Jedynie prawda jest ciekawa


Fedak "nie" mówi nie Ruchowi Palikota

30.09.2011

Czy Platforma Obywatelska w razie tworzenia nowego rządu, wyniesie Palikota do władzy? Minister z PSL nie widzi przeszkód.

Nie widzę większych problemów we współpracy z ludźmi z Ruchu Palikota – tak na pytanie o możliwą koalicję PO-PSL-RP odpowiedziała Jolanta Fedak. Minister pracy i polityki społecznej przyznała, że po wyborach „można sobie wyobrazić różne koalicje”.

Coraz więcej osób spodziewa się, że jeśli PO będzie rządziła przez kolejne cztery lata, zawrze koalicję z PSLem oraz Ruchem Palikota. Dziś o możliwość takiego porozumienia pytana była Jolanta Fedak, minister pracy i polityki społecznej. Polityk nie wykluczyła stworzenia takiego rządu. W koalicjach każda ze stron musi dokonać zmiany w założeniach programowych tak, aby można było nawiązać porozumienie - tłumaczyła.

Pytana w Polskim Radiu, czy wyobraża sobie współpracę z ludźmi Palikota w swoim ministerstwie, odparła, że tak. Nie mam problemów o charakterze estetycznym – zaznaczyła, odpowiadając na pytanie o stosunek do partii Palikota. Dodała, że pod estetyką w polityce rozumie metody, „jakimi się posługują ugrupowania”.

Minister Fedak jednak zaznacza, że „w Ruchu Palikota, ale także w innych, widzi osoby, które posługują się metodami nie do przyjęcia”.

saż

[fot. wikipedia.pl]
CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook