Jedynie prawda jest ciekawa


Fedak "nie" mówi nie Ruchowi Palikota

30.09.2011

Czy Platforma Obywatelska w razie tworzenia nowego rządu, wyniesie Palikota do władzy? Minister z PSL nie widzi przeszkód.

Nie widzę większych problemów we współpracy z ludźmi z Ruchu Palikota – tak na pytanie o możliwą koalicję PO-PSL-RP odpowiedziała Jolanta Fedak. Minister pracy i polityki społecznej przyznała, że po wyborach „można sobie wyobrazić różne koalicje”.

Coraz więcej osób spodziewa się, że jeśli PO będzie rządziła przez kolejne cztery lata, zawrze koalicję z PSLem oraz Ruchem Palikota. Dziś o możliwość takiego porozumienia pytana była Jolanta Fedak, minister pracy i polityki społecznej. Polityk nie wykluczyła stworzenia takiego rządu. W koalicjach każda ze stron musi dokonać zmiany w założeniach programowych tak, aby można było nawiązać porozumienie - tłumaczyła.

Pytana w Polskim Radiu, czy wyobraża sobie współpracę z ludźmi Palikota w swoim ministerstwie, odparła, że tak. Nie mam problemów o charakterze estetycznym – zaznaczyła, odpowiadając na pytanie o stosunek do partii Palikota. Dodała, że pod estetyką w polityce rozumie metody, „jakimi się posługują ugrupowania”.

Minister Fedak jednak zaznacza, że „w Ruchu Palikota, ale także w innych, widzi osoby, które posługują się metodami nie do przyjęcia”.

saż

[fot. wikipedia.pl]

Warto poczytać

 1. 1270HANSG 21.01.2018

  Niemiecki przedsiębiorca stanie przed sądem za znieważanie pracowników

  Przed Sądem Rejonowym w Wejherowie (Pomorskie) ma ruszyć w piątek proces niemieckiego przedsiębiorcy Hansa G., oskarżonego o znieważenie pięciu pracowników swojej firmy. Cudzoziemcowi zarzucono też, że wobec jednej z pracownic stosował groźby utraty życia.

 2. 1270giertych22 21.01.2018

  Giertych będzie bronił Gawłowskiego - prawą rękę Schetyny

  Roman Giertych zapowiedział, że podejmie się obrony posła PO Stanisława Gawłowskiego. Jak podał Giertych poseł poprosił go o to poseł w wysłanym liście.

 3. Morawiecki20012018 21.01.2018

  Premier o zachowaniach faszystowskich: to deptanie pamięci naszych przodków

  Propagowanie faszyzmu lub innych totalitaryzmów jest nie tylko niezgodne z polskim prawem, jest przede wszystkim deptaniem pamięci naszych przodków i ich bohaterskiego wysiłku walki o Polskę sprawiedliwą i wolną od nienawiści - napisał na Twitterze premier Mateusz Morawiecki

 4. Tarczynskimeczet 21.01.2018

  Poseł: Chcemy katedry w Arabii za meczet w Polsce. Nie pasuje to żegnam!

  - Jeśli islamskie państwo wyznaniowe chce inwestycji w Polsce to ja oczekuje takiego samego prawa u nich - przekonuje poseł PiS Dominik Tarczyński

 5. Gadowskiwiki 21.01.2018

  "Nie wybieraliśmy karierowiczów". Gadowski ostro o ostatnich decyzjach w PiS

  Ostatnie transfery do obozu Zjednoczonej Prawicy i sprawa niewyrażenia przez Senat zgody na tymczasowe aresztowanie senatora Koguta zdenerwowały Witolda Gadowskiego. - Rośnie masa dziadostwa - napisał

 6. terlikowski20012018 20.01.2018

  Katolicki publicysta wyrzucony z uczelni za poglądy? Na uczelnie wyższe wraca cenzura

  "Czy mój doktorat i moje publikacje przestają się liczyć, bo jestem przeciwko zabijaniu dzieci?" - pyta Terlikowski

 7. 1270psl 20.01.2018

  Lider PSL Władysław Kosiniak-Kamysz: boją się nas, jesteśmy groźni

  Nie powiódł się plan politycznych kłusowników - chcieli rozbić klub, ale klub jest i będzie - powiedział w sobotę lider PSL Władysław Kosiniak-Kamysz. To komentarz do odejścia ze Stronnictwa podlaskiego posła Mieczysława Baszki.

 8. czaputowicz20012018 20.01.2018

  Czaputowicz spotka się Timmermansem. "Chcę pokazać dobrą wolę i nawiązać osobiste kontakty"

  Poprosiłem o spotkanie z Fransem Timmermansem (wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej), by pokazać dobrą wolę i nawiązać osobiste kontakty.

Wiadomości ze świata

więcej
CS151fotMINI

Czas Stefczyka 151/2018

PDF (5,47 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook