Jedynie prawda jest ciekawa


Feministki chcą pozbawić prof. Chazana kolejnej pracy

23.07.2014

Feministki domagają się od zarządu Centrum Medycznym Medicover usunięcia z pracy prof. Bogdana Chazana, który zasiada w Radzie Naukowej centrum. Wielki protest w tej sprawie rozpoczął podróżnik Wojciech Cejrowski. I Ty możesz pomóc profesorowi.

Na stronie codziennikfeministyczny.pl czytamy, że środowisko lewackie oburzyło się na oświadczenie Medicoveru, który broni znanego ginekologa.

„Prof. Bogdan Chazan pozostaje członkiem Rady Naukowej Medicover, w której konsultował zadania związane z opracowywaniem procedur działań medycznych z zakresu ginekologii i położnictwa. Wiedza i doświadczenie kliniczne prof. Bogdana Chazana w tej dziedzinie są niepodważalne i nie powinny być kwestionowane. Zadania prof. Bogdana Chazana w Radzie nie dotyczą i nigdy nie dotyczyły spraw, które mogłyby wywołać jakiekolwiek wątpliwości natury etycznej” — czytamy w oświadczeniu centrum medycznego.

Klientka kliniki grzmi, że jeśli prof. Chazan dalej będzie pełnił funkcję doradczą, to ona i wiele innych feministek, zrezygnują z usług Medicoveru.

„Szanowni Państwo! Oświadczenie zarządu firmy Medicover w sprawie p. Chazana uważam za oburzające. Lekarz, który łamie obowiązujące w Polsce prawo i oszukuje swoje pacjentki nie jest osobą godną zaufania i nie powinien doradzać żadnym podmiotom, ani publicznym, ani prywatnym w zakresie opracowania procedur medycznych. Dla mnie jako klientki państwa firmy fakt, iż zamierzają Państwo kontynuować współpracę z lekarzem, który nie szanuje prawa do decyzji swoich pacjentek jest szokujący. Informuję niniejszym, że dopóki p. Chazan jest członkiem Państwa Rady Naukowej, nie będę korzystać z usług Medicoveru” — napisała w „Codzienniku Feministycznym”.

To nie jedyna osoba, która grozi odejściem z tej prywatnej kliniki. Rezygnację z usług centrum medycznego rozważa także Wojciech Cejrowski. Podróżnik zrobi to jednak, jeśli Medicover ulegnie presji feministek i zwolni profesora Chazana.

„Szanowni, (…) taki oto list wysłałem do firmy Medicover, którą od kilku lat wynajmuję do leczenia mnie i moich pracowników: Szanowni Państwo, Uprzejmie proszę o zawiadomienie mnie czy to tylko dziennikarskie plotki, czy też rzeczywiście rozważają Państwo wyrzucenie profesora Bogdana Chazana ze swojej Rady Naukowej. Jeśli zdecydują się Państwo na usunięcie Profesora, ja wypowiem umowę, którą z Państwem zawarłem, gdyż od firmy medycznej oczekuję, że przy doborze kadry będzie kierować się kompetencjami medycznymi, nie zaś ideologią” - pisze Wojciech Cejrowski

Jeśli nie chcesz, by Medicover uległ feministkom i odwołał Bogdana Chazana, pójdź śladem Wojciecha Cejrowskiego i napisz do nich list z poparciem dla profesora!

Ruch feministyczny nie śpi. Gosc.pl poinformował, że do tej pory do Medicoveru przysłano 18 listów w sprawie odwołania prof. Chazana.

Listy z poparciem można wysyłać na e-mail: dok@medicover.pl

[fot: PAP/Jakub Kamiński]

Warto poczytać

 1. 1270jakikodeksiaki 19.04.2018

  Patryk Jaki kandydatem na prezydenta Warszawy

  To już ponoć pewne. Kandydatem PiS na prezydenta Warszawy będzie Patryk Jaki

 2. 1270tusektusek 19.04.2018

  Morawiecki: Donald Tusk zaburza europejskie standardy

  Przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk trochę szkodzi Europie, zaburzając standardy europejskie; nie jest ambasadorem Polski, ale Platformy Obywatelskiej

 3. boni18042018 18.04.2018

  Boni znów skarży się na Polskę. Pisze list do europosłów: "Areszt dla Gawłowskiego to cios dla demokracji”

  "Areszt dla Stanisława Gawłowskiego to cios dla demokracji i poszanowania prawa w Polsce"

 4. korea18042018 18.04.2018

  BBC straszy przed polskimi stoczniami. Ukryta kamera pokazuje „niewolników” z Korei Północnej

  Wielka Brytania bezpardonowo walczy z polską konkurencją czy pokazuje realny problem, o którym milczały dotąd polskie media?

 5. gimnaz18042018 18.04.2018

  Egzamin gimnazjalny z polskiego będzie powtórzony. Był przeciek?

  Przed egzaminem gimnazjalnym z języka polskiego na Twitterze pojawiła się informacja o zarysie tematu tekstu własnego.

 6. 1270chyzyruj 18.04.2018

  Tusk stanie przed sądem więc jątrzy: PiS to mściwa partia

  Przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk powiedział w środę dziennikarzom, że w poniedziałek stawi się jako świadek w sądzie.

 7. 1270wypadekzach 17.04.2018

  Zderzenie autobusu z ciężarówką w Zachodniopomorskiem: 2 osoby nie żyją, wielu rannych

  Premier Mateusz Morawiecki jest na bieżąco informowany o sytuacji w związku ze zderzeniem ciężarówki z autobusem na DK6; wojewoda zachodniopomorski udaje się na miejsce zdarzenia - poinformowała we wtorek PAP rzeczniczka rządu Joanna Kopcińska.

 8. 1270gawlowskiareszt 17.04.2018

  Wałęsa i grupa opozycjonistów z czasu PRL: wierzymy w niewinność Gawłowskiego

  Wierzymy w niewinność posła PO Stanisława Gawłowskiego - napisała we wtorek w oświadczeniu grupa b. opozycjonistów z czasu PRL, w tym Lech Wałęsa. Zdaniem autorów pisma, zgoda sejmowej większości PiS-u, na aresztowanie polityka Platformy ma służyć "wywołaniu strachu" i "sianiu terroru".

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook