Jedynie prawda jest ciekawa


Feministki chcą pozbawić prof. Chazana kolejnej pracy

23.07.2014

Feministki domagają się od zarządu Centrum Medycznym Medicover usunięcia z pracy prof. Bogdana Chazana, który zasiada w Radzie Naukowej centrum. Wielki protest w tej sprawie rozpoczął podróżnik Wojciech Cejrowski. I Ty możesz pomóc profesorowi.

Na stronie codziennikfeministyczny.pl czytamy, że środowisko lewackie oburzyło się na oświadczenie Medicoveru, który broni znanego ginekologa.

„Prof. Bogdan Chazan pozostaje członkiem Rady Naukowej Medicover, w której konsultował zadania związane z opracowywaniem procedur działań medycznych z zakresu ginekologii i położnictwa. Wiedza i doświadczenie kliniczne prof. Bogdana Chazana w tej dziedzinie są niepodważalne i nie powinny być kwestionowane. Zadania prof. Bogdana Chazana w Radzie nie dotyczą i nigdy nie dotyczyły spraw, które mogłyby wywołać jakiekolwiek wątpliwości natury etycznej” — czytamy w oświadczeniu centrum medycznego.

Klientka kliniki grzmi, że jeśli prof. Chazan dalej będzie pełnił funkcję doradczą, to ona i wiele innych feministek, zrezygnują z usług Medicoveru.

„Szanowni Państwo! Oświadczenie zarządu firmy Medicover w sprawie p. Chazana uważam za oburzające. Lekarz, który łamie obowiązujące w Polsce prawo i oszukuje swoje pacjentki nie jest osobą godną zaufania i nie powinien doradzać żadnym podmiotom, ani publicznym, ani prywatnym w zakresie opracowania procedur medycznych. Dla mnie jako klientki państwa firmy fakt, iż zamierzają Państwo kontynuować współpracę z lekarzem, który nie szanuje prawa do decyzji swoich pacjentek jest szokujący. Informuję niniejszym, że dopóki p. Chazan jest członkiem Państwa Rady Naukowej, nie będę korzystać z usług Medicoveru” — napisała w „Codzienniku Feministycznym”.

To nie jedyna osoba, która grozi odejściem z tej prywatnej kliniki. Rezygnację z usług centrum medycznego rozważa także Wojciech Cejrowski. Podróżnik zrobi to jednak, jeśli Medicover ulegnie presji feministek i zwolni profesora Chazana.

„Szanowni, (…) taki oto list wysłałem do firmy Medicover, którą od kilku lat wynajmuję do leczenia mnie i moich pracowników: Szanowni Państwo, Uprzejmie proszę o zawiadomienie mnie czy to tylko dziennikarskie plotki, czy też rzeczywiście rozważają Państwo wyrzucenie profesora Bogdana Chazana ze swojej Rady Naukowej. Jeśli zdecydują się Państwo na usunięcie Profesora, ja wypowiem umowę, którą z Państwem zawarłem, gdyż od firmy medycznej oczekuję, że przy doborze kadry będzie kierować się kompetencjami medycznymi, nie zaś ideologią” - pisze Wojciech Cejrowski

Jeśli nie chcesz, by Medicover uległ feministkom i odwołał Bogdana Chazana, pójdź śladem Wojciecha Cejrowskiego i napisz do nich list z poparciem dla profesora!

Ruch feministyczny nie śpi. Gosc.pl poinformował, że do tej pory do Medicoveru przysłano 18 listów w sprawie odwołania prof. Chazana.

Listy z poparciem można wysyłać na e-mail: dok@medicover.pl

[fot: PAP/Jakub Kamiński]

Warto poczytać

 1. kaczynski23012018 23.01.2018

  Jarosław Kaczyński apeluje: "Niech futra przejdą do historii"

  - Niech futra przejdą do historii, by na świecie było o wiele mniej cierpienia zwierząt niż dziś - przekonywał prezes PiS Jarosław Kaczyński w nagraniu wideo do uczestników konferencji na ten temat, zorganizowanej we wtorek w Parlamencie Europejskim w Brukseli.

 2. duda23012018 23.01.2018

  Prezydent Duda przyleciał do Szwajcarii. Weźmie udział w Forum w Davos

  - Prezydent Andrzej Duda we wtorek po południu przyleciał do Szwajcarii, gdzie weźmie udział w Światowym Forum Ekonomicznym w Davos. Będzie uczestniczył w debatach na temat Europy Środkowej oraz Bliskiego Wschodu; spotka się m.in. z prezesem Google'a i królem Jordanii.

 3. 1270premiermateuszmorawiecki 23.01.2018

  Premier: w Davos chcę pokazać, że polski model gospodarczy działa

  Premier Mateusz Morawiecki powiedział, że w Davos podczas Światowego Forum Ekonomicznego będzie promował politykę solidarnościową

 4. 1270dudaprezydent01 23.01.2018

  Dera: Polska jest bardzo ważnym parterem na arenie światowej

  Polska jako niestały członek Rady Bezpieczeństwa ONZ jest bardzo ważnym parterem na arenie światowej - ocenił we wtorek prezydencki minister Andrzej Dera

 5. nitek22012018 22.01.2018

  Niemiecki pracodawca chciał rozstrzelać Polaków. „Świadkowie potwierdzają”

  Według słów Polki, które przed sądem potwierdzili liczni świadkowie, Hans G. miał nazywać się „hitlerowcem”, który „nienawidzi Polaków”.

 6. Schetynawiki 22.01.2018

  To nie jest dobry dzień dla Grzegorza Schetyny. Ministerstwo odpowiada na jego fake newsa

  Lider Platformy Obywatelskiej próbował punktować na Twitterze polski rząd, ale jego strzał okazał się wyjątkowo niecelny

 7. RuchNarodowy22012018 22.01.2018

  Narodowcy: Ktokolwiek zakłada nazistowski mundur, wypisuje się z polskiej wspólnoty narodowej

  Jako polscy narodowcy, jako spadkobiercy idei, która najbardziej ucierpiała w czasie II wojny światowej całkowicie potępiamy i zawsze potępialiśmy wszelkie odwołania do ruchów totalitarnych, do nazizmu, do komunizmu - oświadczył Lider Ruchu Narodowego Robert Winnicki

 8. miasto22012018 22.01.2018

  Nie zabierajcie nam domu. Kulisy dzikiej prywatyzacji w Gdańsku

  W tygodniku Sieci ujawniamy kulisy transakcji, w której położoną w niezwykle atrakcyjnym miejscu działkę i kamienicę oddano za bezcen.

Wiadomości ze świata

więcej
CS151fotMINI

Czas Stefczyka 151/2018

PDF (5,47 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook