Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Feministki chcą pozbawić prof. Chazana kolejnej pracy

23.07.2014

Feministki domagają się od zarządu Centrum Medycznym Medicover usunięcia z pracy prof. Bogdana Chazana, który zasiada w Radzie Naukowej centrum. Wielki protest w tej sprawie rozpoczął podróżnik Wojciech Cejrowski. I Ty możesz pomóc profesorowi.

Na stronie codziennikfeministyczny.pl czytamy, że środowisko lewackie oburzyło się na oświadczenie Medicoveru, który broni znanego ginekologa.

„Prof. Bogdan Chazan pozostaje członkiem Rady Naukowej Medicover, w której konsultował zadania związane z opracowywaniem procedur działań medycznych z zakresu ginekologii i położnictwa. Wiedza i doświadczenie kliniczne prof. Bogdana Chazana w tej dziedzinie są niepodważalne i nie powinny być kwestionowane. Zadania prof. Bogdana Chazana w Radzie nie dotyczą i nigdy nie dotyczyły spraw, które mogłyby wywołać jakiekolwiek wątpliwości natury etycznej” — czytamy w oświadczeniu centrum medycznego.

Klientka kliniki grzmi, że jeśli prof. Chazan dalej będzie pełnił funkcję doradczą, to ona i wiele innych feministek, zrezygnują z usług Medicoveru.

„Szanowni Państwo! Oświadczenie zarządu firmy Medicover w sprawie p. Chazana uważam za oburzające. Lekarz, który łamie obowiązujące w Polsce prawo i oszukuje swoje pacjentki nie jest osobą godną zaufania i nie powinien doradzać żadnym podmiotom, ani publicznym, ani prywatnym w zakresie opracowania procedur medycznych. Dla mnie jako klientki państwa firmy fakt, iż zamierzają Państwo kontynuować współpracę z lekarzem, który nie szanuje prawa do decyzji swoich pacjentek jest szokujący. Informuję niniejszym, że dopóki p. Chazan jest członkiem Państwa Rady Naukowej, nie będę korzystać z usług Medicoveru” — napisała w „Codzienniku Feministycznym”.

To nie jedyna osoba, która grozi odejściem z tej prywatnej kliniki. Rezygnację z usług centrum medycznego rozważa także Wojciech Cejrowski. Podróżnik zrobi to jednak, jeśli Medicover ulegnie presji feministek i zwolni profesora Chazana.

„Szanowni, (…) taki oto list wysłałem do firmy Medicover, którą od kilku lat wynajmuję do leczenia mnie i moich pracowników: Szanowni Państwo, Uprzejmie proszę o zawiadomienie mnie czy to tylko dziennikarskie plotki, czy też rzeczywiście rozważają Państwo wyrzucenie profesora Bogdana Chazana ze swojej Rady Naukowej. Jeśli zdecydują się Państwo na usunięcie Profesora, ja wypowiem umowę, którą z Państwem zawarłem, gdyż od firmy medycznej oczekuję, że przy doborze kadry będzie kierować się kompetencjami medycznymi, nie zaś ideologią” - pisze Wojciech Cejrowski

Jeśli nie chcesz, by Medicover uległ feministkom i odwołał Bogdana Chazana, pójdź śladem Wojciecha Cejrowskiego i napisz do nich list z poparciem dla profesora!

Ruch feministyczny nie śpi. Gosc.pl poinformował, że do tej pory do Medicoveru przysłano 18 listów w sprawie odwołania prof. Chazana.

Listy z poparciem można wysyłać na e-mail: dok@medicover.pl

[fot: PAP/Jakub Kamiński]

Słowa kluczowe:

feministka

,

praca

Warto poczytać

 1. mid-17523129 23.05.2017

  Prezydent potępił zamach w Manchesterze

  Jestem przekonany, że wobec terroryzmu cała wspólnota uczciwego i wolnego świata będzie stała razem - powiedział we wtorek prezydent Andrzej Duda. Zwrócił uwagę, że poniedziałkowy zamach w Manchesterze to coś, co nigdy nie powinno się zdarzyć, ale co stało się europejską rzeczywistością.

 2. abw 23.05.2017

  ABW uspokaja po zamachu w Manchesterze

  Agencja nie rekomenduje wprowadzenia stopnia alarmowego w Polsce.

 3. aa2 23.05.2017

  Niebawem decyzja ws. zbioru zastrzeżonego

  Procedura związana z ujawnianiem materiałów jest na ukończeniu.

 4. Sad-Okregowy-gfgdf 23.05.2017

  Pijana sędzia odsunięta od obowiązków

  Prezes Sądu Okręgowego w Katowicach wystąpił też o podjęcie wobec niej czynności dyscyplinarnych.

 5. mid-17523030 23.05.2017

  Sławomir Nowak zeznaje przed komisją ds. Amber Gold

  Jeden z najważniejszych polityków Donalda Tuska będzie pytany o to, dlaczego podległe mu w latach 2011 - 2013 instytucje pozwoliły na wielki przekręt związany z liniami lotniczymi OLT Express - kontrolowanymi przez piramidę finansową Amber Gold.

 6. mid-17523057 23.05.2017

  MON zaprezentowało koncepcję obronną kraju

  Członkostwo w NATO i UE pozostaje kluczowe dla bezpieczeństwa Polski; głównym źródłem niestabilności w regionie jest Rosja - stwierdza Koncepcja Obronna RP. Przewiduje ona zwiększenie zdolności do obrony terytorium RP i do odstraszania oraz zmianę systemu dowodzenia.

 7. listweet 23.05.2017

  Tomasz Lis kpi z ofiar zamachu?

  Tomasz Lis powinien nauczyć się korzystać z Internetu

CS143fotMINI

Czas Stefczyka 143/2017

PDF (5,50 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook