju przygotowane zostało przy dużym zaangażowaniu i  silnym wsparciu merytorycznym, które zapewni udział w debacie przedstawicieli Akademii Morskiej w Gdyni, Ministerstwa Finansów, Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju, Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii oraz Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Do Gdyni przybędzie Prezes Razy Ministrów Mateusz Morawiecki, który jednocześnie objął Forum Patronatem Honorowym. Obecność zapowiedziały także Elżbieta Rafalska - Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej i Elżbieta Bojanowska - Podsekretarz Stanu w MRPiPS. Swoją wiedzą i doświadczeniami podzielą się także przedstawiciele KGHM Polska Miedź S.A., URSUS S.A., Krakowskiego Parku Technologicznego Sp. z o.o., Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego,  Kostrzyńsko-Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej oraz Mecenasa Energi S.A., wspierającego Forum w ramach strategii  CSR Grupy ENERGA. Szczegółowa agenda oraz rejestracja uczestników dostępne są na stronie www.wizjarozwoju.pl.

Patronat honorowy: Prezes Rady Ministrów

Partnerzy merytoryczni: Ministerstwa Finansów, Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju, Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii, Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

Partnerzy: Akademia Morska w Gdyni , Miasto Gdynia

Patron główny: KGHM Polska Miedź S.A.

Partner strategiczny: Bank Gospodarstwa Krajowego, PKN ORLEN

Partner główny: Totalizator

Mecenas: ENERGA S.A.

Partner +: Fundacja KGHM Polska Miedź  oraz  PKO BP

Partner: Agencja Rozwoju Przemysłu

Główny Patron Medialny: Polskie Radio

Patroni Medialni: Rzeczpospolita, Młoda Gdynia, Sieci, Gazeta Bankowa, wGospodarce, Wpolsce.pl, Do Rzeczy, Niedziela, Radio Gdańsk, Radio Maryja, Telewizja Trwam, TVP3, TVP3 Gdańsk, Gazeta Polska, niezależna.pl, Nowe państwo, Stefczyk.info, PAP, Cire.pl, Siódma 9, Gość Niedzielny


Warto poczytać

 1. gorzelik19062018 19.06.2018

  Szef RAŚ kibicuje Niemcom na mundialu. "Nawet jeśli będą grali z Polską"

  Jerzy Gorzelik, założyciel Śląskiej Partii Regionalnej i równocześnie szef Ruchu Autonomii Śląska szokuje swoją deklaracją. Dzięki specjalnej nakładce na zdjęcie na Facebooku zapowiedział, że na mundialu w Rosji będzie kibicował Niemcom.

 2. kroplowka19062018 19.06.2018

  Nie żyje trzyletni chłopiec. Podczas zabawy zatrzasnął się w pralce

  Nie żyje trzylatek, który w poniedziałek zatrzasnął się w pralce - poinformował prokurator rejonowy w Słupsku Piotr Nierebiński. Śledczy będą prowadzić w tej sprawie postępowanie pod kątem nieumyślnego spowodowania śmierci.

 3. pracownik19062018 19.06.2018

  Psychiatrzy ostrzegają pracodawców: Uważajcie dziś na pracowników

  Uwaga, kibice mogą mieć osłabioną sprawność w pracy. Szczególnie przy okazji dzisiejszego meczu - ostrzega psychiatra, dr n. med. Agata Wysocka-Studzińska.

 4. ardanowski19062018 19.06.2018

  Wiadomo już kto będzie nowym ministrem rolnictwa. To Jan Krzysztof Ardanowski

  Będę ministrem rolnictwa; premier Mateusz Morawiecki złożył mi taką propozycję, a ja ją przyjąłem - potwierdził w rozmowie z "Gazetą Pomorską" wiceszef sejmowej komisji rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski (PiS). Dodał, że uroczystość mianowania go na szefa resortu odbędzie się w środę.

 5. morawiecki19062018 19.06.2018

  Premier Morawiecki spotka się z Angelą Merkel

  Premier Mateusz Morawiecki przybył we wtorek rano do Berlina, gdzie weźmie udział w IX Petersberskim Dialogu Klimatycznym. Planowane jest też spotkanie szefa polskiego rządu z kanclerz Niemiec Angelą Merkel.

 6. timmer18062018 18.06.2018

  Obywatele RP proszą Timmermansa o pomoc. Wiceszef KE: „Głos polskiego społeczeństwa jest ważny”

  "Wiceszef KE Frans Timmermans sprawia wrażenie człowieka zdeterminowanego do obrony własnego stanowiska, w kwestiach dot. podstaw UE i praworządności prezentuje stanowisko niewzruszone"

 7. trzaskowskitwt18062018 18.06.2018

  Trzaskowski nadal się pogrąża. To nie koniec skandalicznych wypowiedzi

  Polityk Platformy Obywatelskiej w porannym programie Radia Zet zasugerował, że warunkiem dotacji z Unii Europejskiej jest to, kto rządzi Polską.

 8. jurgiel18062018 18.06.2018

  Zmiana w ministerstwie. Krzysztof Jurgiel rezygnuje ze stanowiska

  Minister Krzysztof Jurgiel złożył w poniedziałek ze względów osobistych rezygnację ze stanowiska Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi - poinformowało biuro prasowe resortu rolnictwa

CS156fotoMINI

Czas Stefczyka 156/2018

PDF (8,87 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook